Devlet Hastanesinde Trilyonluk Yolsuzluk İddiası! Rüşvet, Zimmet, İhaleye Fesat Karıştırmak...

Devlet hastanesinde 2 milyon eski paraya göre 2 trilyonluk yolsuzluk yapıldığı iddiası gündeme bomba gibi düştü.

Gündem 13.03.2021, 15:47 15.03.2021, 12:39 Güler Sağlam
Devlet Hastanesinde Trilyonluk Yolsuzluk İddiası! Rüşvet, Zimmet, İhaleye Fesat Karıştırmak...

Bartın Devlet hastanesinde 2 milyon eski paraya göre 2 trilyonluk yolsuzluk yapıldığı iddiası gündeme bomba gibi düştü. Sayfalar dolusu raporun sadece bir sayfası basına sızdırıldı. Rüşvet, zimmet, İhaleye fesat karıştırmak, evrakta sahtecilik, kamuyu zarara uğratmak, sahte fatura gibi çeşitli iddialar nedeniyle soruşturma başlatıldığı ve Sağlık Bakanlığı Teftiş kurulu tarafından sayfalar dolusu rapor hazırlandığı öğrenildi.

Başhekim Abdullah Danışman döneminde Devlet hastanesinin iyi yönetilmediği, sağlık çalışanları başta olmak üzere hastaların mağdur edildiği, yapılan usulsüzlükler ve yemekhaneden yapılan et hırsızlığı gibi birçok konu defalarca gündem olmuş ve tek bir açıklama yapılmamıştı. Bir türlü bitmeyen inşaat işleri, doktorların odalarının sürekli yerlerinin değiştirilmesi gibi nedenlerle huzursuzluklar ayyuka çıkmış gelen doktorlar Bartın'ı bir bir adeta kaçarak terk etmişti.

TIKLAYIN

Tüm bu gelişmeler yaşanırken her defasında başhekimi ziyaret ederek destek olanlar gözlerden kaçmadı. Danışman’ın istifa etmesinin ardından yolsuzlukların araştırılması için sağlık bakanlığından müfettiş çağırıldığı ve başhekim Danışman ile birlikte 6 kişi hakkında yolsuzluklarla ilgili üç yüz sayfaya yakın rapor hazırlandığı ileri sürüldü. Sadece sahte faturalarla ilgili olarak bir sayfası basına sızdırılan raporun geri kalan kısmında ne gibi yolsuzluklar olduğu merak konusu oldu.

Müfettişlerin iki defa soruşturma için Bartın’a geldiği öğrenilirken her iki soruşturmada haklarında yolsuzluk iddiası ile ilgili rapor hazırlanan Danışman hariç 5 şüphelinin halen görevde olması akıllara durgunluk verdi. Dosyada başhekim Danışman ile birlikte 6 kişinin yaptığı usulsüzlükler nedeniyle hastanede çalışan onlarca kişiye zimmet çıkarıldığı ileri sürüldü.

Teftiş kurulu tarafından hazırlanan raporların ardından Savcılığa suç duyurusunda bulunulduğu ve konunun yargıya intikal ettirildiği öğrenildi. Bundan sonraki gelişmeler ve yolsuzluğun boyutları merakla bekleniyor. 

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (14)
METEHAN 1 ay önce
BU SAĞLIK BAKANLIĞI VE MÜFETTİŞLER NE YAPIYOR UYUMAYA DEVAM BAKANLIK.
Finike personel 1 ay önce
Finike Devlet Hastanesi idarecilerininde yolsuzluk davası var idareciler hala görevine devam ediyor çok tuhaf bir durum. Yapılan sadece yolsuzluk habetlerine yayın yasağı.
Adaletse herkese adalet vasıfsız idarecileri Yüce Allah'a havale ediyoruz.
SİNAN 1 ay önce
30 YILDIR BU BAKANLIK TA ÇALIŞIYORUM BÖYLE YÜZLERCE YOLSUZLUK VAR BU MÜFETTİŞLER NE YAPIYOR BİLEN VARMI????
Sakine 1 ay önce
İlleri geziyorlar,daha ne olsun :)
Rami 1 ay önce
Iğdır il saglik müdürlüğü ve Iğdır devlet hastanesi araştırılsın bakalım neler çıkacak hodri meydan
ahmet çöten 1 ay önce
Bartın sadece bir örnek eskiden olduğu gibi sağlığın tüm birimlerinde şikayet olsun olmasın müfettiş denetimleri yapılmalıdır. kimin eli kimin cebinde belli değil...
kamil 1 ay önce
Şu bartın'da ki rezaletler yetti artık. elmooorrrr, yöneticimiz uyuyurmu:)))))
CovidAcil 1 ay önce
İyi de bu yolsuzluklar bircok hastanede var, devletimizi soyuyorlar mufettisler nerde!
İstanbul 1 ay önce
Başhekim Abdullah Danışman da Hasan Can Müdürde devletin bir lirasının vebalinin ne demek olduğunu iyi bilirler. Bartın’da işe gelmeyen, çalışmayan, hiç bir katkısı olmayan personeller çalıştırılmaya başlanınca adamlar kötü oldu. Hastanın her şeye kolay ulaşımı için ellerini değil gövdelerini taşın altına koydular. Allah onlardan razı olsun.
Çankırı 1 ay önce
Çankırıdaki iddialar da vahim, ağır cezada dosyaları var ama hala yargılanmıyorlar.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
8
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?