Cumhurbaşkanı Aşı Sonrası Sağlıkçılar Hakkında Açıklama Yaptı

COVID-19 aşısı olan sağlık çalışanı sayısının Türkiye genelinde 300 bine yaklaştığını belirten Erdoğan, "Sağlık çalışanlarına teşekkür ediyorum, bu süreçte ortaya konan gayret karşılıksız kalmayacaktır" ifadelerini kullandı.

Gündem 14.01.2021, 19:59 14.01.2021, 20:15 Güler Sağlam

AK Parti MYK toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Şehir Hastanesi'ne gelerek CoronaVac aşısının ilk dozunu yaptırdı. Burada aşı yaptıran Erdoğan'a MKYK üyeleri de eşlik etti.

Koronavirüs aşısı olduktan sonra açıklama yapan Erdoğan, "Yaklaşık 25-30 milyon doz daha gelecek, bunu sürdürelim istiyoruz" dedi.

COVID-19 aşısı olan sağlık çalışanı sayısının Türkiye genelinde 300 bine yaklaştığını belirten Erdoğan, "Sağlık çalışanlarına teşekkür ediyorum, bu süreçte ortaya konan gayret karşılıksız kalmayacaktır" ifadelerini kullandı.

TIKLAYIN

"256 bin kişi şu ana kadar aşı olmuş." diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilk günkü aşılamaya ilişkin değerlendirmelerinin sorulması üzerine, "Demek ki müracaatlar iyi ve hastanelerimizdeki performans da bayağı iyi. Yani bütün doktorlarımız, hemşirelerimiz hakikaten yoğun bir ortaya performans koyuyorlar. Zaten bir aşı için de belirlediğiniz süreç bayağı düşük, bayağı seri oluyor demek ki..." karşılığını verdi.

Sağlık Bakanı Koca'ya sürece ilişkin "Kaç dakika?" diye soran Cumhurbaşkanı Erdoğan, "5 dakika aşı, 15 dakika da bekleme, istirahat, ondan sonra zaten serbest kalıyor, böyle bir sürecin içerisindeyiz. Onun için de bu süreç içerisinde İhsan Hocama da çok çok teşekkür ediyorum, hakikaten çok büyük onun da gayreti oldu, ekibinin çok büyük gayretleri var. Allah kendilerinden razı olsun." şeklinde konuştu.

"25-30 milyon doz daha aşı gelecek dediniz, hepsi Çin aşısı mı olacak ve bir takvim söz konusu mu?" şeklindeki soru üzerine Erdoğan, "Şu anda bunlar Çin aşısı ama tabi bunun dışında çalışmalar var. Yani Almanya ile olan irtibatlarımız var, bunun yanında bizim kendi çalışmalarımız var. İnşallah bu ürünlerimizi de alıp ki onlar da işte mayıs, o civarlarda filan inşallah devreye girecek. Oradan da ayrıca gayretlerimiz devam ediyor." değerlendirmesinde bulundu.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (8)
Aa 2 hafta önce
Hadi bakalım yazdık tarihi bir kenara 14.01.21. bakalım karşılıksız kalıyor mu kalmıyor mu
Sağlıkçılar 2 hafta önce
Bu ifadeler çok şeylere gebe hadi arkadaşlar cimere TBMM partilere cumhurbaşkanlığa yazalım bastiralim reis bir zam verirse sendikalardan kurtuluruz bir bir istifa edriz
Adil 2 hafta önce
MaşAllah, ne kadar umutlusunuz. Ben de hep böyle olmayı istedim ama kendimi gerçeklerden bir türlü uzak tutamadım :) Örneğin Sayın Erdoğan "3600 sözünü" vereli ne kadar zaman oldu, hatırlıyor musunuz? Mayıs 2018 idi; 3 sene dolmak üzere, elinizde ne var?
CovidAcil 2 hafta önce
Her zamanki gibi boş teşekkür
RuhsuZ 2 hafta önce
3600 gibi karşılıksız olacak
Gökhan can 2 hafta önce
Hadi hayırlısı hakkımızda inşAllah bu sefer yalan çıkmaz..
lab.tek 2 hafta önce
keşke devamlı aşı olunsa:))))
sgk lı sağlık çalışanı 2 hafta önce
sayın başkanım inşAllah ayrım olmadan tüm sağlık çalışanları için güzel dönüşümler olur
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?