Cumhurbaşkanlığı Kararıyla Sağlık Çalışanlarına Ücretsiz Toplu Taşıma Uzatıldı!

Cumhurbaşkanı Kararı ile sağlık çalışanlarına verilen ücretsiz toplu taşıma hakkı Resmi Gazete'nin bugünkü sayısına göre 6 ay süre ile uzatıldı. Belediyeler ve bağlı kuruluşlarınca yürütülen toplu tasıma hizmetlerinden sağlık çalışanları 6 ay daha ücretsiz yararlanabilecek.

Gündem 29.12.2021, 07:22 29.12.2021, 09:31 Güler Sağlam
Cumhurbaşkanlığı Kararıyla Sağlık Çalışanlarına Ücretsiz Toplu Taşıma Uzatıldı!

Cumhurbaşkanlığı kararı ile sağlık çalışanları kamuya ait sosyal tesisler ile Baskentray, Marmaray ve Izban seferlerinden ücretsiz faydalanacak. Cumhurbaşkanı kararıyla sağlık çalışanlarına tanınan "ücretsiz toplu taşıma" hakkı, 30 Haziran tarihine kadar uzatıldı.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının yayılmasının önlenmesine yönelik tedbirler kapsamında, sağlık hizmeti veren kamu ve özel sektöre ait tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında çalışan personel, ilgili belediye tarafından karar verilmesi şartıyla belediyeler ve bağlı kuruluşları ile bunların kurdukları birlik, müessese, işletme ve şirketlerce yürütülen toplu taşıma hizmetlerinden, Başkentray, Marmaray ve İzban seferlerinden 30 Haziran 2022'ye kadar ücretsiz yararlanabilecek.

Sağlık çalışanlarına tanınan "ücretsiz toplu taşıma" hakkı 28 Ekim'de Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararıyla 31 Aralık 2021 tarihine kadar uzatılmıştı.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (5)
vatandaş 4 hafta önce
saçma o zaman herkese vereceksin sadece sağlık çalışanlarına olmaz
Art 4 hafta önce
Temelli verseniz herkes faydalansa
Sağlık memuru 4 hafta önce
Arkadaş sağlıkçı hastaya ve hastaneye yetişiyor sen nereye yetişiyorsun gardaş ?
Esra Dut 2 yıl önce
Süt izinli sağlık çalışanına idari izin talep ediyoruz
CovidAcil 4 hafta önce
Amma magdur edebiyati yaptiniz! Yok sut izni yok annelik izni... istifa et, git evine analik gorevini yap! 6 ay dolmadan memurluga dön!
-2
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?