PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Cumhurbaşkanı Açıklamıştı Ama birden fazla maaş alanlara hâlâ çözüm üretilemedi

Yeni Şafak yazarı Ahmet Ünlü, birden fazla maaş alanlarla ilgili bugünkü yazdığı köşe yazısında Erdoğan'ın "Kamu görevlileri, kadrolarına bağlı pozisyonları dışında, en fazla bir kurumun yönetim veya denetim kurullarında görev alabileceklerdir" açıklamasını hatırlattı.

Gündem 11.04.2022, 11:09 Cansu Polat
Cumhurbaşkanı Açıklamıştı Ama birden fazla maaş alanlara hâlâ çözüm üretilemedi

Ünlü, geçen yıl Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Ekonomi Reform Paketi’nde kamu personelini ilgilendiren kritik konuların bulunduğunu belirti. Erdoğan'ın "Kamu görevlileri, kadrolarına bağlı pozisyonları dışında, en fazla bir kurumun yönetim veya denetim kurullarında görev alabileceklerdir" açıklamasını hatırlatan Ünlü,  “Muhalefetin üzerinde ısrarla durduğu ve muhalif basında sürekli köpürtülen bu sorun kökten çözüme kavuşturulacaktı. Ancak bir yıldan fazla süre geçmesine rağmen bu konuda hâlâ çözüm üretilememiştir. Cumhurbaşkanı tarafından yapılan açıklamada geçen kamu görevlileri ifadesi çok geniş bir kesimi kapsadığı için yapılacak düzenleme çok boyutlu ve geniş kapsamlı olacaktı. Ancak şu ana kadar bu konuda adım atılamadı” görüşünü dile getirdi.

Konuyla ilgili KHK ile yapılan değişiklikleri hatırlatan Ünlü, şöyle devam etti:

"Basına yansıyan birden fazla yönetim ve denetim kurulu üyeliklerinden alınan ücret rahatsızlığı da bu konuda düzenleme yapılmasını zorunlu kılmaktadır. Muhalefet birden fazla maaş alanları haklı olarak sıklıkla eleştirse de yönetimde oldukları belediyelerde çift maaş konusunda destan yazmıştır. Öyle ki mevcut yönetim kurulu üyeliklerini bırakın azaltmayı daha da arttırarak yandaşlarına adeta makam bulma yarışına girmişlerdir.

Bu nedenle Cumhurbaşkanı tarafından yapılan açıklama sonrasında konunun bütün boyutlarıyla biran önce masaya yatırılarak rahatsızlık oluşturan hususların ortadan kaldırılmasına yönelik çalışmanın geciktirilmeden yapılması gerekmektedir. Zira açıklamada yer alan geniş kapsamlı kamu görevlileri tabirinin de bunu gösterdiğini düşünüyoruz. Aksi takdirde memur tabiri kullanılarak kapsam dar tutulabilirdi. Eğer düzenleme içerisine bir de şeffaflık eklenirse amaç tam hasıl olacaktır.”

Yazının tamamını okumak için tıklayın 

Yorumlar (4)
sağlık personeli 1 ay önce
bence artık AKP seçimi kaybetmeyi göze almış gözüküyor
sağlıkçı 1 ay önce
doktorun alaccağı üç kuruş artışı engelleyen sendika ve şuursuz bazı sağlıkçılar 2-3-4 maaş alanlara hiç sesiniz çıkmıyor. niye acaba
Vatandaş 1 ay önce
Eşit işe eşit maaş sözü verilen fakat yapılmayan günlerinden çifte maaşlı günlere geldik evet hayaldi ve çoğu şey gerçek oldu eskiden daha iyiymiş beee yokluk vardı ama samimiyetsizlik oyun düzen yalan dolan yoktu ne güzel günlerdi....
semra 1 ay önce
sizde gidip kuzu kuzu oy verin, adamlar sizin oylarınızla kendi elit zümrelerini kurdular, siz de ayakta uyuyun.
8
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?