Cumhurbaşkanı İlçe Sağlık Müdürlüğünü Ziyaret Ederek Sağlıkçılarla İftar Yaptı!

İstanbul Selimiye Mahallesi'ndeki Üsküdar İlçe Sağlık Müdürlüğüne gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile beraber sağlık çalışanlarıyla iftar yaptı.

Gündem 24.04.2021, 22:59 25.04.2021, 00:16 Güler Sağlam
Cumhurbaşkanı İlçe Sağlık Müdürlüğünü Ziyaret Ederek Sağlıkçılarla İftar Yaptı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, çalışmalarını sürdürdüğü Çengelköy'deki Vahdettin Köşkü'nden Selimiye Mahallesi'ndeki Üsküdar İlçe Sağlık Müdürlüğüne geçti.

Burada sağlık çalışanlarıyla orucunu açan Erdoğan'a, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da eşlik etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sağlık çalışanlarıyla iftarının ardından açıklamalarda bulundu:

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sağlık çalışanlarının yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını süresinde hiçbir şeyden yılmadıklarını, hiçbir şeyden kaçınmadıklarını belirterek, "Gerek hastanelerde gerek evlerdeki müdahalelere varıncaya kadar yoğun bir çalışmanın içerisinde oldular. Bu çalışmalar esnasında da tabii bazı bulaşlar oldu, şu oldu, vesaire ama onlar yılmadan, usanmadan bu mücadelelerini sürdürdüler. Ben tüm ölen sağlıkçı kardeşlerime Allah'tan rahmet diliyorum." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Selimiye Mahallesi'ndeki Üsküdar İlçe Sağlık Müdürlüğünde sağlık çalışanlarıyla iftarda bir araya geldi.

İftar programı çıkışında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Erdoğan, her akşam değişik bir yerde iftar yapma fırsatını bulduklarını, bu akşam da sağlık personeli ile bir araya geldiklerini dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs salgını süresi içerisinde birçok vatandaşın kaybedildiğini, doktorlardan hemşiresine, sağlık memuruna varıncaya kadar birçok sağlık çalışanının da Hakk'a uğurlandığını söyledi.

Erdoğan, kaybedilen sağlık personeli arasında profesöründen doçentine, doktoruna varıncaya kadar her kademeden doktorların, hocaların bulunduğunu belirterek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bütün bu kovid salgını süresinde onlar hiçbir şeyden yılmadılar, hiçbir şeyden kaçınmadılar. Gerek hastanelerde gerek evlerdeki müdahalelere varıncaya kadar yoğun bir çalışmanın içerisinde oldular. Bu çalışmalar esnasında da tabii bazı bulaşlar oldu, şu oldu, vesaire ama onlar yılmadan, usanmadan bu mücadelelerini sürdürdüler. Ben tüm ölen sağlıkçı kardeşlerime Allah'tan rahmet diliyorum. Şu anda hasta yatağında olanlara Rabb'imden şifalar diliyorum. Tabii bir şeyi çok açık, net söylemek lazım. Özellikle bu süre içerisinde verdikleri bu mücadeleyle Hakk'a yürüyenler inanıyorum ki sevgili Peygamberimize inşallah komşu olacaklardır. Çünkü onlar bu mücadeleyi bunun için verdiler ve şu anda da hala bu mücadeleyi, bu koronavirüs salgını boyunca sürdürüyorlar. Bu kovid salgınlarıyla bu mücadeleyi yine aynı şekilde sürdürüyorlar.

Bir de bu akşam tabii beraber iftar yaptığımız kardeşlerimiz her biri üçer kişilik gruplar halinde ev ev dolaşıyorlar ki evlere bu sağlık hizmetini götürecek kadar fedakarlık yapıyorlar. Hepsinden Allah razı olsun. Bu millet fedai can eden bir millet. Hele hele doktorlarımız zaten tababet yeminine dört dörtlük sadık kalan kardeşlerimiz. Hepsinden Allah razı olsun. Rabb'im bizleri Ramazan-ı Şerif'e kavuşturduğu gibi inşallah Ramazan Bayramı'na da kavuştursun diyorum."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve çalışma arkadaşlarına teşekkür etti.

İftarda Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da eşlik etti.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (9)
Çöz artık reis 4 ay önce
Kuru teşekürlü olmuyor. Dönersermaye sistemini kaldır, taban maaşları iyleştir, sabitleri sigortaya yansıt, 3600 her unvana ver, yıpranmayı her unvana ver,dağ gibi olan sorunları çöz artık Reis
Murty 4 ay önce
hakkımız helal olmasın. Söyleyecek söz yok
Calisan 4 ay önce
Cumhurbaşkanımız dan sağlık çalışanına sifir sağlık çalışanı dan da cumhurbaskanimiza seçimde sifir
vatandas 4 ay önce
sağlıkçıların 88 kuruş döner aldığını bir bilse. kimse demiyorki cumhurbaşkanımıza.
konya 3 ay önce
yemekler nereden gelmiş haberlimi gidilmiş habersizmi akşam iftarda sğlık müdürlüğü neden açıkmış bunları merak ettim sayın başkanımız hiç bizi ziyaret ertmez
Sağlık memuru 3 ay önce
Bu mübarek ramazan ayın da sayın cumhurbaşkanı hakkımız varsa eğer haram olsun bu ay bana yatan döner sermaye 0,81 krş
Dura 3 ay önce
Sağlıkcılar hemen para der ya beğenmiyorsunuz istifa edin sırada 1milyon saglikcı atama bekliyor ayrıca sizlere devlet 5-7 milyon arasında para veriyor istiyoruzki türkiyenin tum parasını bize versin işi beğenmeyen varsa bıraksın hiç değilse gençlerin önü açılsın en büyük yuk dr ların dr olmasa siz hastane olmaz siz olmazsınız ve sağlıkda dr lar hariç diğerlerine piyasada çoğuna isde vermezler asgari ücretten başkada vermezler aslında türkiyede dolar hariç herkese asgari ücret verilsin sizde ev gecinfiriyorsunuz asgari ücret alanda sade okuma durumunda farklılık olsun dr hariç
Sy 3 ay önce
Reis lütfedip antalya il sağlık müdürlüğüne de bayram sonrası kahvaltıya gelsin. Ama müdür beyle kahvaltı yapmak isterse 11 den önce gelmesin zira müdürümüz saat 11 den önce işe gelmiyor.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
20
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?