Covid Geçiren Sağlık Personelinin 1 Günlük Raporunu Hakem Hastaneye Gönderdiler!

Bir sağlık çalışanın covit hastalığını atlattıktan sonra 1 gün rapor aldığı için hakem hastaneye gönderilmesine tepki gösteren Türk Sağlık Sen Ordu Şube Başkanı Fatih Galender Zengin, gizli olması kanun emri olan hastalık durumu ile ilgili rapora ulaşan Sağlık Sen Şube Başkanı Ahmet Yılmaz ile ilgili suç duyurusunda bulunulacağını açıkladı.

Gündem 14.02.2021, 15:13 14.02.2021, 16:28 Güler Sağlam
Covid Geçiren Sağlık Personelinin 1 Günlük Raporunu Hakem Hastaneye Gönderdiler!

Türk Sağlık Sen'den sert tepki:

Türk Sağlık Sen Ordu Şube başkanı Fatih Galender Zengin'in kendi üyeleri olan bir sağlık çalışanının canı pahasına Covid Pandemi sürecinde hastanede çalışır iken hastane kaynaklı Covid virüsü kapması sonrası tüm ailesi de aynı hastalığa yakalanarak tedavi edildiklerini belirtmişti. Üyelerinin iyileşme sürecinde tekrar rahatsızlanması sonrası 1 gün istirahat aldığı bu çalışanın sağlık raporu başhekim tarafından fenne usule uygun olup olmadığını araştırmak için hakem hastaneye gönderilmesine de tepkiler büyümüştü.


*Ahmet Yılmaz - Sağlık Sen Ordu Şube Başkanı

"Yatmaya yerin yok"

TIKLAYIN

Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Fatih Galender Zengin'in 'Hastane Başhekimden mobbing uygulamaya devam. Canla başla çalışan hastanede covit kapan ailecek Covit, olan Covit rahatsızlığı sonrası tekrar rahatsızlığı nedeniyle 1 gün rapor alan üyemizi Hakem hastaneye göndermek hangi vicdana sığar? Keyfi 1,5 ay rapor alan malum sen üyesini de gönderdin değil mi hakem heyetine? Yatmaya yerin yok sayın Başhekim, Ne kinin varmış Türk sağlık sene o koltuk sana da kalmaz Ordu Sağlık Müdürünü göreve davet ediyoruz' şeklinde paylaşımı sonrası, paylaşımda çalışanın kim olduğu hangi sağlık kuruluşunda çalıştığı başhekimin kim olduğu malum senin kim olduğu açıkça belirtilmemiş olmasına rağmen Ordu Sağlık Sen Şube Başkanı Ahmet Yılmaz üzerine alınarak gerçek dışı bilgiler içeren bir açıklama yaptığı kaydedildi.  

"Niye huzursuz oldun?"

Türk Sağlık Sen yöneticilerinden aldığımız açıklama şu şekilde: "Covid hastalığı ile ailecek mücadele eden üyemizin hastalığı ile dalga geçen hastalığının  gerçek olmadığı iddiasında bulunan Ahmet Yılmaz'ı Türkiye kamu oyuna havale ediyoruz. Ahmet Yılmaz niçin Fatih Galander Zengin'in facebookunda yazdığı iddialardan sonra niçin huzursuz oldu ve 1.5 ay rapor alan kişi hakkında sakladıkları bir durum mu var ki savunmaya geçti? Sen çalışanların haklarını savunan bir sendika başkanı mısın? Yok ise idarecileri kayıran usulsüzlük iddialarını üzerini örtmeye çalışan bir kişi misin? Üyemizin Covid hastalığı ile mücadele ederken 10 günlük ve iyileşme döneminde rahatsızlığı nedeni ile doktorları tarafından verilen 1 günlük raporları kast ederek hasta iken niçin nöbet tutmadığını soran Ahmet Yılmaz'ın hastalığın insana ne zaman geleceğinin belli olmadığını ve Covidli iken kişilerin evde karantina altında olması gerektiğinden dolayı hastaneye gelerek çalışmasının beklenmesinin aklı başında vicdanı olan hiç kimse tarafından düşünülemeyeceğini hatırlatmak istiyoruz."

Suç duyurusu!

Açıklamanın devamında şunlara yer verildi; "Meslek hastalığı statüsünde olan covid hastalığı nedeni ile üyemizin  tüm haklarını da alması için sendikamız tarafından da tüm diğer üyelerimiz için yaptığımız gibi gerekli resmi girişimleri yapacağımızı şimdiden belirtmek isteriz.Üyemizin nöbetin ertesi günü iyileştiğini sana kim söyledi Ahmet Yılmaz ? Bu bilginde gerçek değil. Üyemiz nöbetinin ertesi günü iyileşmeyi bırakın rahatsızlığı daha da ilerlemiş ve hastaneye yatmak zorunda kalmıştır. Hasta bir sağlık çalışanın motivasyonunu bozan gerçek dışı bilgiler vererek rencide eden ve Ordu halkını yanıltan Ahmet Yılmaz gerçek yüzünü ortaya çıkarmış, çalışanın değil idarenin yanında gerçeklikten uzak yalanlardan beslenen bir kişi olduğunu tüm Türkiye ye göstermiştir. Ayrıca üyemiz iyileşmesinden sonra Ocak ayının son haftası çalışmaya başlamış ve nöbetlerini tutmuş Ordu halkına hizmet etmiştir.  Ahmet Yılmaz üyemizin kişisel verisi olan gizli olması kanun emri olan hastalık durumu ile rapor durumundan senin nasıl haberin oluyor? Bunları nasıl olur da sosyal medya ve basın ile paylaşırsın?  Personelin ve hastaların gizli kişisel bilgilerini sana hangi kamu görevlisi veriyor ? Aynı zamanda devlet memuru olan Ahmet Yılmaz denen özünde sendikacılık olmadığını düşündüğümüz bu kişi hakkında hem Ordu Valiliğine hem de Ordu Cumhuriyet Başsavcılığına üyemizin avukatları tarafından gerekli suç duyuruları bulunacaktır."

Hayat Gazetesi Ordu

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (5)
hatalı bilgi 2 ay önce
Ne hikmetse "nöbet günü" hastalanıp sonra bir anda iyileşeceksin, acil servisi kilitleyip vatandaşı mağdur edeceksin, fenne ve usule gönderilince de olayı sendikaya bağlayacaksın. Olay haklının yanında olma halidir. Covid geçiren "gerçekten" hasta olan kişiler zaten gider dinlenir.
rapor veren-sen 2 ay önce
rapor veren-sen üyesi doktor eşine mi vermiş raporu...
Ordulu 2 ay önce
Bu sendika başkanı söyledikleri yüzünden toplum içine çıkmamalı çünkü hem sendikacılık geleneğinde bu tip çalışanın aleyhinde gerçek dışı beyanlar ile konuşma vardır ne de idarenin gerçek dışı beyanlarının sözcülüğünü yapmak vardır acaba yüzü kızarır mi yoksa utanmadan sokakta dolaşmaya devam eder mi ? gerçi stresi var yakında bu başkan ve tayfasının Ak parti il baskani olmaması için aleyhinde çalıştığı kişi il başkanı olacak ve şenlik o zaman başlayacak. Ne o idarecilerin ne de senin yaptıkların yanina kalmayacak hem Allahın hem de devletin adalet önünde hesap vereceğiniz günler elbette gelecek.
Ordulu 2 ay önce
Bu sendika başkanı söyledikleri yüzünden toplum içine çıkmamalı çünkü ne sendikacılık geleneğinde bu tip çalışanın aleyhinde gerçek dışı beyanlar ile konuşma vardır ne de idarenin gerçek dışı beyanlarının sözcülüğünü yapmak vardır acaba yüzü kızarır mi yoksa utanmadan sokakta dolaşmaya devam eder mi ? gerçi stresi var yakında bu başkan ve tayfasının Ak parti il baskani olmaması için aleyhinde çalıştığı kişi il başkanı olacak ve şenlik o zaman başlayacak. Ne o idarecilerin ne de senin yaptıkların yanina kalmayacak hem Allahın hem de devletin adaleti önünde hesap vereceğiniz günler elbette gelecek.(Düzeltme)
sarı sendika 2 ay önce
çalışanların haklarını koruması gereken ama keyif sefa süren malum sen den yaptıklarından dolayı istifa ettim,çok rahatım artık.
3
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?