PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Cumhurbaşkanı: 'İktidara Geldiğimizde Ambulans Yoktu, Biz Yaptık'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biz süratle yatırım yaparak ülkemizi ayağa kaldırdık. Şehir hastanelerimizi yaptık, şimdi de onların üzerine geliyorlar. Biz geldiğimizde değil paletli normal ambulans yoktu, biz yaptık" dedi.

Gündem 17.03.2022, 16:08 Zeynep Elmalı
Cumhurbaşkanı: 'İktidara Geldiğimizde Ambulans Yoktu, Biz Yaptık'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu. Erdoğan, "Biz süratle yatırım yaparak ülkemizi ayağa kaldırdık. Şehir hastanelerimizi yaptık, şimdi de onların üzerine geliyorlar. Kulp takıyorlar. Bak, sizin de eliniz ayağınız oraya düşer" ifadelerini kullandı.

Koronavirüs döneminde şehir hastaneleri olmasaydı bu süreci atlatılamayacağını belirten Erdoğan, "Ama başarıyla atlattık. Az önce televizyonda paletli ambulanslarla hasta taşındığını gördük. Biz geldiğimizde değil paletli normal ambulans yoktu. Aynı şekilde ambulans helikopter yoktu, biz yaptık" diye konuştu.

"SORSANIZ AK PARTİ SADECE KENDİ ÇIKARINA ÇALIŞIYOR"

Önümüzdeki seçimlerden, yaptıkları ve yapacakları icraatlerinden bahseden Erdoğan, Cumhur İttifakı olarak Meclis'e sundukları seçim kanununun muhalefete de fayda sağlayacağını söyleyerek "Sorsanız AK Parti sadece kendi çıkarına çalışıyor" şeklinde konuştu.

"AK PARTİ MİLLETİN PARTİSİDİR"

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Önümüzdeki Ağustos, partimiz 21. yaşını geride bırakıyor. AK Parti fertleri olarak gayelerimizi, adımlarımızı her fırsatta müzakere ediyoruz. Biz her zaman milletimizi önde tuttuk. Genel Başkan olarak parti toplantılarımıza katılmaya, il teşkilatlarına ziyaretlerde bulunmaya özen gösterdik. Parti çalışmalarımızı ihmal etmiyoruz. AK Parti milletin partisidir. Milletin sesi, hizmetkarıdır.

'2023 YOL AYRIMI OLACAK'

Parti toplantılarında aynı zamanda sizin vasıtanızla vatandaşlarımızın sıkıntılarını derli toplu öğreniyoruz. Elbette zaman zaman geçici sıkıntılar olabiliyor ama yolumuzun doğru olduğunu bildiğimiz için her engeli aşıyor, zaferle neticelendiriyoruz. Şimdiye kadar bunca seçimden galip çıkmamız milletimizin de bu duruşumuzun farkında olduğunu gösteriyor. Şimdi de önümüzde 2023 seçimleri var. Bu seçim gerçekten bir yol ayrımı olacak. Biz bu seçimle, ülkemizin 100. yılı şerefine kalkındırma projelerimizi, ülkemizi dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına sokacağımızı bildiriyoruz.

Yarın açılışı yapılacak 1915 Çanakkale Köprüsü açılışı da bizim atılımımızı destekleyecek seviyeye getirdik. Cumhuriyet tarihimizin, özellikle de AK Parti'mizin her alanda yaptıklarının tacıdır. Bu köprünün anlamı var, Çanakkale zaferinin gerçekleştiği yerde bu eseri ortaya koymak...

'DÖVİZ VE FAİZDEKİ DALGALANMALAR GEÇİŞ SÜRECİNİN BEDELİ'

Şimdiye kadar oynanan oyunlar ülkeyi kaosa sürüklemek istedi, başarılı olamadı, olamayacak. Çünkü milletimiz görüyor. Yavuz Selim köprüsünü yaptık, ona takıldılar. Osmangazi'yi yaptık, ona takıldılar. Çünkü akılları böyle şeyleri almıyor. Muhalefete sesleniyorum, Ordu-Giresun'da denizin üzerine havalimanı yaptık, haberiniz var mı?

Döviz kurundaki ve faizdeki dalgalanmalar geçiş sürecinin bedelidir. Yatırım yapıyoruz, durmuyoruz.

'MİLLETİMİZİN KOLLARI AÇIK BİZİ BEKLEDİĞİNİ GÖRÜR GİBİYİM'

Biz tüm bunları yapıyoruz ve ne yapacağız? Bunları halka anlatacağız, insan unutur. Devamlı hatırlatmamız lazım. Yeter ki, burada kadın kollarımızla, gençlik kollarımızla, bize gönül veren her kardeşimizle bir olalım, diri olalım ve gece gündüz çalışalım. Gerisinin kolay olduğunu, milletimizin kolları açık bizi beklediğini ben görür gibiyim. Biz yapacağız ve ilahi idareye teslim olup tevekkül edeceğiz.

Bizim siyasetimiz hep eser ve hizmet siyaseti olmuştur. Hiçbir köşeyi ihmal etmeden çalışıyoruz. Şayet biz yapmazsak muhalefetin sadece iftiraları var. Adamların işi gücü yalan. Dikkat ederseniz muhalefet eser konusunda tartışmalara girmiyor. Çünkü ne yapılmış bir projeleri var, ne de gelecek planları. Muhalefetin çapsızlığı karşısında bizim, ülkenin geleceği olduğumuz bellidir.

'KİM SEVİYORMUŞ KÜRT KARDEŞLERİMİZİ? BİZ SEVİYORUZ'

Bizim her ilimizde üniversitemiz oldu, bunu istemiyorlar. Kafaları almıyor. Hakkari'deki çocuğumuzun ayağına üniversite götürdük. Doğu'yu düşünen kim yani? Biz. Kim seviyormuş Kürt kardeşlerimizi? Biz seviyoruz. Batı'da ne varsa Güneydoğu'da da o olacak dedik. Biz sözümüzde durduk, Türk'üyle, Kürt'üyle, Çerkes'iyle bir olacağız, birlik olacağız, Türkiye olacağız. Saf saf soruyorlar, siz sahiden Kürtleri seviyor musunuz diye? Hepsi bizim kardeşimiz.

'ASGARİ ÜCRETİ 184 LİRADAN 4250'YE ÇIKARDIK'

Kardeşlerim, biz merdiven altlarında adalet arayışında oldukları dönemleri biliriz. Hakimlerin savcıların aynı odada olduğu dönemleri biliriz. Şimdi adalet saraylarında rahat rahat çalışılan yerler yapmışız, bunlar ne diyor?

Bizim yaptıklarımızdan daha fazla ne yapacaklar açıklasınlar. Ellerinde şu anda büyükşehir belediyeleri var. Ne yapıyorlar? Sel afeti olduğunda bunların belediyelerinin ne hale geldiğini görüyoruz. Bizim yaptıklarımızın üzerine ne koyacaklar anlatsınlar. Mesela asgari ücreti 184 liradan 4250 liraya çıkarmışız. Onlar da kendi çıtalarını göstersinler.

Yorumlar (13)
Vatandaş 2 ay önce
Eskiden daha güzeldi beee yokluk vardi sıkıntılar vardı ama daha güzeldi zengin yine zengin fakir yine fakir değişen ne yapılanlar zaten olması gerekenler hiçbirşey eskisi gibi olmaz ki 20 yıl olmuş tabi bazı şeyler olacak bunlar marifet değil önce adalet....yıllardır sağlıkla ilgili hep ayni şeyleri söylersiniz de hiç personelin hak kaybından ve sizin döneminizde en çok yipradiklarindan bahsetmezsiniz adalet buysa buyrun devam edin....
Ya Rabbena 2 ay önce
20 sene oldu reis. Bu arada Çin 20 yılda dünya süper gücü oldu. Biz de enflasyonla, cari açıkla uğraşıyoruz. Bizim kıstas 20 sene önce ambulans yokmuş.
Sağlık 2 ay önce
Taklacı-sen yine devrede.. personelin hakkını aramayı bırak hak aramaya çalışan personeli paket etmeye çalışan yandaşı olan başhekimi ziyaret ediyor yanındayız diye... Eğer bunları görüyor vede hala bu sarı sendikadan istifa etmiyorsak yazık olsun bizlere
Doktor 2 ay önce
Dolar bazında karşılaştırın. Son 1 yılda milletin kaç kat fakirleştiğini de açıklayın. Biz farklı bi dünyadayız galiba.
Reşit 2 ay önce
Hakkını verelim, adam bazı konularda çok usta, üstad-ı azam.
Dr. 2 ay önce
Mesut bütün konulara yorum yapmışsın sen sağlıkçı düşmanımısın
Vatandaş 2 ay önce
Hep aynı konuşmalar ama bunlarla karnımız doymuyor reis bazı şeyler çok yapılmış gibi gösterimesin 20 yıl olmuş hangi parti olsa zaten yapardi 20 yıl önceki ile şimdiki arasında fark olacak...ayırca su an sağlıkta ki hizmet değil vatandaş taksi niyetiyle ambulansı kullanıyor yani bunlar övünülecek şeyler değil...evinin önündeki arabasını çıkarmayıp ambulans çalışanı gördüm ben....yazık bu ülkenin paralarina
Mesut 2 ay önce
Reisss eylemciler e para vermez.kim devletine bağlı zaten oda görevini adam gibi yapar
Mesut he he 2 ay önce
Mesut mesut yine yazmışsın beyaa kıskandım seni beyaa sende görevini iyi yapıyorsun hiç kuşkumuź yok beyaa
Aysun hemşire 2 ay önce
Yakında sizi yoktan var ettik derse hiç şaşırmayacağım.
aslanbey 2 ay önce
fırında yoktu zaten ekmeği evde yapıyorduk ette yoktu oklarımızla ava çıkıyorduk hekimde yoktu mahaalede şifacılar gidiyorduk ama unuttuğu bir şey var huzur vardı huzur
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
4
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?