Covid'le Mücadele Belli Sağlıkçılar Üzerinden Yürütülüyor! Personel Huzursuz!

Sağlık personelini yok sayan idari sistemin tek amacı Döner Sermaye ama belli bir kesim alıyor zaten sağlık personelin % 80 alamıyor !

Gündem 21.08.2021, 18:09 Güler Sağlam
Covid'le Mücadele Belli Sağlıkçılar Üzerinden Yürütülüyor! Personel Huzursuz!

Mesela planlama yok ilde ,hastane içinde yarın nerede çalışacağınız belli değil , nereye geçici görevlendirdiğiniz belli değil, işi belli bir kitle yüklenmiş gidiyor, personel arasında kayırmacılık, geçici göreve gitmeyen korunan isimler, her gün dağıtılan servis hemşireleri, her gün geleceği okumadan açılan servis ve yoğun bakımlar ,fikri hiç bir zaman sorulmayan sağlık personeli sizce nasıl olsun !

Mesela ilimizde kaç personel geçici görev ile aylardır istendiği yerlerde çalışıyor ,mesela Yunusemrede kadrosu olup Kaç kişi şehir hastanesine geçici verildi biliyormusunuz!

Annesi eline 20 TL verip yumurta almaya yollamadı kişiler bizde idareci ve savaşın aktörü olarak servis planlaması yapıyor .

Filyasyon ve ilçe müdürlükleri hangi personel grubu ile aylardır hizmet veriyor ,aylardır kendi bünyesinde göreve gönderilmeyen varmı !

Sağlık personelin yarıdan fazlası anne ise kendi çocukları nı bırakacak yer bulamadığını kaç kişi biliyor ve bunu çözmek için ne yaptı . Herkes empati yapsın 24 saat yorucu nöbetten çıkıyorsunuz arkanızdan personel arıyor yeni açılan Covid servisine veya yoğun bakımına görevlendirildiniz . Başka bir hastanede olabilir . Kimse ulaşım ,hayat değişikliği işe giderken size getireceği yükü düşünmüyor . İlimize karabasan çökmüş durumda ,makyaj akıyor çalışanlar bitmiş durumda psikolojik .

Şehir hastanesi sağlık personeli planlaması evlere şenlik ,herkes kendi doğru ve derdinde artık sorunlara yetişemiyor mesajlara bile dönemiyoruz. En kötüsü sağlık personeli küstürülüyor .

Aile hekimliği ve sistemini söylemeye gerek bile duymuyorum zaten .

İdari koordinasyon sıfır denecek durumda ,Kamu başkanı olmadığı İçin Başkan Yrd düzeyinde değişik kararlar alınıyor ,başkanlar arası ve başhekim ler arası iletişim sıfır aklımıza geldikçe değişiklik yapıyoruz . İl müdürü desen atamalardan dolayı Topal ördek gibi görev vermeyeceği kişiler ile kerhen çalışıyor .

Hastanelerin doluluk oranı her geçen artıyor ,yoğun bakım dolmak üzere bence hayat devam ediyor sağlık personeline bir şey olmaz yükleyebildiğiniz kadar iş yükleyin sıfır döner sermaye ile çalıştırın bize alkış yeter .

Kimse alınganlık yapmasın sağlık personeli zaten siyasi olarak seçmen değil sorunda yok görmezden duymazdan gelin . Bu kadar problem arasında hala torpilli kesim geçici göreve gitmesin ,bu tanıdık o şimdilik dursun diyor ise il üzerine konuşacak ne kalmış ki .

Arada döner sermaye dedik ama bizler zaten alamıyoruz ,iş yükünde birinci kazançta en sonuncu devlet memuru yuz. Bu ay mahsuplaşma ile maaş aldık herhalde anladınız en düşük memur maaşına denk geldi . Şimdi empati yapmazlar ama YunusEmre devlet Hastanesinde sağlık personeli olsanız işiniz tavan cebiniz yavan iş var ama döner sermaye yok siz olsanız yıllardır polisten 1500,öğretmen 1100 astsubay dan 2500 bekçi den 200 TL eksik alsanız çalışır mı idiniz . İmamları saymıyorum olayı farklı mecralara götürüyorlar .

Özetledik işte aşı olmaya gerek yok ,hastaneler de sıkıntı yok ,çalışanlar ın sorunu yok ,ne ister iseniz onu gözlersiniz .

Osmangazi üniversitesi ne gelecek hafta özel zaman ayıracağım . Eski rektörümüz ün kıymetli ekibi çalışıyor Eskişehir kaybediyor bakalım siyasiler ne kadar daha izleyecek !

Bu anlatılanların hepsi hayal ürünüdür ;bizim şehirde problem yok,çalışanları rastgele isim veya soyisme göre kümeleme seçin sorun inanın sorun yok

Rumuz ;9 köyden kovarlar burası dokuzuncu köy"  devam etti.

Hüseyin Köksal
Eskişehir Sağlık Sen Şube Başkanı

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (3)
Doğru 2 ay önce
Dr ve müdürler masa başı çalışsın, pergormans alsın covid hastası görmeden covid parası alsın sahadaki ebe, sağ.mem. tıbbi sekreter gecesini gündüzüne katsın, yeri gelince şoforlük bile yapsın, ama ama ücret alamasın. Bu nasıl dünya. OkuyupSağlıkçı olacağınıza 4d işçi olsak bundan iydi.
Sağlık 2 ay önce
Doktor masa başı iş yapsınmış. Hastaya bakan, tanısını koyan, tedaviyi belirleyen doktor, diğer çalışanların yapacağı her işlemi belirleyen ve yaptıkları her şeyden sorumlu olan yine doktor ama iki iğneyi yapmadı bir kan almadı diye işi yapmıyormuş. Gidin işinize.
sağlıkçı 2 ay önce
İstifa edin arkadaşlar istifa edin bunlara koyun olmadiginizi gösterin bunların eyleme geçmesi için bunların iş yapamasi için istifa etmeniz şart yoksa bunlar 15 senedir olduğu gibi hiçbir şey yapmazlar nede olsa yetki de bizde trilyon gelirler de bizde diye düşünuyorlar bunların harekete geçmesini istiyorsanız istifa edin bunlar yetkiyi kaybetmemek için gelirlerden paralardan olmamak için herşeyi yaparlar onun için istifa şart arkadaşlar
çünkü bunlar alıştılar en az 12 bin tl maaş almaya yukarıdakıler daha cok maaş alıyorlar bizlerin ödediği aidatlar sayesinde bu maaşlardan olmamak için çalışmaları için isitfa edin ki gelip anlasınlar kamuda en düşük maaşı alan 4500 tl yi bunlarda almaya alışsınlar biraz zor olacak ama ne yaparsın
7
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?