Dışarıdan Yapılan Sözleşmeli İdareci Atamaları Sağlık Teşkilatında Huzursuzluk Yaratıyor!

Sözleşmeli idarecilerin görev sürelerinin 15 Temmuz tarihi itibariyle sona ereceği, bu kapsamda dışarıdan yapılan sözleşmeli idareci atamalarının sağlık teşkilatı içerisinde huzursuzluk yarattığını söyleyen Anadolu Sağlık Sen Genel Başkanı Necip Taşkın, ayrıca Sözleşmeli İdarecilerinde Liyakat Sahibi olmadıklarını söyledi.

Dışarıdan Yapılan Sözleşmeli İdareci Atamaları Sağlık Teşkilatında Huzursuzluk Yaratıyor!

Anadolu Sağlık Sen Genel Başkanı Necip Taşkın, kamu hastanelerinde sözleşmeli olarak görev yapan idarecilere bir çoğunun liyakat dikkate alınmadan görev verildiğini öne sürdü. Yazılı açıklama yapan Taşkın, sözleşmeli idarecilerin görev sürelerinin 15 Temmuz tarihi itibariyle sona ereceğini belirterek, dışarıdan yapılan atamaların sağlık teşkilatı içerisinde huzursuzluk yarattığını iddia etti. 

TIKLAYIN

SENDİKALILAR TERCİH EDİLMESİN 

Anadolu Sağlık Sen Genel Başkanı Necip Taşkın, konunun ciddi olarak ele alınıp çalışanların sıkıntı yaşamalarının önlenmesi gerektiğini belirterek, "Biz, Sağlık Bakanlığı’nı şimdiden uyarıyoruz ki, teşkilat çalışanları aynı sıkıntıları yaşamasın. İstiyoruz ki, teşkilatlarımızda idarecilere güven olsun, sağlık hizmetlerinde aksama yaşanmasın, hem çalışanlar hem de hastalar yönetim ve hizmetlerden memnun olsun. Dışarıdan atanan sözleşmeli idarecilerin pek çoğu tarafsız olamadığı gibi, liyakat sahibi de değiller. Zaten sıkıntılar buradan kaynaklanıyor. Bu nedenle sözleşmeli idareci olarak atanacaklar için bir kriter belirlensin. Sağlık teşkilatlarında çalışanlar, sendikaların yönetim kurullarında, şubelerinde ve temsilciliklerinde görev alan veya almış olanlarla sözleşme imzalanmasına karşıyız "dedi.  

Zekeriya FIRAT

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2020, 19:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
CEM SULTAN
CEM SULTAN - 4 ay Önce

KENDİ PERSONELİNE İHANET LÜTFEN ARTIK KURUMA DIŞARDAN SÖZLEŞMELİ İSTEMİYORUZ.

hemşire
hemşire - 4 ay Önce

sekreter den sağlık bakım hizmetleri müdürü olurmu arkadaş sağlık bakım müdürü hemşire olmalı dilini bilmiyo işleyişi bilmiyor

hemşire
hemşire - 4 ay Önce

sınav ve kıdem aranmalı

hemşire
hemşire - 4 ay Önce

geçmişi temizlık görevlisi adam müdür

SIRADAKİ HABER