Devlet Hastanesi’nde Toplu İstifa!

Muğla’nın Milas ilçesindeki Milas Devlet Hastanesi’nde pandemi sürecinde sağlık çalışanlarına uygulanan istifa yasağının kalkmasının ardından 6 sağlık çalışanının istifa ettiği belirtildi.

Gündem 13.07.2021, 22:25 Zeynep Elmalı
Devlet Hastanesi’nde Toplu İstifa!

Muğla'nın Milas ilçesinde, Sağlık Bakanlığı'nın Kovid-19 salgını nedeniyle getirdiği istifa ve emeklilik yasağının kalkacağının açıklanmasıyla birlikte, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nden 30'a yakın profesörün istifa dilekçesini verdiği, ayrıca  hekim ve diğer sağlık çalışanlarından da çok sayıda istifa talebinin olduğu öğrenildi.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

1 Temmuz itibariyle sağlık çalışanlarına uygulanan istifa yasağının kalkmasının ardından Türkiye genelinde çok sayıda sağlık çalışanın istifaları peş peşe gelirken, Milas Devlet Hastanesi'nde de toplam 6 sağlık çalışanının istifa ettiği öğrenildi.

İstifa eden sağlık çalışanlarının 3'ünün acil serviste, 3'ünün ise kardiyoloji, fizik tedavi ve göz servislerinde çalışan uzman hekim olduğu bildirildi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (3)
Hemşire 5 ay önce
Hekimlerin istediği kadar istifa hakkı ver

Yeni kanun düzenlenmesinde istifa eden hekimlerin diplomaları elinden alınacak, bir daha hekimlik yapamayacak o zaman ne oluyor görelim
İncirci hekim 5 ay önce
Tamam????
Sağlık memuru 5 ay önce
Hemşire adını unvanını kullanarak yaptığın yorum çok yanlış. Çocuk oyuncağı değil diploma insanlar hak ederek çalışarak emek vererek sahip oluyor.
6
sisli
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?