PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Cumhurbaşkanı, Borç Yapılandırma ve Ceza Affı Paketini Açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet tarihinin en büyük borç yapılandırma paketine dair detayları paylaştı.

Gündem 23.01.2023, 21:38 Cansu Polat
Cumhurbaşkanı, Borç Yapılandırma ve Ceza Affı Paketini Açıkladı

Bugün Beştepe’de toplanan ve 3 saat süren kabine toplantısının ardından basın mensuplarına açıklama yapan Erdoğan, Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı borç yapılandırma paketine dair açıklamada bulundu.

"Vergi daireleri, gümrük müdürlükleri, SGK, belediyeler, il özel idareleri gibi kurumlarımızın kamu alacaklarını yeniden yapılandıran bir kanun teklifi hazırlıyoruz" diyen Erdoğan, müjdeleri peş peşe sıraladı.

Vatandaşların ve şirketlerin vergi ve prim yükleri başta olmak üzere borçlardaki cezaların kaldırılacağını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

"Taksitle ödeme imkanı getiriyoruz"

"Vatandaşlarımızın ve şirketlerimizin vergi ve prim yükleri başta olmak üzere borçlarının cezalarını kaldırıyoruz. Yapacağımız düzenlemeyle tüm bu borçları belirli bir oranla güncelleme ve taksitle ödeme imkanı getiriyoruz."

"2 bin lirayı aşmayan borçların cezalarının tahsilinden vazgeçiyoruz"

"Malum olduğu üzere 2 bin lirayı aşmayan icralık borçları tasfiye edecek, takiplerini sonlandıracak düzenlemeyi yapmıştık. Şimdi de aynı uygulamayı vergi, ceza, faiz gibi tüm başlıklarda 2 bin lirayı aşmayan borcu olan vatandaşlarımız için hayata geçiriyoruz. Vergi dairelerine olan 31 Aralık 2022 tarihinden önceye ait 2 bin lirayı aşmayan borçların cezalarının tahsilinden vazgeçiyoruz. Yaptığımız düzenlemelerin temel amacı devletle vatandaşının küçük meblağlı meseleler için karşı karşıya gelmesinin önüne geçmektir."

"Yüksek öğretim kredi borçlarının artışına son verdik"

"Yüksek öğretim kredi borçlarının artışına son verdik. Geçmişte endeksle oluşmuş borçları silmiştik. Bu düzenlemeyle endeks dışındaki borcun da yeniden yapılandırarak taksitle ödenmesini mümkün hale getiriyoruz."

Erdoğan’dan Ceza ve Ehliyet Affı Müjdesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 10 bine yakın ehliyetin iade edileceğini söyleyerek ceza affı müjdesini verdi.

Trafik ceza affı geliyor

Cumhurbaşkanı bu konuda çalıştıklarını 10 bine yakın ehliyetin iade edileceğini belirtti.

10 bin ehliyet iade edilecek

"Trafik ceza puanlarıyla ilgili bir müjdeyi sizlerle paylaşmak istiyorum. Ülkemizin karayolu altyapısı, bölünmüş yollar, köprüler ve tünellerle hızlı, konforlu güvenli yolculuğa uygun hale getirdik. Ölümlü trafik kazalarında neredeyse yarı yarıya azalma sağladık. Bireysel ve ticari karayolu kullanımındaki artış, kural ihlalleri sebebiyle sürücülerimizin ceza puanında ciddi yükselmelere sebebiyet verdi. Yapacağımız düzenlemeyle sürücülerimizin alkol, uyuşturucu, ölümlü ve yaralanmalı gaza, drift ve aday sürücülük halleri dışındaki ihlallerinden kaynaklanan ceza puanlarını siliyoruz. 2,5 milyon sürücümüzün ceza puanının silinmesi ve 10 bine yakın ehliyetin iade edilecek sürecin hayırlı olmasını diliyorum."

Yorumlar (6)
memur 6 gün önce
Esnaf, çiftçi ve işverenlere yapılan kredi faiz oranı 0.99 ve 60 ay kredi vadesi, kredi borcu olan memur, işçi ve emeklilere de yapılmalıdır. İnsanlar zor durumda.
kuntakinte 5 gün önce
ödeyen enayi mi oy moy yok
malatya44 5 gün önce
YİNE OLAN EVİN MASUM ÇOCUĞUNA OLDU.
Şaka 5 gün önce
odeyenlerin sucu ne?
sağlıksız sağlıkçı 5 gün önce
0,99 lu tüketici kredisi verilsin. uçan kuşa borcumuz var.
ÖDEYEN GÖREVİNİ YERİNE GETİRDİ 5 gün önce
Ödeyen enayimi deniliyor tabiki değil ödeyen görevini yerine getirdi, af 2000 Tl yi aşmayan borçlar için Ödemeyenlere kızmak gerek niye ödemiyorsunuz diye. 2000 tl icra takibine sokulsa astarı yüzünden pahallı olur. Öyle insanlarımız var ki icra takibine girmemek için üstüne resmi olarak hiç birşey yapmadığı gibi SOSYAL YARDIM dan yardım alıyorlar.... SUÇ ÖDEMEYENİN SUÇU....
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.