Devlet Hastanesinde Sağlık Personeli Döner Sermaye Alamadıkları İçin Maske Bıraktı!

Kahta devlet hastanesinde görevli Doktor ve sağlık personelleri pandemi sürecinde sıfır döner sermaye aldıklarını gerekçe göstererek maske bırakma eylemi yaptılar.İki maske takan personel birini eylem için bıraktı.

Gündem 12.08.2020, 07:17 15.08.2020, 01:03
Devlet Hastanesinde Sağlık Personeli Döner Sermaye Alamadıkları İçin Maske Bıraktı!

Adıyaman'ın Kahta ilçesi Devlet Hastanesinde çalışan doktor ve sağlık  personeli, döner sermayeden para alamadıkları için 1 dakikalık eylemde bulundular.2 maske takan sağlık personeli birini eylem için bıraktılar.

TIKLAYIN

Doktorların Sessiz Çığlığı

Son donemde ülkemizde ve ilimizde hızla artış gösteren Covid-19 salgınında tüm risklere rağmen özveriyle çalışan Kahta Devlet Hastanesi doktorları son 2 aydır döner sermaye alamadıkları için hastane bahçesinde 1 dakika sessiz kaldıktan sonra alkışlarla yanında getirdikleri 2. Maskeleri yere bırakarak içinde bulundukları sıkıntılı durumu dile getirmeye çalıştılar.

Sağlık personeli Gerger,Sincik ilçeleri ve Göçeri beldesinin  sabit döner sermayeleri Kahta devlet hastanesine bağlı olduğundan dolayı döner sermaye alamadıklarını ifade ettiler.Saat 15.00 de Kahta Devlet Hastanesi önünde maske bırakma eyleminde bulunan doktor ve sağlık personeli İl sağlık müdürlüğüne çağrıda bulunarak,Gerger Sincik ve Göçeri devlet hastanelerinin mali olarak Kahta devlet hastanesinden alınıp il sağlık müdürlüğüne bağlanmasını talep ettiler.

Yorumlar (1)
Hızır112 3 ay önce
Arkadaş şu sağlık bakanı akıllı adam valla. Tavan döner dedi şu alsın bu almasına başladık. Hani seyyanen zam diyorduk,hani 3600 ek gösterge diyorduk ,şu alsın bu alsın gibi münakaşalar sağlık çalışanlarına yakışmıyor. Tavandan dönere aldanıp birbirimizi yemeyelim. Adalet'i sağlayacaklarsa tek çözüm TEK KALEM DE 7000 TL MAAŞ. Başka yolu yok.
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?