PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Cumhurbaşkanından ‘Beyaz Reform’ Açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün akşam Külliyede yapılan kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada “sağlık çalışanlarımızın tüm sorunlarını çözme sözü verdik” dedi.

Gündem 06.09.2022, 10:28 06.09.2022, 10:57 Cansu Polat
Cumhurbaşkanından ‘Beyaz Reform’ Açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında Türkiye’nin son 20 yılında gerçekleştirdiği kalkınma devriminin en iftihar verici sonuçlarından birinin sağlıkta yaşandığını belirterek Genel Sağlık Sigortası sisteminin dünyada eşi benzeri olmadığını söyledi.

En ücra köşelere kadar yayılan tam teşekküllü hastaneler, teşhis, tedavi, i aç temini mekanizmalarımızla en yaygın ve kaliteli sağlık hizmeti sunuyoruz diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehir hastanelerinin salgın döneminde öneminin daha iyi anlaşılan benzersiz bir yenilik olduğunu belirtti.

Sağlık çalışanlarımızın, doktorlarımızın özlük haklarıyla ilgili tartışmalar sağlıktaki bu güzel tabloyu gölgelemeye başlamıştı. Sağlık çalışanlarımıza tüm sorunlarını çözme sözü verdik. Sabit ek ödemelerini merkezi yönetim bütçesine alarak yaşanan karmaşa ve memnuniyetsizliği ortadan kaldırdık.

"6 BİN HEKİMİMİZ KAMUYA DÖNMEK İÇİN MÜRACAAT YAPTI"

Emeklerine de yansıyacak şekilde özlük haklarında yaptığımız iyileştirmelerin sağlık çalışanlarımız tarafından büyük memnuniyetle karşılandığını görmekten memnuniyet duyuyoruz. Sağlık Bakanlığı ile üniversite hastanelerinde çalışanlar, doktorlarımız arasında ortaya çıkan farkı kapatmış oluyoruz. Hayata geçirdiğimiz beyaz reformun meyvelerini 6 bin hekimimizin kamuya dönmek için müracaatıyla almaya başladık. Amacımız 85 milyona sağlık hizmeti vermek sağlık çalışanlarımızın huzur içinde görevini yerine getirmeyi temin etmektir." ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (5)
dr normal 1 ay önce
heykeli dikilesi bir bakanımız var
HALK SAĞLIĞI 1 ay önce
1.basamak için kara reform.
tolga 1 ay önce
sağlık çalışanları demeseniz iyi olur hekimlere verdiniz hekim dişi sağlık çalışanlarının bir tanesi memnun değil size yanlış bilgi veren sağlık bakanını görevden alın
Hemsire 1 ay önce
Yönetmelikte var olan uzman hemşirelik kadrosu verilmeli
Alooooo 1 ay önce
SAYIN BAKAN ASİSTANLAR İCİN NÖBET SONU OFF GETİRDİ.HOCALAR ŞİDDET LE KARŞI ÇIKIYOR VE UYMUYOR.
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?