PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Türk Tabipler Birliği’nin Adının Değişmesi İçin Talimat Verdi

Türk Silahlı Kuvvetlerinin kimyasal silah kullandığına görelik akılalmaz iddialara imza atan Tabipler Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı’nın açıklamalarının ardından Cumhurbaşkanının Bakanlara Tabipler Birliğinin adının değiştirilmesi için talimat verdiği öğrenildi.

Gündem 25.10.2022, 13:59 Cansu Polat
Cumhurbaşkanı Erdoğan Türk Tabipler Birliği’nin Adının Değişmesi İçin Talimat Verdi

Dün akşam Beştepe’de toplanan ve 3 saat 40 dakika süre kabine toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Bakanlara meslek örgütleri ile ilgili önemli talimat geldi.

Tabipler Birliği başta olmak üzere meslek örgütlerinin yeni bir yapıya geçilmesine yönelik ilgili Bakanlara çalışma talimatı verdiği öğrenilen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “mevzuat çalışmalarının hızlandırılması talimatını verdim” dedi.

Türk Tabipler Birliği isminin gerekirse yasal düzenlemeyle değiştirilmesini sağlayacaklarını ifade eden Cumhurbaşkanı “Bu ismin (Türk Tabipleri Birliği) gerekirse yasal düzenlemeyle değiştirilmesini sağlayacağız. Terör örgütünün diliyle konuşan şahsın adı, Türk'le başlayan bir kurumun başında olması milletimizin her bir ferdini rahatsız ettiğine inanıyorum. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığımızın yürüttüğü soruşturmanın sonuçlarına ve Mahkemenin vereceği karara göre bu kişi ve kurumla ilgili adımlar atılacaktır.” Dedi.

Yorumlar (3)
Sağlık memuru 1 ay önce
TTB başkanına bir şey yapılamıyor ismi değiştiriliyor yazık açık açık bu kuruluş terörü destekliyor yargilayin atın içeri ismi niye degistiriyorsunuz
SAĞLIKÇI HÜSEYİN 1 ay önce
REİS TAM İSABETLİ KARAR ADI TÜRK TABİPLER BİRLİĞİ AMA BÜTÜN YAPTIKLARI TÜRKİYE VE TÜRK DÜŞMANLIĞI EN SÜRATLİ ŞEKİLDE HEMEN İSMİNİN DEĞİŞMESİ GEREKİYOR...
Atilla 1 ay önce
TTB ve SES gibi ihanet içindeki yapilanmalara Dünyanın hiçbirinde olmayan özgürlükler tanınıyor. Eğer ayni hainlikleri özgürlükler ülkesi (!) Amerika da felan yapsalardı birak tutuklanmayı kafalarina coktan mermiyi yemişlerdi.