Devlet Hastanesi’nde Blok Nöbetlerle Haksız Kazanç İddiası

Uğurludağ Devlet Hastanesi’nde personelin gerek olmadığı halde fazla mesai tuttuğu ayrıca 48 ve72 saatlik blok nöbetlere kalarak haksız kazanç elde ettikleri iddia edildi.

Gündem 27.10.2021, 20:09 Zeynep Elmalı
Devlet Hastanesi’nde Blok Nöbetlerle Haksız Kazanç İddiası

Leblebi TV Whatsapp ihbar hattını arayan bir vatandaş, görevlileri tutmadıkları nöbetin parasını aldığını iddia ederek, sağlık çalışanlarının kendi aralarında evrak olmadan nöbet değişimi yaptıklarını, bu nöbetlerin 48 saat ya da 72 saat sürebildiğini vurguladı.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Hastanede gerek olmadığı halde bir doktor ve 5 personelle nöbet tutulduğu dile getirilirken nöbet sırasında 20 kadar hastanın ancak geldiği ifade edildi.

Başhekimin de durumdan haberdar olduğunun anlatıldığı açıklamada evrakın yasal zemine uygun olarak hazırlandığı nöbet değişimlerinin de el altından gerçekleştirildiği kaydedildi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (3)
emergency 1 ay önce
zonguldakta kadın doğumda sendika temsilcisinin nöbetlerine de bakın lütfen
Nem E Lazım 1 ay önce
sadece personel mi ? üniversite hastanelerinde tek doktora nöbet tutturup kıdemlilere sadece listede gösteriğ 3-4 doktorun nöbet tuttuğu zannedilip hepsine çılgınlar gibi nöbet ücreti ödeniyor. bakınız izzet baysal üniversitesi ....
adamın biri 3 hafta önce
bu durumda olmayan bir tek kurum söyleyin.. herkes yolunu bulmuş o onun adamı bu partinin adamı o sendikanın adamı ohoooo..
5
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?