Davutoğlu'ndan Fahrettin Koca'ya Teravih Namazı Tepkisi!

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, camilerde Ramazan ayında teravih namazının kılınmasına izin verilmesiyle ilgili çarpıcı ifadeler kullandı.

Gündem 31.03.2021, 15:53 Güler Sağlam
Davutoğlu'ndan Fahrettin Koca'ya Teravih Namazı Tepkisi!

TIKLAYIN

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın camilerde teravih namazlarının yasak olmayacağına ilişkin açıklamasına değinen Davutoğlu, "Ben Ramazan'da teravih namazlarını geçirmem, özen gösteren bir insanım. Bunu zikretmek için söylemiyorum, teravih bir farz namazı filan değildir. Sünnetliği de Hz Ömer'e kadar düzenli kılınmış değil. Hz Ömer döneminden itibaren uygulanır. Kılınması nafile anlamında olumludur." dedi. 

Teravih namazının evde kılınabileceğini söyleyen Davtuoğlu, "İlla camiye gitmeye gerek yok. Bunu Diyanet İşleri Başkanı da çıkıp açıklamalı. Nafile bir namazın camide kılınması gerekmez." diye konuştu. 

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (2)
hasan 2 hafta önce
şu ortamda cami'de teravih namazı kılıp da,pozitif olmayana madalya takılmalıdır., ne camisi kardeşim dalga mı geçiyorsunuz. corona her yerde dans etmeye başladı.
milliyetçi 2 hafta önce
Sizin konuşmaya hakkınızın olmadığını düşünüyorum Davutoğlu ve Babacan siz hükümetin içinde yetkiliyken şimdi doğru dediklerinizin ve o zaman yanlış olduğunu bahsettiğiniz şeylerin farkında olup başbakan ken ve bakan ken bırakıp bunlar yanlış diyecektiniz şimdi size kim inanırsa boşu boşuna diye düşünüyorum
11
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?