Covid Servisinde Kozmetik Bakımı Skandalına Soruşturma Açıldı!

7 Ocak Perşembe günü yaşanan olayda dışarıdan hastanenin Covid servisine sokulan bir güzellik uzmanı, bir grup kadın sağlık çalışanına kozmetik bakım yaparken görüntülenmiş, bakım yapılırken hastanenin imkanlarının ve alet edevatlarının kullanıldığı ileri sürülmüştü.

Gündem 15.01.2021, 21:20 16.01.2021, 01:00 Güler Sağlam
Covid Servisinde Kozmetik Bakımı Skandalına Soruşturma Açıldı!

Bu görüntülerin dün buyukalanya'da yer almasının ardından konu hakkında açıklama yapan Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı, konudan haberdar olduklarını, bu olayın kabul edilemez olduğunu ve hemen disiplin sürecinin başlatıldığını kaydetti. Korona ile mücadelede örnek bir kurum olan Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin Covid servisinde yaşanan bu olay ise hem kamuoyunda hem de hastane içerisinde tepkiyle karşılandı.

TIKLAYIN

Öte yandan sağlık personeli tarafından hastaneye sokularak bir grup kadın sağlık çalışanına kozmetik bakım yapan genç kız ise Kutay Media A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanını telefonla arayarak, yaptıklarının hata olduğunu, o an orada bulunmaması gerektiğini, yaptıklarından dolayı pişmanlık duyduğunu belirterek bahse konu haberin yayından kaldırılmasını talep etti ancak talebi geri çevirdi.

Bu arada dışarıdan hastaneye sokulan, yan tarafta entübe olmuş hastaların tedavi olduğu Covid servisinin bir odasında kozmetik bakım yaptıran kadın sağlık çalışanlarından biri mahkemeye başvurdu ve habere erişim yasağı getirilmesini talep etti. Kozmetik bakım yaptıran diğer kadın personellerin, Başhekim Lakadamyalı'nın ve hastaneye sokularak kozmetik bakım yapan genç kız olayı doğrularken mahkemeye başvurulup habere erişim yasağı getirilmesi ise dikkat çekti. İlk haber, mahkemenin erişim yasağı nedeniyle geçici olarak kaldırıldı ancak Kutay Media A.Ş. avukatları bugün itiraz için gerekli hazırlıklarını tamamladı.

Bu görüntülerin dün buyukalanya'da yer almasının ardından konu hakkında açıklama yapan Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı, konudan haberdar olduklarını, bu olayın kabul edilemez olduğunu ve hemen disiplin sürecinin başlatıldığını kaydetti. Haberi kamuoyuna duyuran gazeteci Alper Kutay ise haberinin arkasında olduğunu, disiplin soruşturması tamamlanıncaya dek konuyu takip edeceklerini ve Sağlık Bakanlığı'nın konuya yaklaşımını da merakla beklediklerini ifade etti.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (3)
tabip 2 ay önce
hekimler covid zamanında canla başla çalışırken hekim dışı sağlık çalışanların böyle yapması hem hastanemizin adını küçük düşürdü hem sağlık çalışanların halk gözünde yanlış anlaşılmasına sebep oldu

mesai zamanında bu gibiişlerle uğraşan sağlık çalışanların hemen görevden men edilmesi gerek acilen insanların hayatlarını tehlikeye kimse atamaz
Yan Gelip Yatan Hemşire 2 ay önce
Aynen Egoist Tabip Bey zaten sadece hekimler covid ile mücadele ediyor, diğer yardımcı sağlık personelleri yan gelip yatıyor.
Sağlık memuru 2 ay önce
Nasıl canla başla mücadele ettiğinizi çok iyi biliyoruz.... Bu insanlar sadece yanlış yapmışlar. Meslekten men gerektirecek bir durum yok ortada. Covid hastasıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan branş doktorlarına covid tavan ek ödemesi yatırıldı hepimiz biliyoruz, O zaman da sesinizi çıkardınız mı? Bu hırsızlık değilmiydi nasıl işinize geliyorsa öyle konuşuyorsunuz... Siz ve sizin gibiler olmasa da olur.
5
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?