Cumhurbaşkanı Erdoğan: Arnavutluk'a Sağlık Personeli Göndereceğiz

Cumhurbaskanı Recep Tayyip Erdoğan, Arnavutluk Başbakanı Rama ile ortak basın toplantısı düzenledi.

Gündem 07.01.2021, 09:24 07.01.2021, 09:27 Güler Sağlam
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Arnavutluk'a Sağlık Personeli Göndereceğiz

İki konuların ele alındığını belirten Erdoğan, "Başbakan Rama'yla görüşmelerde ikili ilişkilerimizi kapsamlı bir şekilde ele aldık. Ziyaret vesilesiyle yüksek düzeyli stratejik işbirliği konseyi kurulmasına ilişkin ortak bildiriyi imzaladık." dedi. Ayrıca Erdoğan, Türkiye'nin desteğiyle Arnavutluk'ta bir hastane inşa edileceğini bildirdi. Toplantı sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı bir espri salonda kahkahaların yükselmesine neden oldu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Arnavutluk Başbakanı Rama, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki baş başa ve heyetler arası görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

Arnavutluk Başbakanı Edi Rama'ya teşekkür eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Endişe etmesin, İstanbul'da Yeşilköy Havalimanı'nda ve Sancaktepe'de 1008'er odalı 2 hastaneyi iki ayda yaptık. Bu ise 150 odalı olacağı için '3 ay' dedik, bu leblebi çekirdek. Tabii MR, ultrasonografi ve röntgen cihazları gibi teknik donanımları da olacak. İstanbul'daki hastanelerde 18'er ameliyathane var, buradaki ameliyathane sayısı tabii daha düşük olabilir." ifadelerini kullandı.

TIKLAYIN

ARNAVUTLUK'TA HASTANE YAPILACAK

Arnavutluk'a yapılacak hastaneyle birlikte burada artık sıkıntı yaşanmayacağına işaret eden Erdoğan, Sağlık Bakanlığının, geçici bir süre Türkiye'den doktor, hemşire ve sağlık memuru gibi sağlık elemanlarını da göndereceğini ve Türklerin, Arnavutluk'taki sağlık ekibine öğreticilik yapacağı bilgisini verdi.

Arnavutluk'ta yapılacak hastaneyi çok önemsediklerini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Böylece çok kısa bir zamanda Arnavutluk bu hastaneyi inşallah kendi halkına kazandırmış olacak, bunu çok önemsiyoruz." dedi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (4)
ÖLÜM HAK TORPİL HELAL 4 ay önce
milli eğitimde olduğu gibi sağlık bakanlığındana YÖNETİCİ SEÇME SINAVI getirilmeli öğretmenler sınav hakkaniyetine göre giriyor bizde neye göre olduğu belli değil
HASTANE MÜDÜRÜ:9.600 TL ALIYOR dönerini peşin alır
MÜDÜR YARD:7.700 TL ALIYOR dönerini peşin alır
sağlık personeli:1500 sabit+3400 maaş
HAKKIYLA GELEN HAKKIYLA YÖNETİR
Mustafa 4 ay önce
Sağlık personelini gram sevmez ama nasıl kullanacağını da bilir.
hakkı 4 ay önce
Görevlendirmede hakkı olan gider inşAllah diyelim.
tuğrul 4 ay önce
Yurt dışı görevlendirmelerinde yaş sınırı saçmalığına son verilsin lütfen.
18
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?