PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Uzman Doktor Yetiştirmeleri İçin Tıp Profesörlerine Seslendi

Samsun’da gençlik buluşmasında hükümetin sağlık politikalarıyla ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Tıptaki profesörlere seslendi.

Gündem 12.12.2022, 12:08 12.12.2022, 12:12 Cansu Polat
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Uzman Doktor Yetiştirmeleri İçin Tıp Profesörlerine Seslendi

Tıbbın çok önemli bir konu olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan Cerrahpaşa Üniversitesi Tıp Fakültesinde okuyan gencin sorusuna yanıt verdi.

Hükümetin sağlık politikalarında 2023 vizyonunun ne olduğunu merak eden gence tıbbın çok önemli bir konu olduğunu söyleyerek açıklamalarda bulunan Erdoğan, Tıp Fakültesi Hocalarına da seslendi.

Erdoğan, tıp alanında fiziki ihtiyaçların büyük oranda giderildiğinin altını çizerek, “Neyle? Şehir hastaneleri, eğitim-araştırma hastaneleriyle… Eskiden Türkiye’de parası pulu olan Cleveland’a giderdi. Şimdi, buraya gitmeye gerek yok, bizim artık Cleveland’larımız var. Şu anda 20 tane dev şehir hastanemiz var, yapılmakta olanlar var. Ama ben özellikle tıptaki hocalarımıza, profesörlerimize diyorum ki biz fiziki olanı hallettik, sizden ricamız, siz de şu anda uzman doktorlarımızı, doçentlerimizi bir an önce yetiştirin de artık insan noktasında açığımız kalmasın, bunu halledelim.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, YÖK Başkanı Erol Özvar’a ve TÜBİTAK Başkanı Hasan Mandal’a da bu konudaki görüşlerini ilettiğini belirterek, “Sizler gibi başarılı olan gençlere de ciddi manada ihtiyacımız var. Allah, zihninizi berrak, başarılarınızın devamını ziyade eylesin, tebrikler.” dedi.

Yorumlar (4)
DİŞ TABİBİ 2 ay önce
DALINDAN KOPARIN BİRAZ NASILSA KOLAY YETİŞİYOR
hemşire 2 ay önce
hep doktor hep doktor hep doktor diyor lan bu hemşire, ebe teknikeri adam yerinize koysanıza

bizim de ekisğimiz var
Senkron 2 ay önce
Giderlerse gitsinler denilmişti, yeni mezunlar yada eğitim alan asistanlar olanları görmeden mi mezun oluyor sanılıyor. Onlar üstüne alınmadı mı sanki
ö t 2 ay önce
acıbadem hastanesinde bir rektum kanseri ameliyatı için 135 000 istenirken ( bizim birkaç aylık gelirimiz bu !!! ) nasıl edelim
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.