Doktor Ali Karakoç ve Çok Sayıda Sağlıkçıya Gözaltı: Serbest bırakıldılar

Ankara Tabip Odası Başkanı Ali Karakoç’un da aralarında bulunduğu çok sayıda kişi Ankara Şehir Hastanesi önünde, özlük haklarının yerine getirilmesi talebiyle yapılmak istenen eylemde gözaltına alındı. Eyleme polis müdahalesinin ardından gözaltına alınan Ankara Tabip Odası Başkanı Dr. Ali Karakoç ve Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Ayşe Uğurlu serbest bırakıldı

Gündem 23.01.2021, 10:28 23.01.2021, 14:05 Güler Sağlam
Doktor Ali Karakoç ve Çok Sayıda Sağlıkçıya Gözaltı: Serbest bırakıldılar

Ankara Tabip Odası, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçiler Sendikası (SES) ve Devrimci İşçi Sendikaları Federasyonu (DEV-İŞ) Ankara Şehir Hastanesi önünde, sağlık çalışanlarının özlük hakları için alkışlı eylem gerçekleştirdi.

Ancak polis, yapılan eyleme 'sosyal mesafe' kuralının ihlal edildiği gerekçesiyle müdahale etti.

TIKLAYIN


Polis müdahalesinin ardından, Ankara Tabip Odası Başkanı Dr. Ali Karakoç ve Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Ayşe Uğurlu, SES Ankara Şube Eş Başkanları ve Dev Sağlık-İş'lilerin de olduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Türk Tabipleri Birliği, polis müdahalesi sonrası "Pandemi koşullarında sağlıkçıları  görmezden gelenlere rağmen taleplerimiz dile getirmeye, gerçekleri söylemeye devam edeceğiz! Gözaltılar derhal serbest bırakılsın!" açıklaması yaptı.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (7)
hemşire 1 ay önce
dr niye bizim hakkımızı savunuyor ki saçma
hemşire 1 ay önce
biz bize yeteriz diğerlerini serbest bırakın dr orada kalsın
sağlık personeline sağlık personeli destek verir gerisi yalan 1 ay önce
hiç bir doktor sağlık personelinin hakkını savunmaz.şu dönemde bizim özlük haklarımızın gerçekten yerlerde olduğu aşikar olduğu için bundan nemalanmak istiyorlar..tıp fakülteisindeki hocalara on milyarlarca döner yatarken hastanenin borcu var diyerek sağlık personeline 10 kuruş döner veriyorlardı.kimdi bunu yapan baş Hekim.ve diğer hocalar.neymiş hastanenin borcu varmış.sanki o borcu hemşire yaptı..sadece hocalara doktorlara döner yatırıyorlardı..şimdi kimse çıkıpta biz beraber olmalıyız falan gibi boş cümleler kurmasın..inşAllah hak yerini bulacak.
Gökhan can 1 ay önce
En azından eylem yapmışlar gitip diğer sendikalar gibi yalakalık yapmamışlar biri yalak sen diğeri koltuk altı değneği...
hüsam 1 ay önce
Ya şu aşağıdaki doktor düşmanları, o insnalar ilkokulortaokul-lise-fakülte-uzmanlık derken 20 yıllarını çürütüyor, siz o sırada dandini dandini sınıf geçerken. Utanmadan bi de aldıkları paralara göz dikiyorsunuz. Sorumlusu doktor mu az maaşınızın, aranızda 1000 lira mı olacaktı. bir tarafta giden 20 yıl, diğer tarafta dandini dandini geçen okul yılları, birisi 25 inde ancak göreve başlar diğeri 18 inde , işte bazılarınızın iq seviyesi böyle olunca böyle yorum yapıolar, aynı ortamda bulununca eşit haklar ve eşit maaşın olması gerektiğini falan mı düşünüyosunuz siz deli misiniz ya?
Husam a 1 ay önce
Sen ne kadar yüzeysel düşünüyorsun.laylom kim geçmiş. Veya 18 inde kim ise girmiş. Lisans mezunu bir hemsireden bir iki yıl fazla okuyosun. senin okuduğun okul diğerleri başka bişey mi. Saygılı ol. Kendini üstün görme. Böyle göre göre aşağılara düşüyor mesleğiniz. Bak önceden doktor deyince insan bir durur saygı gösterirdi. Şimdi öyle değil. Dünya değişti.. sen gençliğini boşa harcadim diye düşünme ama.. insana hizmet ediyorsun sende.
Ahmet Alimcan 1 ay önce
karda yürüyen filyasyonu dronla çekerek şirin görünecek kadife eldiven içinde demir yumrugu saklayacak. Adam özel hastane patronu işadamı. Hastane yönetiminde elinin uzantısı olan başhekim kçhekim vs iyi para alır. Emekçiye 3 kuruş verir. Siz de çalışana para verecek döner verecek sandınız. Yanıldınız. Ne kadar az paraya ne kadar çok çalıştıırsa tay yeapa o kadar şirin görünecek. Grev yapıp hakkınızı aramadığınız sürece daha çook avuçlarsınız.
0
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?