Depremde Hasar Gören Hastaneyi Şehir Hastanesine Taşıyamıyorlar: Çünkü Bitti Denilen Bölümler Bitmemiş!

İzmir'de meydana gelen depremin ardından 4 hastanenin oluşan hasar nedeniyle tahliye edildiği iddialarının basına yansımasının ardından İzmir İl Sağlık Müdürlüğü iddiaları yalanlamıştı. Ancak depremde büyük hasar gören Buca Seyfi Demirsoy Hastanesi hakkında şok iddialar gündeme geldi.

Gündem 12.11.2020, 17:00 12.11.2020, 17:03 Güler Sağlam
Depremde Hasar Gören Hastaneyi Şehir Hastanesine Taşıyamıyorlar: Çünkü Bitti Denilen Bölümler Bitmemiş!

İddialara göre Sağlık Bakanlığı Buca Seyfi Demirsoy Eğitim ve Araştırma Hastanesi depremde büyük hasar görmüş. Oluşan hasar nedeniyle Hastanenin İzmir Bayraklı Şehir Hastanesinin iki bloğuna taşınması için karar alınmış. Karar alınmış ancak İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi yatırımcı firmaları TÜRKERLER Holding ve GAMA Holding'in hastane inşaatının bittiğini beyan ederek paralarını aldıkları halde hastane inşaatının bitmemediği ortaya çıktığı iddia ediliyor. 

Buca Seyfi Demirsoy Eğitim ve Araştırma Hastanesini alınan karar üzerine Şehir Hastanesi iki boloğuna taşımak üzeyken ortaya çıkan inşaatının bitmediği bilgisi üzerine İzmir il Sağlık Müdürlüğü başta olmak üzere Bakanlık bürokratları şuan ne yapacaklarını kara kara düşündükleri söyleniyor.

İzmir Depremi Hastaneyi Vurdu: Boşaltıldı

BUCA SEYFİ DEMİRSOY HASTANESİ ORTADA KALDI

Yaşanan skandalın ardından Buca Seyfi Demirsoy Eğitim ve Araştırma Hastanesi deprem nedeniyle kendi yerinde hizmet veremezken şehir hastanesine de inşaat bitmemesi nedeniyle taşınamaması yüzünden ortada kaldığı da gelen bilgiler arasında

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (3)
Referanslar. 9 ay önce
İzmir İl Sağlık Müdürünün arkasında kim yada kimler var bilmiyorum ama baya sağlam torpil li galiba, adamın bir sürü sansasyon haberiniz gördüm on katı fazlaya maske almış , üç beş kat fazla ya yemek almış, bir sürü ihalede şaibe var, üstüne bu haber baya sağlam torpil bulmuş bu adam.
Eşref 9 ay önce
Müdürün arkasında bir değil beş değil koskoca örgüt var. Değil buca seyfi demirsoy, müdürlük binasını söküp yerinden götürse kimsenin sesi çıkmaz.
gerçek 9 ay önce
imam hatipli ve şehit yakını olanlar idareci atanamadı ama kimler atandı bilin bakalım... neler oluyor hayatta takip edin neler olacak
35
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?