Covid-19’a Yakalanan Sağlık Çalışanları Prim Kaygısı Nedeniyle İşe Gitmeye Devam Etti!

Fransız basınına göre, ülkenin birçok bölgesinde bazı bakım evleri çalışanları ile hastanelerdeki doktor ve hemşireler Covid-19'a yakalanmalarına rağmen semptom göstermediği ve yerlerini dolduracak personel bulunmadığı için karantinaya girmeyip işe gelmeye devam etti.

Gündem 25.02.2021, 13:59 25.02.2021, 14:32 Güler Sağlam
Covid-19’a Yakalanan Sağlık Çalışanları Prim Kaygısı Nedeniyle İşe Gitmeye Devam Etti!

Hastane otoritelerinin, Bilim Kurulunun 23 Mayıs 2020'deki "Test sonucu pozitif çıkan sağlık personeli, tedavinin sürekliliğini sağlamak için istisnai durumlarda görevlerinde kalabilir" kararını gerekçe göstererek çalışanlarına işe gelmeleri yönünde direktif verdiği belirtildi.

TIKLAYIN

Fransa'da danışmanlık yapan Florence Thomas isimli Twitter kullanıcısı, hesabından, "Sağlık skandalı. Paris'in büyük hastanelerinin birindeki son sınıf tıp öğrencisi bir arkadaşım, bana Covid-19 pozitif olan doktorların personel yetersizliği nedeniyle çalışmaya devam ettiğini söyledi." ifadelerini kullandı.

Reims Üniversitesi Hastanesi personeli ve sendika temsilcisi Cedric Renard da birçok hastanede Covid-19 test sonuçları pozitif çıkan çalışanların karantinaya girmediğini, hastaneye gelerek çalışmaya devam ettiğini söyledi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (2)
CovidAcil 2 ay önce
Site yetkilileri! Hani sizin bahsettiginiz tavan haberi?! O da yalan oldu. Covidde calismama ragmen serviste calisiyor gosterip mahsus az doner verdiler. Duyurun bu haberi, yalan degil!
Covid doktorları 2 ay önce
Bende covid servisinde görevli uzman Dr olmama rağmen 12,32 TL döner aldım üstelik yüzde 20 ödül puanı ile. Hastanede sadece covid doktorları döner alamadı.
2
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?