Cumhurbaşkanlığı Memurların Mesai Saatine İlişkin Genelge Yayımladı!

Cumhurbaşkanlığı Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğü kamu personelinin mesai saatleriyle ilgili olarak 10:00 ila 16:00 arasında uygulanacak mesai düzenlemesi hakkında resmi yazıyı yayımladı

Gündem 01.12.2020, 00:08 01.12.2020, 02:10 Güler Sağlam
Cumhurbaşkanlığı Memurların Mesai Saatine İlişkin Genelge Yayımladı!

Cumhurbaşkanlığı Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğü, kamu personelinin mesai saatlerine ilişkin resmi yazıyı yayımladı. Yazıda, 10:00 ila 16:00 arasında uygulanacak mesai saatlerinin; üst yöneticiler, bakanlar ve valiler tarafından belirleneceği belirtildi.

Bu yazıya göre merkez teşkilatlarında; bakanlar ve üst yöneticiler, illerde ise Valiler, Cumhurbaşkanlığı açıklamasında yer alan zorunlu hizmetleri dışındaki kamu kurumları için mesai belirlemesi yapacaktır.

İŞTE RESMİ YAZI

TIKLAYIN

Cumhurbaşkanı Erdoğan bundan tam 2 hafta önce virüsle mücadele için bir dizi tedbir açıklamıştı. Ancak yeni hasta ve can kayıpları geçen süreçte 2 katına çıktı. Bu durum karşısında kısıtlamaların kapsamı genişletildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından korona virüsle mücadele kapsamında alınan yeni tedbirlere ilişkin açıklamada bulundu.

Umumi Hıfzıssıhha Kurullarının belirleyeceği zorunlu hizmetler dışındaki kamu kuruluşlarının mesai saatleri 10.00 ile 16.00 arası olarak uygulanabilecek.

Memurlar.net'in notu: Açıklamada, saat 10: ila 16:00 arasındaki yeni mesai saati uygulamasından, "zorunlu kamu hizmetleri"nin istisna tutulduğu belirtilmiştir. Bu zorunlu hizmetlerin neler olacağı İçişleri Bakanlığınca belirlenecektir.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (8)
Kimse boşuna sevinmesin 2 ay önce
Bizi memurdan sayan yok.bizden başka maddi manevi şartları kötüleşen memurda yok
Zador 2 ay önce
Bize vermesinler zaten; izin de para da hak da vermesinler ! Niye ? çünkü stockholm sendromu yaşıyoruz hem sağlıkçılar hem Ülke olarak. Bu hastalık tedavi olabilse birçok şey düzelecek zaten.
kazım 2 ay önce
bu saatler zaten az çalışıp çok maaş alanlar dahada az çalışrak dah rahatlasınlar diye sağlıkçı ve güvenlik güçleri dahada çok çalışacak ve bununda karşılığını alamayacak sistem hep aynı ezilen daha çok ezilecek..
Kahrolduk 2 ay önce
Sağlıkcıları bari bu hizmetten faydalandırın. Yeter bıktık artık.Psikoloji falan kalmadı.
drhem 2 ay önce
neden..... neden acaba sağlıkçıların bitmek tükenmek bilmeyen sabrı var zannedenler size yazıklar olsun
Ankara 2 ay önce
Ankara Destek teki masabaşı Hemşire sağlık memurları dönüşümlü çalışıyor? onları filyasyona neden gitmez? Ya da Gönderilmez!!!
doktor hemşire 2 ay önce
Sağlık müdürlükleri MESAİ SAATLARI KAÇTA YARIN BİLEN YOK GALİBA
Sağlıkçı 2 ay önce
Yine sağlık bakanlığı çalışanlarına esnek çalışma yok diğer kurumlar yine yarı zamanlı çalışıp fazla maaş alacak ama sağlık bakanlığı çalışanları riskin en yüksek olduğu yerde tam zamanlı çalışacak ama istediği hiç bir şey olmayacak eşit işe eşit ücret diğer kurumların çalışmadığı saat kadar sağlık çalışanlarına hergün fazla mesai yazılmalı..... Sabit dışı verilmeyen vhki memur hizmetli iş paraya gelince sağlıkçı değil ama çalışmaya gelince sağlık çalışanı fedakarlık yapacak diğer kurumda çalışanlara göre hakkım geçiyorsa helal etmeyeceğim artık memur çalışan kurum ayrımı olmasın taşerondan geçen işçiler bile sağlık çalışanlarından fazla alacak ikramiye tediye ekstra ne varsa işçilere verilen memura da verilmeli özellikle gih sınıfına çünkü onlar yerlerde... Görevde yükselme ve ünvan değişikliği sınavında barajı geçenlere mülakatsız ünvanları verilsin.... Diğer kurumlar veriyor ne istiyorsunuz bu sağlık bakanlığı çalışanlarından
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?