PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Cumhurbaşkanı Bayram Tatili Hakkında Açıklama Yaptı mı?

Bugün yapılan Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısı sonrasında Erdoğan’ın bayram tatilinin 9 güne çıkıp çıkmayacağı ile ilgili açıklama yapması bekleniyordu. Özellikle kulislere yansıyan bilgilere göre tatilin 9 güne çıkarılacağına kesin gözüyle bakıldığı belirtilmişti.

Gündem 25.04.2022, 19:48 27.04.2022, 00:57 Cansu Polat
Cumhurbaşkanı Bayram Tatili Hakkında Açıklama Yaptı mı?

Cumhurbaşkanlığı kabinesi bugün öğleden sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında Külliye’de toplandı.

Kabine toplantısı saat 17:00’de başlarken yaklaşık 2 saat süren toplantının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

1,5 milyar TL tutarındaki yaşlı ve engelli maaşlarının Ramazan Bayramı’nın önüne çekilerek cuma gününden itibaren ödeneceğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “temel ihtiyaç maddelerinin fiyatlarını sebepsizce artıranlara yönelik olarak en küçük bir müsamaha göstermeyeceğimizi açıkça ilan ediyorum” dedi.

Enflasyonu yeneceklerini söyleyen Erdoğan, “ülkemizi vesayetin zincirlerinden kurtardık, darbelerin utancından kurtardık, hayat pahalılığının da üstesinden geleceğiz” dedi.

Diğer taraftan Ramazan Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılıp çıkarılmayacağına dair Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın herhangi bir açıklama yapmaması dikkat çekti.

Erdoğan, bakanlar toplantısı sonrasında yaptığı uzun konuşmada bayram tatiline ilişkin beklentilerin aksine herhangi bir ifade kullanmadı.

Bu durumda bayramın sadece pazartesi, salı ve çarşamba günlerini kapsadığı kesinlemiş oldu.

Yorumlar (4)
Hak Din Islam... 1 ay önce
Hazinenin borçları enflasyon oylar gitti secim naptık biz muhtarlara neden çok para verdik kur korumaliya para lazım eyvahhh bittik diyen adamlara 9 gün tatil mi sorulur onların başka işleri var simdi
Tufan can 1 ay önce
9 gün olsa ne olacak idari izin Nöbet tutana yaramıyor o günleri de çalışıyoruz Hiç olmasın daha iyi.
hhhlk 1 ay önce
korkusuzca etiket basanlara ne yapılıyor görsek bir. perakende baronları
24
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?