PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Cumhurbaşkanı Az Önce Duyurdu: Sağlık Çalışanlarımızın Beklentilerini Karşılayacak Paketin Hazırlıklarını Sürdürüyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Bir süredir sağlık çalışanlarımızın beklentilerini mümkün olan en üst düzeyde karşılayacak bir paketin hazırlıklarını yürütüyoruz." dedi.

Gündem 14.03.2022, 17:36 14.03.2022, 18:00 Zeynep Elmalı
Cumhurbaşkanı Az Önce Duyurdu: Sağlık Çalışanlarımızın Beklentilerini Karşılayacak Paketin Hazırlıklarını Sürdürüyoruz

İlk müjdemiz yapılan saldırılarla ilgili sıkıntıları kati şekilde çözecek bir düzenlemeyle ilgilidir.

İkinci müjde olarak sağlık çalışanlarıyla ilgili bir Mesleki Sorumluluk Kurulu oluşturuyor, önemli bir sorunu daha kökten çözüyoruz.

Üçüncü müjdemiz, sağlık çalışanlarımızın ücret düzenlemesiyle ilgilidir. Maaş ödeme sistemlerinde ve mali haklarda önemli iyileştirmeler sağlıyoruz.

Dördüncü müjdemiz, sağlık çalışanlarının ücretlerinde yaptığımız iyileştirmenin emekliliklere de yansıyacak olmasıdır. Hekimlerimizin bordroya tabi ücretleri, emekli olduktan sonraki maaş kayıplarını da telafi edilecek şekilde düzenlenecektir.

Beşinci müjdemiz aile hekimlerimizedir... Bu düzenlemelerin ilmiyle, ameliyle, gayretleriyle insanlığa hizmet eden hekimlerimize ve tüm sağlık çalışanlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.

Hekimlerimizin ve tüm sağlık çalışanlarımızın #14MartTıpBayramı'nı tebrik ediyorum. Salgın döneminde sağlık sistemimizin ayakta tutulması için gece gündüz gayret gösteren hekimlerimiz ile sağlık çalışanlarımızın tamamına şükranlarımı sunuyorum.

Yorumlar (38)
Sağlık memuru 2 ay önce
Dr 5000, prt dr 3000 diğer sağlıkçılarada 2000tl iyleştirme yapılmalıdı. Kurumlararası en düşük ücret sağlıkta.
gerçek 2 ay önce
zaten buna benzer düzenleme yapıldı. Hemşireye 3 bin, pratisyene 4 bin, uzmana 6 bin performans ilaveten verilecek.
Jean valjean 2 ay önce
Dağ fare doğurdu. Vereceğiz, edeceğiz, inşAllah vs. Karnımız tok artık bunlara
Bir iside düzgün yapın 2 ay önce
Hekimlerin tek mi aldıkları maaş emekliliğe yansıyacak. Ortada bir müjde felan yok. Hep cak çek. Ne verdiniz ne kadar verdiniz. Ne zaman neyi vereceksiniz belli değil. Artacak demiştiniz ne kadar artacak. Hani bes binler 2 bin 500 Leer yüzde yirmiler. Yav hep mi hayal kırıklığı arkadaş
yan dal uzm doktor 2 ay önce
YSP mutludur. DOktorların gram müjdesi ya da kazanımı yok. düşünün 6 yıl tıp + mecburi hizmet + 5 yıl ihtisas + mecburi hizmet + 2 yıl yan dal + mecburi hizmet yapmış olan yan dal uzman hekim ile 4 yıllık mezunu aynı ek gösterge de !!! yani aynı emekli maaş ve emekli ikramiyesi alacak. doktorların sabiti maaşa eklenecekmiş !!! yaw zaten ayın 15 inde alınıyor, ek ödemeden mahsup edildikten sonra kazanım nerede !!! hekimlerin ek göstergesi aynı kalmış kazanım nerde !!! emekli hekimlerin kazancı açlık sınırında !!! artış nerede !!! sabite hekim dışı %20 artış sağlanan YSP'ye ballı kaymak oldu. ek göstergemiz de aynı kaldı !! artık hastalara da bakarlar....ama and olsun, ben yan dal uzmanı doktordan fazla kazanmam lazım, emekli haklarımızda eşit olsun diyen YSP ler... sizi bekliyorum ... polikliniğime gelin bakalım... gelin de görün eşit şartları !!!!
YSP 2 ay önce
Sayın yan dal uzman hekim, siz bu zekayla nasıl doktor oldunuz bi anlatabilir misiniz? Ek göstergenin aynı olması nerede Allah aşkına, bizimki 3600'e çıkarken sizinki de olduğu yerde mi kalacak sayın süper zeka. Bizim o aldığımız ek %20 toplam 300 TL anca ediyor, sen bizim yerimize gel de sana 300 TL verelim sen de kurtul biz de. Ha siz doktorların çok az bir kısmını, ideolojik militan kısmını oluşturuyorsunuz bunu da biliyoruz.
Az 2 ay önce
Ysp diyenin ...
Yan dal uzm doktor arkadaşa 2 ay önce
Doktor arkadaşım sitem ettiğin yer yanlış.
Maaşını sağlık personelleri vermiyor.
Sayın bakan yine görmezden geldi, dağ fare doğurdu.
Sitemini, sağlık personellerini tehdit ederek yapman trol olduğunu gösterir sadece.
Sağlık sektöründe özlük hak ve maaş iyileştirmesini yapamayanda kendi meslektaşları ve tüm personele mobbing yapanda Dr olan yöneticiler değilmi.
Uzm Dr 30 bin
Prt Dr 20-25 bin
Sağlık personeline 15 bin maaş olsaydı güzel olmazmıydı.
... 2 ay önce
Aynen polikliniğine söyle gelim sana muayene olayımda puan yaparsan döner alırsın belki.ebeye hemşireye ysp dersen böyle karşılık bulursun hadsiz dktoy donerci
@yan dal uzm pohtoruna 2 ay önce
Söyle lan adını,hastaneni,polikliniğini gelmeyen senin gibi adi olsun.Sen kimsin,kimi tehdit ediyorsun karaktersiz,bişey yapabilecekmiş gibi burdan havlıyor.
Hemşire 2 ay önce
Ysp ti bilmem ama hemsire olarak ben mutlu olmadım. Beklentim devam ediyor. Ayrıca ben yandalci olsaydım burda isim olmazdı. Sana bı akıl vereyim git özele geç. Cesur ol biraz.. korkma. Hazır geri dönüş varken. Yakında reis onuda elinden alır ukte kalır içinde. Hadi bakiyim..
Mg 2 ay önce
Hastanenizi ve polikliniğini söyleyin. Bir de şunu öğrenin sizin unvanınınız Doktor ise bizim unvanınız,ysp değil HEMSIRE ,SAĞLIK MEMURU,EBE.... VB.
1inci 2 ay önce
Yahu 4 ay oldu neyi çözemediniz hala...bu kadar zor bir mesele mi ki daha çalışacaksınız. Her açıklamanız ardından vatandaş bizi zenhin olduk sanıp öpüyor...
Vayy 2 ay önce
Ortada bir müjde varda benmi göremiyorum diye kendimden şüphe ediyorum... Kral çıplak dememek için kendimi zor tutuyorum... Rezil olurum diye çekiniyorum
İyi güzel de 2 ay önce
Ne zaman????
SAĞLIKÇI 2 ay önce
REİS ALLAH (C.C) RAZI OLSUN...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
4
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?