Doktor Antibiyotik Yazmadığı İçin Teğmen Tarafından Darp Edildi İddiası

Doktor Veysel Şengün'ün Batman 49. Komando tugayında geçici görevle çalıştığı esnada dün saat 14 sularında Teğmen M.C.A tarafından saldırıya uğrayarak darp edildiği öne sürüldü.

Gündem 15.07.2021, 19:46 15.07.2021, 21:29 Güler Sağlam
Doktor Antibiyotik Yazmadığı İçin Teğmen Tarafından Darp Edildi İddiası

Batman İl Sağlık Müdürlüğü tarafından doktorun görevi başında uğradığı saldırı sonrasında açıklama yapılarak : "Doktorumuza karşı gerçekleşen bu çirkin saldırı sonrasında adli süreç başlatılmıştır. Bu adli sürecin takipçisi olacağız. Meslektaşımıza yapılan bu çirkin saldırıyı kınıyoruz" ifadelerine yer verildi.

“ANTİBİYOTİK YAZMADIĞIM İÇİN BANA SALDIRMAYA BAŞLADI”

Saldırısına uğradığını iddia ettiği teğmen Mahmut Can A isimli kişinin 13 Temmuz'da muayene olmak için kendisine geldiğini belirten Doktor Veysel Ş., yaşadığı olayı şöyle anlattı:

* 13 Temmuz günü saat 14.00 sıralarında Tugay'da görevli olarak bildiğim Teğmen Mahmut Can A. isimli şahıs benim muayeneme geldi. Şahıs asabi tavırlar içinde bulunuyordu. Ben şahsı muayene ettim gerekli ilaç tedavisini verdim. Daha sonra şahıs bana yüksek bir sesle ‘bunun tedavisi yok mu, antibiyotik yazamaz mısınız?’ dedi. Bende antibiyotik tedavisinin gerekli olmadığını söyledim.

* Daha sonra yüksek bir sesle bağırarak ‘bir antibiyotik yazmak bu kadar mı zor’ şeklinde söylemlerde bulundu.  Bende bağırmamasını, benimle alçak sesle konuşmasını, sakin olmasını kendisine söyledim.

* Daha sonra şahıs oturduğu koltuktan üzerime zıplayarak bana saldırmaya başladı. Hatta cerrahi elbisemi ve atletimi çekiştirerek yırttı. Bununla da kalmayıp vücudumun boyun bölgesine, ellerime, kollarıma, kulaklarıma, yüz bölgeme, bel bölgeme, iki bacağıma çıplak elleriyle defalarca vurdu ve tekme attı.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

* Bu almış olduğum darbeler sonucu boyun bölgemde kulaklarımın arka kısmında, gözaltlarımda, ellerimde, kollarımda, bacaklarımda ve diz bölgemde kızarıklık, ağrı, şişlik ve çizikler oluştu.

“TEHDİT VE HAKARET ETTİ”

Teğmen rütbeli Mahmut Can. A  tarafından  küfür ve  tehditlere de maruz kaldığını iddia eden Veysel Ş., “Daha sonra revirde bulunan kişilerce şahıs benden uzaklaştırılmaya çalışıldı. Ancak şahıs yine asabi, agresif, saldırgan tavırlar göstermeye devam etti. Bu esnada bana hitaben “Seni öldüreceğim o.ç” ve şu anda hatırlayamadığım tehdit ve hakaret içerikli söylemlerde bulundu. Daha sonra koruma amaçlı Tugay Karargahına gitmek zorunda kaldım. Revirden Tugay Karargahına gittiğime dair kamera kayıtları da mevcuttur. Bu olayda Mahmut Can A. isimli şahsı kesinlikle darp etmedim şahsa fiziki ve müdahalede ya da tehdit ve hakaret içerikli söylemlerde bulunmadım” ifadelerini kullandı.

Doktor Veysel Şengün'ün yaşadoğı darp olayı dün itibariyle sosyal medya hesaplarından paylaşılarak, yaşanan darp olayına dikkat çekildi. Yapılan paylaşımlarda; Ben Bingölde görev yapmaktayım. Doktorum. Bugün arkadaşım Dr V.Ş çalışmakta olduğu esnada saldırıya uğrayıp darp edildi. olayla ilgili her türlü yasal girişimi başlattık. sizden ricam bu olayı paylaşmanız ve ülke çapında duyulmasıdır. Arkadaşım Bingöl 49. komando tugayında görevlendirme ile çalışırken, bugün 14 sularında teğmen ..... tarafından antibiyotik yazılmadıı gerekçesiyle şiddetli saldırıya uğrayıp darp edilmiştir. şahıs olay yerindekiler tarafından uzaklaştırılmasa daha vahim sonuçlarla karşı karşıya kalınabilirdi. Bu tarz olayların bir daha yaşanmamasını temenni ediyor şahsın gerekli cezaları alması için bu çağrımıza kulak vermenizi rica ediyorum. iyi günler.

Batman İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada, vatandaşlara fedakarca hizmet sunma gayretiyle çalışan sağlık çalışanlarının bu gibi olaylara maruz kalmasının asla kabul edilemeyeceği belirtilirken Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"İlimizde görev yapan Dr. Veysel Şengül, görevi başında bir hasta tarafından darbedilmiştir. Görevi başındaki doktorumuza karşı gerçekleşen bu çirkin saldırı sonrasında adli süreç başlatılmıştır. Bu adli sürecin takipçisi olacağız. Meslektaşımıza yapılan bu çirkin saldırıyı kınıyoruz. Bu tür olayların bir daha yaşanmamasını temenni ederek, şifa dağıtan ellere vefa gösterilmesini beklediğimizi bir kez daha ifade ediyoruz."

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (4)
CovidAcil 5 ay önce
Boşa bu serzeniş, askere polise toz kondurmazlar
hemşire 5 ay önce
Nasıl doktor ya vatandaşın istediği ilacı da yazmoyorsa artık yuh be
Tek çare hemşirelere de reçete yazma hakkı verilmesi
Doktor düşmanı 5 ay önce
Geldi yine " tipini s....m"
sağlıkçı 5 ay önce
iyi yapmış ,sopayı hak etmiş
9
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?