PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Cumhurbaşkanı’ndan Kadro Müjdesi! Bu Unvandakilerde Kadroya Geçecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri töreninde yaptığı açıklamada sözleşmeli sanatçılara kadro müjdesini verdi.

Gündem 22.12.2022, 01:24 22.12.2022, 14:31 Cansu Polat
Cumhurbaşkanı’ndan Kadro Müjdesi! Bu Unvandakilerde Kadroya Geçecek

Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri törenine katılan Recep Tayyip Erdoğan sanatın ve sanatçının ne kadar önemli olduğuna değinerek, sözleşmeli sanatçılara da kadro verileceğini açıkladı.

Ödül töreninde yaptığı açıklamada, törende ödül alan sanatçıları tebrik eden Cumhurbaşkanı , hangi inanca, kökene, meşrebine sahip olursa olsun Türkiye’ye ve Türk kültürüne hizmet eden herkesin bu millet adına başının üstünde yeri olduğunu ifade etti.

Erdoğan ayrıca sanatçıya değer verme konusunu sadece lafta yapmadıklarını da ifade ederek; vatandaşlıktan çıkarıldıktan 58 yıl sonra Bakanlar Kurulu kararı ile Nazım Hikmet'e yeniden Türk vatandaşlığı verdiklerini örnek olarak göstermiştir.

Erdoğan ayrıca göreve geldiklerinde ülkedeki kültür merkezi sayısının sadece 42 olduğunu ancak kendilerinin döneminde bu sayıya 80 adet daha ilave ederek toplam sayıyı 122'ye çıkardıklarını belirtmiştir. Eğlence vergisi oranlarının tamamen sıfırlanmasını sağlayarak önemli bir sorunu da giderdiklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, sanatçılara bir de müjdeli bir haber verdi. Sözleşmelilerin kadroya geçişi ile ilgili yapılan son düzenlemede kamu ve sanat kurumlarında görev yapan sözleşmeli sanatçıların da kadroya geçişleri ile ilgili gerekli adımların atıldığını belirten Erdoğan; sanatçılara hak ettikleri imkânı sunmanın yanı sıra, uzun yıllar boyunca kültür sanat camiasını tek düzeliğe mahkûm eden ideolojik bağnazlığa da son verdiklerini ifade etti.

Yorumlar (6)
az kaldı 1 ay önce
bir de bizi ziyaret et 2008 sonrası 3600 ek gösterge alamayan milyonlar evet doğru duydunuz milyonlar memurların %70 i 2008 sonrası işe başlayanlar bunların oyu yok mu ?
Trabzon 1 ay önce
Maalesef yardımcı hizmetliler genelitareye katro yok hüsran
sivasli 1 ay önce
olsun semihle kahveci koltuklarını korurlar.
MEB memuru 1 ay önce
Milli eğitim de hersey öğretmetlere uzm ek gösterge kırtasiye yardımı ve bizde çalışıyoruz tüm okulun idarenin öğretmenlerin vede ögrencilerin işlerini biz memurlar yapıyoruz ara tatil yok 15 tatil yok yaz tatili yok ev den çalışma pandemide yok bizim bir gereğimiz yoksa söyleyin bizden haberiniz yoksa biz buradan da söylüyoruz ne bu sendikalar hakkımızı aramaz hükümet birşey vermez muhalefetin 6 sınında umrunda değiliz seçimde bizde size gereğini yaparız
m atate 1 ay önce
sağlık bakanlığında hizmetli sınıfına nezaman vhki gadro nezaman verilecek ..
YORGUN 1 ay önce
Yardımcı hizmetliler yine unutuldu
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.