Devlet Hastanesinde Kimyasal Madde Paniği!

Kocaeli’deki Karamürsel Devlet Hastanesi’nde İlde bulunan bir tersanede meydana gelen kimyasal madde zehirlenmesinden dolayı hastaneye gelen 4 işçi nedeniyle tedbir amaçlı hastane acil servisi kapatıldı.

Gündem 15.09.2019, 19:03 17.09.2019, 23:57
Devlet Hastanesinde Kimyasal Madde Paniği!

ACİL SERVİSE GİRİŞ VE ÇIKIŞLAR KAPATILDI!

TIKLAYIN

Karamürsel Devlet Hastanesi’nin kapatılmasıyla ilgili olarak edindiğimiz bilgilere göre, Yalova’nın Altınova ilçesinde faaliyette bulunan gemi onarım şirketinde görevli Mustafa T., Ferhat E., Mehmet B., ve Emrah Ö. isimli 4 işçi, akşam saatlerinde meydana gelen kimyasal madde zehirlenmesi iş kazası geçirdi. Mustafa T., Ferhat E., Mehmet B., ve Emrah Ö. isimli 4 işçi hemen gemi onarım şirketinin özel ambulansı ile Karamürsel Devlet Hastanesi’ne getirildiler. Karamürsel Devlet Hastanenin acil servis birimine kaldırılan işçilere ilk müdahalede gerçekleştirilerek, Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı bir ambulansla İzmit Seka Devlet Hastanesi’ne sevk edildiler. İşçilerin sevk işlemlerinin ardından acil servis birimi giriş ve çıkışları tedbiren kapatıldı. Hastane acil servisine giden vatandaşlar, acil servis girişine çekilen emniyet şeridiyle karşılaştılar. Acil servise gelen hastalar poliklinik bölümüne yönlendirildi.

YAPILAN ÇALIŞMANIN ARDINDAN ACİL SERVİS YENİDEN AÇILDI

Hastane Acil Servis birimi ekipler tarafından başlatılan çalışmayla dezenfekte edilirken, kimyasal maddenin türünün belirlenmesi için de ayrıca çalışma başlatıldı. Yapılan incelemelerin peşinden hastanenin acil servis birimi tekrar hizmete açıldı.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?