Doktor'a Yumruklu Saldırı!

Ülkemizde koronavirüs vakalarında artış devam ederken, en önemli görevi üstlenen sağlık çalışanlarına yönelik şiddet de sürüyor. Bilecik’te aile ekimi olan Doktor Batu Akdağ, muayene ettiği çocuğun babası tarafından saldırıya uğradı.

Gündem 16.03.2020, 23:25 17.03.2020, 20:51 Güler Sağlam
Doktor'a Yumruklu Saldırı!

Çin’in Vuhan kentinden yayılarak, tüm dünyayı etkileyen yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınında ülkemizde de şu ana kadar resmi olarak 18 vaka tespit edildi. Salgına karşı en önemli görevi üstlenen sağlık emekçilerinin 2020’nin 14 Mart Tıp Haftası’nda öne çıkan talebi ise sağlıkta şiddetin bitirilmesi oldu. Buna rağmen, Bilecik’te aile hekimi olarak görev yapan Doktor Batu Akdağ, muayene ettiği bir çocuğun babası tarafından saldırıya uğradı.

TIKLAYIN

Yaralandığı saldırıyı sosyal medya hesabından duyuran Akdağ, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Bu hafta korkarak başladığım mesaimde motive olduğum tek şey insanların bize ihtiyaç duyduğu düşüncesiydi . Çocuğunun bir şeyi olmadığını söylediğim bir adamdan mesleki nutuk, yediğim tehtidler ve dayak bütün mesleki motivasyonumu bitirdi. Allah bildiği gibi yapsın”

Yorumlar (2)
Yasemin kaval 11 ay önce
Doktora değil canlıya şiddete karşıyım. Öncelikle bunu önemle belirtmek isterim. Ancak herkesin kendini yetiştirme seviyesi aynı değil. Yasal yollarla başvuru yapmakla birlikte buraya da İHBAR etmek amacıyla yazmak istedim. Karın ağrısı ile 25 yaşındaki kızımı saat 9 gibi gece acile götürdüm. Hiç muayene edilmedi. Sadece İdrara bakalım dedi. İdrar temiz çıktı. Ağrın var madem serum takalım dedi. Serum takıldı. Bu arada ödeme yapmam için hasta formu bana verildi. Birde forma baktım ki Tansiyon 11/8 yazıyor ateş 37 yazıyor ağrı YOK yazıyor hamilelik YOK yazıyor. ŞİMDİ soruyorum evladını doktora götürmüşsün bu ölçümler yapılmadan form doldurulmuş. İNSAF diyorum. Salgının olduğu bu günlerde bari ateşi ölç be insafsız. Formda Ağrı yok işaretlemiş ağrı kesici serum veriliyor. Hamile olduğu sorulmuyor birde YOK işaretliyor. Bu Skandal değilmi. Hele bu günlerde. Ben yasal merciler çözsün diyorum başkası şiddetle kendi çözmeye çalışıyor. Birazda doktorlarımız hemşirelerimiz sağlık görevlileri kendine dikkat etmeli. Hastalara tepeden bakma, bilgi vermeme, ilgisizliklerine SON verecekler. Böyle olmayanları tenzih ediyorum. Alive hastanesi acili yanlış tedavi, gerçek dışı form doldurma ile benim canımı acıtabilirdi. Hatta ateşi ölçmeden Formlara 37 yazdığı için virüslü bir hastayı ortama salarak hepimize zarar vermiş olabilirler. Bu kadar ciddi emek verşen bu günlerde Bu hastanede personelde bakanımıza yakışmıyor. Gereğini arz ederim
Mendune 11 ay önce
Sizi cok iyi anlıyorum .bende hemsireyim.ingilterede saglik ocagina yaklastirmiyorlar.italya malum.zaten oyle cat kapı avrupada kim doktor yuzu gorebilirki.ama insanlarımız ellerindekinin kiymetini bilmiyorlar. Hizmet guzel bir davranış. Ama bu davranışın degerini sirf oy veririm istedigimi alırım simarikligina siginmaktan vaz gecip.sizin de vatandaş oldugunuzu artık yuz kez anlaması gerekir bu tür vatandaşların.devketin sundugu hizmetin kiymetini insan değerini artik anlayın anlayın.bunu bulamayan avrup da var artık. Nereye gideceksiniz.cok gecmis olsun.
-2
hafif kar yağışlı
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?