PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Cumhurbaşkanı Kabinesini Topluyor: Artan Enflasyon İçin Yeni Adımlar Atılacak!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın enflasyon için yeni adımlar atmak üzere kabineyi yarın toplayacağı öğrenilirken, toplantının ana gündem başlıkları ise enflasyon neticesinde artan fiyatlar ve KDV indirimlerinin yansıması olacak.

Gündem 11.04.2022, 13:46 Cansu Polat
Cumhurbaşkanı Kabinesini Topluyor: Artan Enflasyon İçin Yeni Adımlar Atılacak!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlık edeceği Kabine toplantısı yarın gerçekleşecek. Çıkacak kararların merakla beklendiği toplantının 3 önemli konu başlığı; Rusya- Ukrayna savaşı, Karadeniz'in güvenliği ve ekonomi olacak.

24 Şubat'ta başlayan Rusya-Ukrayna savaşı Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nin ana gündem maddesi olarak göze çarpıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başta Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Ukrayna lideri Zelenski olmak üzere birçok ülke lideriyle gerçekleştirdiği telefon diplomasinin yansımalarının değerlendirileceği toplantıda, Putin ile Zelenski'nin Türkiye'nin arabuluculuğuyla bir araya gelmesi için atılacak adımlar masaya yatırılacak.

Mayınların yarattığı tehlike de masada

47. gününe girilen savaşın etkisiyle Ukrayna'dan koparak Karadeniz'e gelen ve SAS timleri tarafından imha edilen mayınların Türkiye için oluşturduğu risk de Kabine toplantısının kritik başlıklarından biri olarak göze çarpıyor. Şu ana kadar 3 adet olmak üzere sularımızda etkisiz hale getirilen mayınların yarattığı tehlikenin bertaraf edilmesi için yapılması gerekenler de toplantıda değerlendirilecek.

Enflasyonun düşürülmesi için atılacak adımlar

Erdoğan başkanlığında toplanacak Kabine'nin bir diğer önemli konu başlığı ise ekonomi olacak. Temizlik ürünlerine gelen KDV indiriminin etiketlere yansımalarını yetersiz bulan vatandaşların şikayetlerinin de değerlendirileceği toplantıda emeklilerin ikramiyelerindeki artış da yeniden masaya yatırılacak. Halktan gelen hayat pahalılığı şikayetleri sonrası enflasyonun düşürülmesi adına atılacak adımlar da yine ekonomi başlığı altında değerlendirilecek.

Yorumlar (4)
saglikci 1 ay önce
secimlere hazırlık başladı desene. masallar masallar hadi bakam. hangi kaşıkla verip hangi kepçeyle alcaklar.
Vatandaş 1 ay önce
Herkes REİS YAPAR diyordu Halkın adamı diyordu sizi 2001 deki ekonomik krizi yaşanlar şeçti dolar 360tl den 1600tl çıkmıştı şimdi 5 zincir markete ve diğerlerine fiyatları aşağı çekmesini ve sabitleyemezseniz işiniz 2023 de çok zor
SİVASLI 1 ay önce
eski adımlar işe yaramamış
sağlıkçı 1 ay önce
kabine habire toplanıyor. Ama sağlıkçılara verilen müjdelerden bir haber yok
4
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?