Cumhurbaşkanının Atadığı Bürokratlar Ne Cumhurbaşkanlığının Ne de Sağlık Bakanlığının Genelgesine Uymuyor

Cumhurbaşkanlığı tarafından 2021/14 sayılı Genelge ile Uluslararası toplantılar ile Milli Bayram tören ve toplantıları hariç konferans, seminer vb. tüm organizasyonlar yasaklanmış olmasına rağmen, Sağlık Bakanlığının TÜSEB’i üstelik kendi toplantı salonları olduğu halde Antalya’da 5 yıldızlı bir otelde düzenlediği toplantı ile adeta Genelgelere meydan okudu.

Gündem 28.11.2021, 17:49 29.11.2021, 19:20 Zeynep Elmalı
Cumhurbaşkanının Atadığı Bürokratlar Ne Cumhurbaşkanlığının Ne de Sağlık Bakanlığının Genelgesine Uymuyor

TÜSEB Sağlık Enstitüleri Başkanlığı tarafından Kurum içi personel eğitim programı TÜSEB’in kendi toplantı salonlarının olmasına rağmen Antalya’da 5 yıldızlı otelde düzenlenmesi tepki topladı. CALIMERA SERRA PALACE otel’de 147 personelinin katılımının zorunlu tutularak yapılan program da katılımcılara Kişisel Gelişim Motivasyon, Protokol Kuralları, Resmi Yazışma Kuralları gibi eğitimlerin verildiği öğrenildi.

Ancak bu eğitimler için TÜSEB’in sadece Aziz Sancar Eğitim Merkezinde 3 farklı eğitim salonu varken, Koşuyolu yerleşkesinde ayrı eğitim salonu varken neden Antalya’da 5 yıldızlı otelde üstelik Cumhurbaşkanlığı ve Sağlık Bakanlığının ayrı ayrı tasarruf Genelgeleri varken personelin katılımını zorunlu tutarak eğitim düzenlediği kamuoyunun merak konusu oldu.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Bu ve daha birçok konuda yıllardır devam eden israf anlayışına karşı yükselen tepkiler sebebi ile yakın bir zaman önce Cumhurbaşkanlığı tarafından kamu kurum ve kuruluşlarının harcamalarında tasarruf sağlanması ve kamu kaynaklarının etkili, ekonomik ve verimli kullanımına ilişkin “tasarruf tedbirleri” genelgesi yayımladı. Genelgeye rağmen Cumhurbaşkanlığının atadığı bürokratlarının böyle bir harcamaya gitmesi tepki topladı. Kamu kaynaklarının maksadına uygun azami tasarruf prensiplerine riayet edilerek kullanılması, her kamu kurumu ve görevlisi için bir görev ve aynı zamanda bir mecburiyettir.

TÜSEB'İN KENDİ EĞİTİM SALONLARI VAR AMA...

Diğer taraftan TÜSEB’in Aziz Sancar Merkezinin tanıtım videosunda kendi toplantı salonlarında verilen eğitimlerin görüntülerini paylaşarak sosyal medya hesaplarından paylaşması da manidar bulundu. Madem toplantı salonlarınız ve eğitimleriniz ile PR çalışması yapabiliyorsunuz, Antalya’da tasarruf Genelgelerine rağmen kişisel gelişim toplantısı düzenlemeniz çelişmiyor mu?

Kendi toplantı salonlarınızda reji bölümüne kadar donanımsal özellikler olmasına rağmen 147 personel ile 4 günlük eğitimin 5 yıldızlı otelde düzenlemeniz hangi devlet politikası ile bağdaşmaktadır?

Cumhurbaşkanlığı geçen haziran ayında kamuda tasarruf tedbirleri genelgesi yayımlamıştı. Genelgeye göre “Uluslararası toplantılar ve milli bayramlar hariç açılış, konferans, seminer, yıl dönümü ve benzeri kutlama ve organizasyonlara ilişkin faaliyetler nedeniyle gezi, kokteyl, yemek ve benzeri davetler düzenlenmeyecek, hediye verilmeyecek ve diğer adlar altında ödeme yapılmayacaktır. Temsil ve ağırlama ödenekleri, zorunlu haller dışında” kullanılmayacağı belirtilmişti.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (7)
hamit 2 ay önce
ülke ne hale geldi.
SAĞLIKÇI 2 ay önce
HABERİN GÖRSELİNDE ATILAN BAŞLIKTA ANLATIM BOZUKLUĞU VAR.
Saglikci 2 ay önce
Haberi yaparken biraz arastirma yapin. Sezon sonu oldugu icin cok ucuza ihale edilebiliyor. Yapilan maliyet analizinde kesinlile daha ucuza geliyordur.Hemen sazan gibi atlamayin. Herzamanki gibi bilgi sahibi olmadan essiz fikirlerinizi ortaliga saciyorsunuz.
Esra 2 ay önce
Kendi toplantı salonu dururken hangi maliyet analizi ile daha uygun fiyata mal edilebilir. Bu kadar mı ucuz zekanın ürünüsüz
CovidAcil 2 ay önce
Sağlık Bakanlığı sanki her şeye uyuyor da?! Ayrıca Haber başlığı "Uymuyor" değil "UYUYOR" olacak. Editörünüze Türkçe Dil Bilgisi eğitimi verin.
Cavat 2 ay önce
Bürokratlar genelgelere uymuyor ki antalyada toplantı yapıyorlar nasıl uyuyor diye başlık atacak site:)) herbokolog uzmanıyım diyosun yani
Yuh artık... 2 ay önce
Dürüst olduğunuzdan değil ya birilerinin koltugunda birilerinin gözü var ondan düşmüş haber sitelerine. giderayak halen dölek durmuyosunuz.Devri sabıkta napacaksiniz yazın attığınız imzaları kışın nereleri herşeyin bokunu çıkardınız ya la torpilin bile boku çıktı.
-6
kapalı
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?