Devlet Hastanesinde yolsuzluk iddiası: Hastane Müdürleri Kendi Sendikalarına Üye Olanlara Haksız Kazanç Verdiler!

Çankırı Devlet Hastanesinde acilde görev yapmayan ama hükumete yakın sendikaya üye olanlara acil ödeneği verildiğinin ortaya çıktığını söyleyen CHP Balıkesir Milletvekili Op. Dr. Fikret Şahin, Çankırı Devlet Hastanesinde görev yapan İdari ve Mali İşler Müdürü ve Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü’nün acil serviste çalışmayan ve kendi sendikalarına üye kişilere 2018 yılından beri haksız kazanç sağladıklarını iddia etti.

Devlet Hastanesinde yolsuzluk iddiası: Hastane Müdürleri Kendi Sendikalarına Üye Olanlara Haksız Kazanç Verdiler!

TBMM’de basın toplantısı düzenleyen CHP Balıkesir Milletvekili  Fikret Şahin, Çankırı Devlet Hastanesinde görev yapan İdari ve Mali İşler Müdürü ve Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü’nün acil serviste çalışmayan ve kendi sendikalarına üye kişilere 2018 yılından beri haksız kazanç sağladıklarını iddia etti.

Acil Sağlık Ünitesi gibi riskli birimlerde çalışan sağlık çalışanlarının nöbet ve döner sermayeden yüzde 50 oranında ek ödeme aldıklarını hatırlatan Şahin; ‘’ Çankırı Devlet Hastanesi İdari ve Mali İşler Müdürü hali hazırda iktidar partisine yakın sendikanın il temsilcisi. Bu kişi, acil servislerde görev yapmayan kendi sendikasına mensup olan kişileri tıpkı acil ve riskli birimde çalışan personeller gibi göstererek, 2018’den beri onlara hak etmedikleri ücretleri sağlamış durumda. Hastanedeki diğer birimlerin şikayetleri üzerine Sağlık Müdürlüğü’nün başlattığı soruşturma ve Sağlık Bakanlığı müfettişlerinin yaptığı incelemeler sonrasında evde bakım hizmetlerinde görev yapanlara acil servislerde hizmet veriyormuş gibi ek ödeme yapıldığı ortaya çıkartılıyor. Böylece kamunun bir kez daha nasıl zarara uğratıldığına şahit olduk’’ dedi.

TIKLAYIN

Sağlık Sen: Çankırı Şube Başkanımıza Atılan İftiraları Reddediyoruz! haberi için tıklayınız

“GÖREVDEN ACİLEN EL ÇEKTİRİLMELİLER”

Çankırı Devlet Hastanesi’ndeki yolsuzluğun ortaya çıkartılmasının ardından yolsuzluktan sorumlu olan kişilerin hastanedeki resmi evrakları kendi özel araçlarıyla hastane dışına çıkartarak, kendilerine uygun şekilde değiştirdiklerini vurgulayan Şahin şunları kaydetti:

“Yapılan bu yolsuzluk sonucunda 500 Bin Türk Lirası’ndan fazla ödeme hak etmeyen kişilere yapılmış durumda. Tüm bu kanunsuz işlere rağmen Çankırı Devlet Hastanesinin İdari ve Mali İşler Müdürü ve Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü halen görevlerine devam etmektedirler. Bizim talebimiz, kamuya zarar veren, bu yolsuzluklara ve kanunsuzluklara bulaşan bu kişilerin hem soruşturmanın selameti açısından hem de kamuda hizmetlerin dürüst ve liyakatli bir şekilde gerçekleştirilmesi açısından görevden acilen el çektirilmeleridir. Bu yolsuzluk yaşanırken acil birimlerde görev yapan ve ek ödemeyi hak edenlerin de ödemeleri derhal yapılmalıdır. Çankırı’dan sorumlu iktidar partisi Milletvekillerine büyük görev düşmektedir. Hangi sendikaya mensup olursa olsun  bu kanunsuz işlerin altına imzasını atanların sözleşmeleri yenilenmemelidir. Bizler sonuna kadar bu işin takipçisi olacağız.’’

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2020, 19:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
Aslanlar
Aslanlar - 4 ay Önce

KOKUŞMUŞ DUZENİN TATLI SU BALIĞI MÜSLÜMAN GEÇİNENLERİ HARAM PARAYI NASİL YİYECEK SİNİZ BU ALLAH ÖBÜR TARAFTA HESABINI SORACAK HEPİNİZDEN.

Sağlıkçı
Sağlıkçı - 4 ay Önce

Çankırıda Akp ve Mhp den başka parti yok maalesef Mhp ve sendikasıda üç maymunları oynuyor. Devlet malı yeniyor kimse ses çıkartamıyor, kıyamet yaklaştı galiba...

Vatandaş
Vatandaş - 4 ay Önce

Yuh artık, olay TBMM ye kadar gelmiş mi? Helal olsun yolsuzluğu ortaya çıkarana da, yetimin hakkının yenmesine göz yummayana da, haram olsun yetimin hakkına göz dikene de onlara şimdiye kadar sahip çıkana da, bu tür yolsuzluklar yapanların arkasında kim durup, sahip çıkıyorsa, aha bunlar gibi evlatları olsun.

SİNANPAŞA
SİNANPAŞA - 4 ay Önce

ZEHİR ZIKKIM OLSUN İNŞAALLAH.BURUNLARİNDAN FİTİL FİTİL GELSİN.

Nediy, tuddy, barry
Nediy, tuddy, barry - 4 ay Önce

Game OVER , sakallı ve saz arkadaşları, hadi bizden utanmıyorsunuz, çoluk çocuğunuzdanda mı utanmıyorsunuz, Google a isminizi yazınca, yolsuzluk, yalancılık vb ifadeler çıkıyor, olum sürekli ev araba alacağınıza birazda insani değer, ar, edep falan alın.

Adalet
Adalet - 4 ay Önce

Yazık Valalhi Ordu da da aynı konuyla alakalı yazıyı okumanızı tavsiye ederim ballık kaymak tatlısı başlıklı

Zeki kara
Zeki kara - 4 ay Önce

VAllahi her taraf aynı.Adalet ayak altında çok yazık.

ÜZÜMCÜ LER
ÜZÜMCÜ LER - 4 ay Önce

ÜZÜM ÜZÜM E BAKA BAKA KARARMIŞ. ÇIRAK USTA İLİŞKİSİ.


SIRADAKİ HABER