Diş Hekimine, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Hakaretten 16 Ay Hapis

TATİL için geldiği Antalya'da, havalimanında Türklere ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle tutuklanan Alman diş hekimi Kristian B., mahkemece 16 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı. Hükmün açıklanması geri bırakılarak, Alman turistin tahliyesine karar verildi.

Gündem 08.12.2020, 12:46 08.12.2020, 12:52 Güler Sağlam
Diş Hekimine, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Hakaretten 16 Ay Hapis

Almanya'dan Türkiye'ye tatile gelen diş hekimi Kristian B., 4 Kasım'da, Anlalya Havalimanı'nda yaşadığı tartışmanın ardından gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen Kristian B., çıkarıldığı mahkemece 'cumhurbaşkanına hakaret' ve 'halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme' suçlarından tutuklandı.

TIKLAYIN

Havalimanında Türklere ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında dava açılan Kristian B., bugün Antalya 12'nci Asliye Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkarıldı.

Duruşmayı Almanya'nın Antalya Konsolosluğu görevlileri ve çok sayıda Alman gazeteci de takip etti. Mahkeme heyeti, yaptığı yargılama sonucu Kristian B.'yi 'cumhurbaşkanına hakaret' suçundan 11 ay 20 gün ve 'halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme' suçundan da 5 ay hapis cezasına çarptırdı. Hükmün açıklanması geri bırakılarak, Alman turistin tahliyesine karar verildi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (3)
yemedi değil mi 2 ay önce
yemedi değil mi almanı hapise atmak. fransada ermeni soykırımı yoktur de hapis cezası alırsın. bu almanın yargılandığı suçu bir türk yapsa ne olurdu acaba
GG 2 ay önce
Hükmün açıklanması geri bırakılarak, Alman turistin tahliyesine karar verildi.
O ZAMAN HAPİS CEZASI VERDİ DİYE NİYE HABER YAPILIYOR ACABA???
Ömer 2 ay önce
Hiçbir kimsenin hakkı ve haddi değildir. Ceza hukuku olarak 145 146 299 300 301 sayılı kanuna göre suçtur. Herkes haddini bilsin
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?