Dışkapı hastanesinin taşınması protesto edildi

Yarın itibariyle Bilkent Şehir Hastanesine taşınacak olan Ankara Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesinin önünde Hastanemi Kapatma Ankara Platformu tarafından eylem yapıldı. 1974 yılında yapılan hastanenin kapatılmasına tepki gösteren yaklaşık 30 kişilik bir grup, Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliğinin önünde toplanarak basın açıklaması yaptı.

Gündem 23.08.2019, 23:18 25.08.2019, 20:23 Güler Sağlam
Dışkapı hastanesinin taşınması protesto edildi

Hastanemi Kapatma Ankara Platformu üyeleri olduklarını söyleyen grup, ellerinde bulunan pankart ve dövizlerle Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesinin yarın itibariyle kapatılmasına tepki gösterdiler. Sağlık Emekçileri Sendikası Ankara Şube Başkanı Hüsnü Yıldırım platform adına açıklama yaptı. 

İŞÇİNİN ALIN TERİNİ SERMAYEYE PEŞKEŞ ÇEKTİLER

TIKLAYIN

Yıldırım, hastanenin oluşum biçimine ve ürettiği hizmet anlayışına veda etmek için bir araya geldiklerini söyleyerek, 1974 yılında SSK Dışkapı Hastanesi olarak SSK’lı olarak alın teri döken işçilerden alınan fonlarla başta işçilere olmak üzere halkımıza hizmet etmek için kurulan bu hastane, ne ironidir ki işçinin alın terinden beslenen, onların emeğini adeta emen şirketlerin ortak olarak yaptırdığı Bilkent Şehir Hastanelerine yarın taşınacaktır dedi. Bizler Kamusal verilen hizmetlerin her zaman şeffaf ve görülebilir ve hatta açıklanabilir olmasını bekliyoruz. Şehir hastanelerinde olduğu gibi hizmet bu şekilde verilmezse biz bunun altında bir çapanoğlu ararız ve arıyoruz dedi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (4)
Askeri Hastaneci 1 yıl önce
Haberi düzgün verin. Taşınan Dışkapı Hastanesinin yanındaki çocuk hastanesi. Dışkapı Hastanesi Etlik şehir hastanesi açılınca oraya taşınacak
ahmet tuna 1 yıl önce
Haklısın kardeşim çok amatörce hazırlanmış bi haber. Taşınan, Dışkapı Çocuk Hematoloji Onkoloji Hastanesi; Dışkapı Yıldırım Beyazıt Hastanesi değil.
garip 1 yıl önce
iyi etmişler...
dr 1 yıl önce
Kapanacak kardeşim kapanacak yılların atıl hastanesi burası elbet kapanacak şehir hastanelerin amacı ney herşey tek elden yapılsın daha modern yapıda işletilsin diye tutmuş 30 kişi kapanmasın diyor 3500 kişilik personelden 30 kişi çıkmış kapanmasın diyor güler misin ağlar mısın. Hepsi kapanacak Etlik şehir hastaneleri bitince Etlik doğumevi,Zekai Tahir,Yenimahalle devlet hastanesi, Keçiören hastanesi kısacası hepsi kapanacak olması gereken de budur
-2°
sisli
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?