Diş Hekimi Yakınlarıyla Birlikte, Erkek Hemşireyi Darp Etti!

İstanbul Bakırköy Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisinde görevli olan hemşire Resul Kalkan, diş hekimi olduğunu söyleyen hasta ve yakınlarının saldırısına uğradı.

Gündem 15.09.2020, 17:39 Güler Sağlam
Diş Hekimi Yakınlarıyla Birlikte, Erkek Hemşireyi Darp Etti!

Bakırköy Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde çalışan hemşire Resul Kalkan diş hekimi olduğunu iddia eden hasta ve yakınları tarafından saldırıya uğradı. 

Yüzünde ve boynunda çizikler oluşan Resul Kalkan yaşadığı saldırıyı sosyal medya hesabından şu sözlerle paylaştı:

''Bakırköy Sadi Konuk  Acil Servisi kan alma bölümünde hemşire olarak görev yapmaktayım. Bugün bayan bir hasta ve iki bayan yakını kan almak için yanımıza geldi. O sırada arkadaşım yemekten geldi ve EKG birimindeki arkadaş, tek olduğu için onu yemeğe çıkarmak maksadıyla yerimden kalkıp EKG'ye doğru gittim.  Bunu gören o üç bayan. Nereye gidiyorsun bize de baksana diye tepki gösterdi. Nazik bir dille birim değiştireceğimi söyleyip EKG odasına gittim. Hasta yakını bayan arkamdan gelip bağıra çağıra ismimi istedi, ismimi vermeme rağmen bağırmaya devam etti. Sesimi etmedim çekip gitti.''

'DİŞ HEKİMİYİM' DİYEN KADIN SALDIRDI

Talihsiz erkek hemşirenin açıklamasının devamı ise şöyle:

''Çok geçmeden ikinci kez gelip bağırdı 'şerefsiz, köpek, it oğlu it, ben doktorum kimsin sen, sizler ölmeyi hak ediyorsunuz' gibi sözler söyledi. Üstelik bunu söyleyen bir diş hekimi! Karşılıklı tartışmadan sonra hasta yakınları müdahalesiyle çekip gittiler. 3. Kez bağıra çağıra sövüp önümden geçtiler, ben de öyle küfür edemeyeceklerini söyledim. Diş hekimiyim diyen hasta yakını saha kimliğini yüzüme vururcasına gösterip üstüme doğru yürümeye başladı. Ben de durması için sağ elimle durdurmaya çalıştım. Tokat atıp cırmalamaya başladı. Kardeşi olduğunu düşündüğüm tekerlekli sandalyedeki sözde 'hasta'da kalkıp bana vurmaya başladı. El kaldırmadım cevap vermedim. Bir diş hekiminin bunu yapma özgürlüğü olmamalı.''

FAHRETTİN KOCA'YI ETİKETLEDİ

Olayın şokunu atlattıktan hemen sonra yaşadıklarını sosyal medya hesabından paylaşan hemşire, paylaşımına Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'yı da etiketledi.

''Hukuki süreçle alakalı endişelerim var. Lütfen yapılan bu alçaklık kimsenin yanına kalmasın. Makamı ne olursa olsun hiçbir insanın böyle bir canilik yapma hakkı yok. Ceza almazlarsa ne yapmam lazım? Siz söyleyin Sayın Bakanım.”

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
Diş hekimi 11 ay önce
Devletteyse açığa alınmalı, özeldeyse diplomasına geçici süreyle el konulmalı...
32
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?