PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Devlet Hastanesinde Tasarruf İçin Komite Kuruldu

Elektrik, su ve diğer harcamalarda tasarruf sağlanması için Şehit Halit Şiltak Devlet Hastanesinde Tasarruf Komitesi oluşturuldu.

Gündem 16.11.2022, 21:01 17.11.2022, 02:51 Cansu Polat
Devlet Hastanesinde Tasarruf İçin Komite Kuruldu

Şanlıurfa’nın Hilvan ilçesinde Türkiye’de bir ilke imza atılarak Devlet Hastanesi Tasarruf Komitesi kuruldu.

Kamu kaynaklarında israfın önüne geçilmesi için oluşturulan komite, başta enerji olmak üzere su ve birçok kalemde gerçekleştirilecek tasarruf adamlarını ele alacak.

Komiteyle ilgili hastane tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Hilvan Şehit Halit Şiltak Devlet Hastanesinde Kalite Direktörümüz Abdulhalim Ağırtaş tarafından birim sorumlularının ve aktif saha personelinin de üyesi olduğu tasarruf komitesinin ilk toplantısı yapıldı.

Başkanlığını Başhekim Dr. Mehmet Fatih Şiltak'ın yaptığı komitede üyeler ile birlikte hastanemizde enerji tasarrufu ve aylara göre enerji tüketimi, su tasarrufu ve aylık metreküp cinsinden su tüketimi, kırtasiye giderleri ve benzeri birçok tasarruf yapılabilecek konu ele alınıp bu konular hakkında kararlar alındı.”

Öte yandan Şanlıurfa’da ilk defa kurulan komitenin diğer kamu kurumlarında da kurulmasının gündeme geldiği kaydedildi.

Yorumlar (6)
YAAA YEMEZLER 3 hafta önce
SİZİN ALDIĞINIZ SÖZLEŞMELİ MAAŞLARI NE OLACAK SİZE TASARRUF YOK MU NORMAL MAAŞ ALIN SIKIYSA
tülay 3 hafta önce
sıka sıka bel kopacak. gidinde meclis harcamasından vekil harcamasından kısın hastanelerden ne istersiniz
BYYYY 3 hafta önce
TİYATROYU BIRAK ÖNCE SEN NASIL O KOLTUĞA OTURDUN ONU SÖYLE KARŞINDA SALAK YOK HAK YİYEN KABADAYILAR SİZİ AMA SUYUNUZ ISINDA BYYYY
Orhan İnan 3 hafta önce
Sağlık bakanlığı yıllardır bu uygulamayı mecburi kıldı ve aylık periyodlar halinde Sağlık kurumlarından yazılı olarak geri dönüşleri aldı. Yani, haberde ifade bulan bu uygulama münferit değil.
haktan bahsediyorum 3 hafta önce
bin uygulamadan bahsetmiyorum hak yeniyor ve gıkınız çıkmıyor hak yeniyor gülüyorsunuz bunu kendinize hak olarak görüyorsunuz bu hakkı size kim veriyor sınav olur kazanırsın o koltuğa oturursun yönetirsin ama şimdi yönetme hakkın yok senin sen kimsin yukadan atanmış bir boş adamsın senden emir alamam kusura bakma git evinde emir ver sen hak yemeyi de bırak