PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Cumhurbaşkanından 'Yılın Hekimi' Ödülünü Alan Dr. Çökük'ün 1 Yıldır Hasta Bakmadığı İddia Edildi

Çökük’ün neredeyse bir yıldır “hiç hasta bakmadığı”, hastane başhekim yardımcısı tarafından açılan kayıtlarla “hasta bakmış gibi gösterildiği” öğrenildi.

Gündem 17.03.2022, 16:55 Zeynep Elmalı
Cumhurbaşkanından 'Yılın Hekimi' Ödülünü Alan Dr. Çökük'ün 1 Yıldır Hasta Bakmadığı İddia Edildi

Gazeteci  Sarp Sağkal’ın haberine göre, Erdoğan’ın Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki 14 Mart Tıp Bayramı etkinliğinde Türkiye’nin 81 ilinden hekim ve sağlık çalışanlarına ödüller verdi. Adana’dan etkinliğe katılarak “Yılın Hekimi” ödülünü alan isim ise Seyhan Devlet Hastanesi’nin acil servisinde “sözleşmeli hekim” olarak çalışan Dr. Alim Çökük oldu.

LİSTELERDE İSMİ YOK

Çökük’ün neredeyse bir yıldır “hiç hasta bakmadığı”, hastane başhekim yardımcısı tarafından açılan kayıtlarla “hasta bakmış gibi gösterildiği” öğrenildi. Acil tıp uzmanı olarak görev yapan Çökük’ün isminin 2021 Şubat’tan bu yana servisin nöbet tutanaklarında da yer almadığı görüldü. Çökük’ün “yaklaşık bir yıldır hiç hasta bakmadığı” belirtilirken, bu durumun “acilde görev yapan diğer sağlık çalışanlarının iş yükünü artırdığı, Covid-19 servisinde hasta bakması gerekirken, bu görevini hiç yerine getirmediği” vurgulandı. Çökük’e, “filyasyon koordinatörü” sıfatı verildiği ve bu yolla uymak zorunda olduğu mevzuata karşın asıl görev yerinde hizmet vermediği belirtildi. Cumhuriyet’in ulaştığı doktor Alim Çökük, konuyla ilgili bir değerlendirme yapmak istemediğini belirtti.

YÖNETMELİĞE AYKIRI

Sağlık Bakanlığı’nın sözleşmeli personele ilişkin yönetmeliğine göre, sözleşmeli personeller kendilerine tahsis edilen yer dışındaki birimlerde sürekli olarak görevlendirilemiyor. Bu durum yönetmelikte şöyle deniliyor: “Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından birimler itibarıyla vize edilmiş pozisyonlarda istihdam edilecek personel; pozisyonunun tahsis edildiği yer dışındaki birimlerde sürekli olarak görevlendirilemez ve çalıştırılamaz. Ancak sözleşmeli personel; deprem, yangın, su baskını, yer kayması, çığ ve benzeri afetler, sıkıyönetim, olağanüstü hal, seferberlik ve savaş hali ile yılda bir ayı geçmeyen hizmet içi eğitim çalışmaları esnasında, tabip ve hemşireler diyaliz eğitimi amacıyla en fazla bir defa ve toplam üç ayı geçmemek üzere ve bu sürenin dört katı mecburi hizmet yükümlüsü olarak çalışmayı taahhüt etmek kaydıyla, pozisyonunun tahsis edildiği yer dışındaki birimlerde geçici olarak görevlendirilebilir”.

Yorumlar (10)
Salim 2 ay önce
Yılın en yorgun hekimi ödülü de verilsin.Tam olur.
Rıfkı Topuz 2 ay önce
Bunun gibi en az 10 bin hekim osuruktan amirlikler verilerek hasta baktirilmadan tavandan ek ödeme alacakları şekilde ayarlanıp semirtiliyor.Çoğu hastalardan nefret eden tipler.Bir kısmı berbat hekimler.Bunkar hasta bakmamak için herdurumda siyasileri yalayan ve diğer sağlık çalışanlarına kan kusturan parazit tipler .
Hekim 2 ay önce
Çalışanlara giderlerse gitsinler, çalışmayanlar da başköşede ballı paralar alsınlar. Maaşını da açıklayın.
Yardımcı sağlık personeli 2 ay önce
Şaşırdık mı tabikede hayır...
Mesut 2 ay önce
Hasta bakmayan doktor u hemen atın devletten.bunlar savaş ta askerede bakmaz
Dr 2 ay önce
Sen eksiktin mesooo
Hekim 2 ay önce
Ödül neyse de ahirette aldığın sözleşmeli maaşın hesabını nasıl vereceksin
Saglikci 2 ay önce
Yilin doktoru cidden acilde olacaksin uzman olacaksın buyuksehirde olacaksın hic hasta bakmayacaksin cidden odullendirilmesi gereken performans. Nasil basarmis bilemedim
Sh 2 ay önce
Hekim açığı mı vardı???
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
8
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?