PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Cumhurbaşkanı Dahil Herkes Çıkardı Fahrettin Koca Çıkarmadı!

Selçuk Bayraktar'ın TEKNOFEST etkinliğinde sahnedekilere maskeleri çıkarmasını istedi. Başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere sahnedeki isimler maskelerini çıkarırken Sağlık Bakanı Koca, Bayraktar’ın talebine karşılık vermedi.

Gündem 26.09.2021, 06:36 26.09.2021, 15:22 Zeynep Elmalı

Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST etkinliği Atatürk Havalimanı’nda devam etti.

TEKNOFEST’e Nobel ödüllü bilim insanı Aziz Sancar, Teknofest Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da katıldı.

Akşam saatlerinde ise TEKNOFEST’te sahneye Erdoğan, Selçuk Bayraktar, Mustafa Varank, Karaismailoğlu, Ersoy ve Fahrettin Koca çıktı.

Bu sırada Selçuk Bayraktar sahnedekilere maskeleri çıkarmasını istedi. Başta Erdoğan olmak üzere sahnedeki isimler maskelerini çıkarırken Sağlık Bakanı Koca, Bayraktar’ın talebine karşılık vermedi.

Bayraktar’ın, yanında bulunan Koca’ya seslendiği Koca’nın ise kafasını sallayarak maskesini çıkarmadığı öne sürüldü.

ÖZÜR DİLEMİŞTİ

Daha önce siyasilerin katıldığı cenaze törenlerindeki kalabalıklar büyük tepkilere neden olmuştu. Bu konuda "kusurluyum" diyen Koca, şunları söylemişti;

*Özellikle pademide salgının nasıl seyrettiğini hepimiz biliyoruz. Kalabalıklarda ve kapalı ortamlarda bu bulaşın daha da fazla olduğunu biliyoruz ve bunu da ifade etmeye çalıştık.

*Ben cenazede o tarz mesafenin ortadan kalkacağını öngöremedim. Öngörmem gerekiyor muydu, evet gerekiyordu. Bu benim kusurum. Bu nedenle ben vatandaşlarımızdan özür diliyorum.

Yorumlar (2)
hemşire 12 ay önce
covid falan yalan bayraktar da bunu biliyor ama halen neyin şeyini yapıyorsunuz
Aa 12 ay önce
Doğru düzgün personelin özlük hakkını veremesen de, devlet adamı dediğin örnek teşkil etmeli buradaki tavrindan dolayı bir alkışı da sen hakettin bakan bey.
23
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?