Devlet Hastanesi Doktorları İdareye Yazdıkları Dilekçe ile Döner Sermaye Ücretlerine İtiraz Etti!

Denizli Devlet Hastanesi'nde görev alan yaklaşık 200 doktor hastanenin döner sermaye gelirlerinin adaletsiz dağıtıldığını ileri sürerek başhekimliğe dilekçe ile başvurdu. Doktorlar dilekçede "Covid 19 çadırında nöbetleşe olarak görev yapıldı. Aynı alanda Mart ayı içinde nöbet tutanlar tam ücret aldı. Bizler aynı hastanenin içinde çalışıyoruz. Hepimizin bulaşma riski var. Ücretler eşit dağıtılmalı" ifadelerine yer verdi.

Devlet Hastanesi Doktorları İdareye Yazdıkları Dilekçe ile Döner Sermaye Ücretlerine İtiraz Etti!

Pandemi hastanesi olan Denizli Devlet Hastanesi’nde 150’ye yakın doktorun ek ödeneği tam aldığı 200 hekimin ise yüzde 50’nin de altında ödeme aldığı öne sürüldü.

Hastanede bazı hekimlerin Mart ayı ek ödemesinde 14 bin lira bazı hekimlerin ise 4 bin lira aldıkları iddia edildi. Dağıtımdaki adaletsizliği ortadan kaldırmak isteyen yaklaşık 200 doktor başhekimlik binası önünde toplanarak toplu halde dilekçe verdi.

“HİÇ BİR GÖREVDEN GERİ KALMADIK”

Hekimler dilekçelerinde corona virüsünün bulaşma riski ile mesleklerini yerine getirdiklerini belirterek döner sermayeden uygun görülen ücreti alamadıklarını kaydetti.

Hekimler dilekçede şu ifadeleri kullandı;

* Bizler verilen görevleri severek ve isteyerek yerine getirdik. Görevimizi yaparken koruyucu ekipman kullanmamıza rağmen her zaman bulaşma riski ile karşı karşıyaydık. Buna rağmen hiçbir görevden geriye kalmadık.

ÖDEMELER BAKANLIK HÜKÜMLERİNE AYKIRI

* Ancak mart ayı döner sermaye ek ödemesinde bakanlığın Covid 19 pandamisi kapsamında hizmet sunulan olarak belirlediği yerlerde görev yapmamıza rağmen uygun görülen tavandan ücret almadık.

TIKLAYIN

* Pandemi için oluşturulan listelerde olmamıza, bulaş riski olan alanlarda çalışmamıza, bulaş riski olan hastaneye sağlık hizmeti vermemize rağmen yapılan ödemeler bakanlık hükümlerine aykırıdır.

BAŞHEKİMLİK BELİRLEDİ

Ücret dağılımını başhekimliğin belirlediğini söyleyen hekimler, “Birimler arası bir fark yok. Burada Covid 19 çadırında nöbetleşe olarak görev yapıldı. Aynı alanda Mart ayı içinde nöbet tutanlar tam ücret aldı. Bizler aynı hastanenin içinde çalışıyoruz. Hepimizin bulaş riski var. Aynı risk altındayız. Ücretler eşit dağıtılmalı” diye konuştu.

Başhekimliğe dilekçe ile başvuran hekimlere diğer sağlık personelleri de destek verdi. Bu sırada başhekimlik binası görevlilerinin diğer sağlık personelinin kayıt altına almaya çalıştıkları gözlendi.

ÖZTÜRK: ÖNEMLİ OLAN PARA DEĞİL EŞİT DAVRANMAK

Hekimlere İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk de destek verdi. Aynı hastanede hekimler arasında ayrım yapılmaması gerektiğini söyleyen Öztürk şunları söyledi:

* Başka örneklerde tüm hastane çalışanları tavandan ücretlendiriliyor. Denizli Devlet Hastanesi’nde ise farklı muameleler yapılıyor. Tüm sağlık çalışanları bulaşı riski ile karşı karşıya.

* Ücretlendirmenin de buna göre düzenlenmesi gerekirdi. Uygulama adaletsiz olmuş. Burada hekimlerin isyanı adil olunmamasına.

* Para önemli değil. Önemli olan insanlara eşit davranmak. Hekimlerimizin corona salgını ile mücadelelerinde motivasyonunu etkileyen bu tür ayrımcılıklardan uzak durulmalı.

Kaynak: SÖZCÜ

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2020, 23:44

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 1 ay Önce

Bazı doktorlar bazı doktorlar için eylem yapıyor. Hiç utanmiyorsunuz değilmi! Diğer sağlık çalışanlarının aldığı ek ödemelere bakın biraz utanın! Sağlık işinin sadece doktorlardan ibaret olduğunumu düşünüyorsunuz! Hepinize yazıklar olsun

denizli
denizli - 1 ay Önce

aynı hastane nöbet paralarınıda ödemiyor

soner
soner - 1 ay Önce

bana göre nankörlük bu.. ilave ücret nedir. doguda görev yapan onca asker maaşım az ölüme gitmem görevimi yapmam diyeni duydunuzmu hiç.

Dr
Dr @soner - 1 ay Önce

Çünkü maaşları ek ödemeler az değil aslanım hadi bak işine

Sağ
Sağ @soner - 1 ay Önce

Eşek yüküyle para aliyon git görevini yap

mehmet
mehmet @soner - 1 ay Önce

askerler 6 binden fazla aliyor. dogudakiler ise cift maas aliyor kardes 12-13 bin tl bizim istedigimiz iki kurus gozune batti heralde. ordakilere analarinin ak sutu kadar helal olsun ona lafimiz yok zaten

Sevinc keles
Sevinc keles - 1 ay Önce

Iyi parti milletvekilide bos durmamis firsattan istifade edip destege gitmis onlarda kim oluyorsa

SIRADAKİ HABER