Darp Edilen Kadın Doğum Uzmanı Kırık Burunla Ameliyata Girdi!

Osmaniye Devlet Hastanesinde, sezaryen ile doğum yapacak olan hamile yakınının ameliyatına girmek isteyen M.B. buna karşı çıkan doktoru darp etti. Aldığı darbelerle burnu kırılan doktor, kırılan ve kanayan burnuna rağmen yine de ameliyata devam ederek kadına doğum yaptırdı.

Darp Edilen Kadın Doğum Uzmanı Kırık Burunla Ameliyata Girdi!
banner71

Edinilen bilgiye göre, 13 Ocak 2020 Pazartesi günü saat 20:40 sularında Osmaniye Devlet Hastanesi Doğumhanesine gebelik ve kanama şikayetiyle başvuran kadın muayene edilerek acil şekilde sezaryenle doğuma alınması gerektiği teşhisi konuldu.

TIKLAYIN

Op.Dr. Gökhan Gönen kadının ameliyatına hazırlık yaparken hemşireler ise kadını hastaneye getiren yakını M.B.'ye giriş işlemlerini yapmasını söyledi. Ancak M.B. ameliyathaneye girmek istediğini ve doğumunda kadının yanında olmak istediğini belirtti. Dr. Gökhan Gönen ise M.B.'ye "ameliyathane ve doğumhaneler mahrem yerdir giremezsiniz içeride başka doğum yapacak kadınlarda var uygun olmaz" şeklinde bu talebini reddetti. Ancak M.B. ısrar edince Dr. Gökhan Gönen ile aralarında tartışma çıktı. M.B. önce doktorun yüzüne masada bulunan kalemliği attı ardından da yumruklarla saldırdı. Güvenlik görevlilerinin araya girmesiyle M.B. sakinleştirildi. Hastanede beyaz kod ilan edilip durum polise bildirildi. Hastaneye gelen polis ekipleri M.B.'yi gözaltına alarak emniyet müdürlüğüne götürdü. Yüzü kanlar içinde kalan doktor Gökhan Gönen'nin ise yapılan ilk muayenesinde burnunun kırıldığı anlaşıldı. Burnu kırılan ve kanayan Dr Gökhan Gönen buna rağmen burnunu kıran hastanın yakını kadının ameliyatına girerek sezaryen ile doğumu gerçekleştirdi. Ameliyatın ardından ise aynı hastanede Kulak Burun Boğaz Bölümüne giderek tedavisine başladı. Dr Gökhan Gönen'e saldırıp burnunu kıran M.B. ise emniyet müdürlüğündeki işlemlerinin ardından adli makamlara sevk edileceği öğrenildi.

Öte yandan, Osmaniye Tabip Odası, ODH Başhekimlik, Sağlık Sen ve Türk-Sağlık Sen, Osmaniye Aile Hekimleri Derneği ve KESK ve Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği (TJOD) üyeleri bir araya gelerek ortak basın açıklaması gerçekleştirip olayı kınadı. Osmaniye İl Sağlık Müdürü Hasan Öznavruz ise olayı kınadıklarını belirterek konunun sonuna kadar takipçisi olacaklarını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2020, 00:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
olayı başhekime bırakıp çekilmeliydin
olayı başhekime bırakıp çekilmeliydin - 9 ay Önce

kadının sezeryanını dayak yemesine rağmen, burnu kırılmasına rağmen, kanlı kanlı ameliyat yapması saldırganın haklı olduğunu gösteriyor, haksızı haklı gibi gösterir duruma taşıyor...yapmamalıydı...hem birde şöyle durum var, .... burnun kırılmış, kanama olmuş yani kafa travması...diyelim sezeryan esnasında küt bilinç , aniden kapandı... kadına ve/veya bebeğe birşey oldu diyelim, adam bu sefer seni ve çevrendekilere daha farklı saldıracaktı....son olarak, bebeğinin doğumunu yaptıracak doktora böyle saldıranın bebek bakma ehliyeti yoktur, sosyal hizmetler, devlet bebeği himayesine almalıdır...

SIRADAKİ HABER