PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Beyaz Reformla Sağlıkçıların Beklentilerini Karşıladık! Daima Yanlarındayız!

Ankara Etlik Şehir Hastanesi’nin açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, hayata geçirdikleri beyaz reformla beklentilerini karşıladıkları sağlık personelinin daima yanlarıında olduğunu söyledi.

Gündem 28.09.2022, 17:43 28.09.2022, 17:49 Cansu Polat
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Beyaz Reformla Sağlıkçıların Beklentilerini Karşıladık! Daima Yanlarındayız!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye’nin 20. Şehir Hastanesi olan Ankara Etlik Şehir Hastanesi açılış töreninde konuştu.

ÇALIŞANLARA EN ÜST KONFORU SUNUYOR!

Etlik Şehir Hastanesi’nin adeta bir sağlık şehri hüviyetinde olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı, hastanenin sadece vatandaşlara değil çalışanlara da en üst konforu sağlayacak donanımla tasarlandığını söyledi.

SAĞLIKÇILARIN BEKLENTİLERİNİ KARŞILADIK!

Mart ayından bu tarafa açıkladıkları paketlerle, hayata geçirdikleri beyaz reformla sorunlarını önemli ölçüde çözdükleri, beklentilerini karşıladıkları sağlık personelinin daima yanında oldularını ifade ettti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Etlik Şehir Hastanesi’nin yeşillendirmesi ile ilgili hastanenin yol güzergahında olduğunu belirterek “Yeşillendirme çalışmalarını bizzat kontrol edeceğim” dedi.

"Bundan 20 yıl önce başa gelirken ülkemizi eğitim sağlık, adalet, emniyet üzere yükselteceğimizin sözünü vermiştik. Ardından ulaşım tarım enerji, diplomasi, dış politika bu konularda dünyanın sayılı ülkesi olacağımızın sözünü vermiştik. Açılışını yaptığımız Etlik Şehir Hatsanesi işte bu sözün egreğini hakkıyla yerine getirmiş olduğumuzun örneklerinden biridir. Tabii Ankara'da sadece Etlik Şehir Hastanesi ile kalmadık aynı büyüklükte bir de Bilkent'i kurduk. Oda yine 5 bin 50 oda ve yatak. Dünyada bu hastanelerimiz örnek. Türkiye yıllar yılı buna hasretti. Bunu başardık. Hayalim olarak gördüğüm şehir hastanelerin her birini ve her aşamasını takip ettim. Bu ortak hayalimizin 20. eserini bugün hizmete sunmaktan gurur duyuyoruz. Bugün Türkiye 20. şehir hastanesine de kavuştu. Halen inşası süren 13 ve proje aşamasındaki iki şehir hastanemizle birlikte bu sayıyı inşallah 35'e çıkaracağız.

Her ne kadar muhalefet çoğu yalan olan hezeyanlarla bu eserlere çamur atmaya çalışsa da dünyada ilk defa ülkemizde hayata geçirilen şehir hastaneleri modeli bugün pek çok ülke tarafından yakından inceleniyor. Alt yapıları artık iyice eskiyen ve yetersiz hale gelen gelişmiş ülkelerin sağlık konusunda nasıl acınacak halde oldukları salgın döneminde tüm çıplaklığıyla ortaya çıkmıştır. Öyle ki pek çok ülke salık hizmetlerini telefonla verecek derecede çaresiz kalmış, adeta vatandaşlarını ölüme terk etmiştir. O dönemde hastaneden yaşlı bakım evlerinden yansıyan insanlık adına yüz kızartıcı manzaraları hepimiz iyi biliyoruz. Kardeşlerim Savaş Ay'ın programını izlemiş miydiniz. Orada Bay Kemal'in SSK'nın başı olarak nasıl bir sefalette olduğunu görmüş müydünüz? Yav bu Bay Kemal'den bu ülkeye hayır gelir mi? Gelmez. Sosyal Sigortalar Kurumu'nun başında sen ne yaptın ki bu ülkede ne yapacaksın!

Yorumlar (23)
Hemşire 2 ay önce
Doktorlarınkini çözdünüz nerede ise hepsinin haklarını. Saglık calısanınlarının ise kismi çözdünüz damlata damlata kabul etmiyoruz
Aklıyla oynanan sağlıkçı 2 ay önce
Atomu parçalayan temel yüksek insanüstü bilim asistanı.öncesi kan kusarken verilen yüksek meblağ zam ile şımartılıp üstüne teşekküre giden zatlar.bize gelen 400 ü cok görüp kendine gelen sabiti teşviki 35 biniiin zammı göremeyen kör insan.Allah daha cok versin de önce gözünüz doysun şunu yazarken bile insanda bir ar duygusu olmaz mı.keşke bize verieln 400 üde size verselerde şu iştshsızlığınız bir son bulsa.söylenecek çok şey varda size terbiyemi bozamam sizin kadar alçalamam
SM DB 2 ay önce
Öttür yem borusunu öttür, öttür, borazan!
Bitpazarında sattık, kalkamaz artık kazan!
Allahın on pulunu bekleye dursun on kul;
Bir kişiye tam dokuz, dokuz kişiye bir pul.
Bu taksimi kurt yapmaz kuzulara şah olsa
(Necip Fazıl Kısakürek)
Ftr 2 ay önce
Koskoca rakamlar ödediğiniz sağlıkçılar değil . Koskoca rakamları ödediğiniz insanlar parayı çok fazla kazanıp az çalışmak istiyor. Biz sağlık çalışanları maddi olarak istediğimizi almadık
Kapat 2 ay önce
Dr matematik dehası konuşmuş oturmuş tek tek hesaplamış ama 600 değildi 400 otur sıfır.Dersine daha iyi çalış buralarda boş yapma
dr 2 ay önce
zaten hemşireler sabitlerine 600 tl zam aldı üzerinden 2 enflasyon geçti ve o ücret 1700tl ye ulaştı (kümülatif enflasyon) ve 800 tl de taban geldi toplamda 2500 tl oldu

ne yapacaklardı sanki, 2500 verip +1700 sabitle 4200 yapıp temel bilim asistanından daha mı fazla alacaktı
Sağlıkçı 2 ay önce
Sağlıkçı sadece doktor demek galiba(tabi ki daha fazlasını hak ediyorlar onlara lafım yok) bize ne verdiler ben bişey görmedim. Doktora verdiğinin onda birini bile layık görmediniz sağolun.
Ahmet ALPER 2 ay önce
Hâk helal değildir diğer geri kalan sağlık camiasının.açlığa sefilliğe terkettiğiniz bu günlerin hesabı hem sandıkta hem diğer tarafta sorulacak hiç sorun değil ????
Fizyoterapist 2 ay önce
Adam doğru söylüyor çünkü sadece hekimleri sağlıkçı sağlık çalışanı olarak gördükleri için.
Drler ile fizyoterapist, psikolog v.s. arasında ki gelir farkını abartısız 4-5 kata çıkarttılar. Neyse sandık inşAllah gelecek bizde hükümetin beklentilerini o zaman karşılayacağız.
Atma recep 2 ay önce
Secimlerde hekim dışı saglik çalışanları da siz ve sizin gibileri en iyisini yapacaktır.
Sadece doktorların 2 ay önce
Evet sadece Doktorların beklentilerini karşıladınız. İlk önce onlarla sert atışıyorsunuz sonra da istediklerini vermiyorsunuz. Hep ve herkese böylesiniz. Zaten sizin için varsa yoksa doktor. Biz sağlık personeli için ayrı bir bakanlık kurun lütfen. Hem 112 personeline Teşvik bile vermediniz.
Hmşr6565 2 ay önce
Siz hala sarı sendikaya üyeyseniz yazıklar olsun size.. Müstehaktır size..
hemşire 2 ay önce
izmirdeki olaydan bahsetsenize halkın yanında dursanıza

chp gelecek ve bu haksız zammı geri çekecek
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın