PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Çöküşün Fitilini Sağlık Bakanı Ateşledi: Paragöz Sağlık Çalışanları İmajı!

Sağlık camiasında suların neden bir türlü durulmadığına dair ele aldığımız yazılar devam ederken yaşanan sorunların çalışanların gözünden ele alınması gerekiyor.

Gündem 07.08.2022, 12:53 07.08.2022, 16:10 Cansu Polat
Çöküşün Fitilini Sağlık Bakanı Ateşledi: Paragöz Sağlık Çalışanları İmajı!

Sağlık çalışanları Pandeminin kahramanı iken, vatandaşlar balkondan alkış tutarken neden işler bu kadar tersine döndü?

Konuyla ilgili geniş bir açıklama yapan Hüseyin Köksal, sağlık çalışanlarının fedakar, ailesinden ödün veren, korkusuz ve önceliğinin her dönem insan olduğunu gösterdiğini belirtti. Peki ne oldu da boykotlar ve vatandaş tahammülü ortadan kalktı?

Sayfalar dolusu yazılacak şey olsa da kısa bir özet geçelim;

Sağlık çalışanları almadığı ücretler üzerinden adeta paragöz ilan edildi. Bunun altyapısını bizzat Sağlık Bakanlığı ve Bakan Koca sağladı. Dikkat edelim almadığı paralar üzerinden.

Bakan Koca Fitili Ateşledi!

“Parasını veriyoruz hala ne istiyorsunuz?” imajını bizzat Bakan Koca’nın çizdiği, adeta halkın önüne yem olarak sağlık ordusu atıldı. Tavan döner sermaye, %100 tavan ek ödeme gibi süslü ama içi boş vaatlerle ÇÖKÜŞÜN fitilini ateşledi.

Halk savaş çalışanalarının ganimet peşinde olduğunu düşündü, biz ölüyoruz onlar para, zam peşinde dediler, kendi pencerelerinde haklı idi onlar !

Sürekli Zam ve İyileştirme Yapıldığı Algısı Yapıldı

Çünkü sağlık sisteminin devlet ayağının nasıl işlediğini bilmeyenler sürekli müjde veriyoruz yapıyoruz görüşüyoruz diye basın ordusu başlıkları İLE sağlık ordusuna sürekli zam, iyileştirme yapıldığı algısını oturttular !

Malum en büyük ayrılık ve yıkım Doktorlar ve diğerleri tiviti ile geldi . Doktorlar a zam 2500 ,5000 senaryosu ile büyük bir kırılma başladı !

Sağlık Bakanlığı içindeki grupların desteği ile Doktor sendikaları kuruldu; kurduruldu! Hekimler ve diğerleri tezini birileri işledi! Ne yazık ki artık sağlık sistemi ayrıştı !

Sağlık sisteminin bedel ödeyen paydaşları ne diyor kimse umursamadı, biz en iyisini biliyoruz dediler !

Sonuç: Her Yaptığını Doğru Sanan İdareciler Türedi

Sonuç mutsuz bir sağlık ordusu, işlemeyen tersine dönmüş bir sağlık sistemi, kendini başarılı bulan her yaptığı doğru olan azınlık bir idareci kitlesi !

Maaşı validen 3 kat fazla, vekilden 2 katla fazla musmutlu Bilge yöneticiler dışında her şey kötüye gidiyor!

Pandemi sonrası yorgun, tükenmiş, izin alamamış sağlık ordusunu tüketen son darbe ;

Benim kararım ben öyle uygun gördüm, ben böyle istiyorum, işinize gelmiyor ise istifa edin diyen sağlığın Polyanna idarecileri bir şeyi başardılar. Sağlık ordusunu tükettiler, halkıda artık sistemin işlemediğine inandırdılar!

Halk ile sağlık ordusu arası açılmıştır ! Geriye dönüş başlamıştır .Dayağı beraber yemiş fakirliği beraber yaşamış ,yokluğu beraber çekmiş paydaşların söylemleri yok sayılmış klavuz karga olanlar daha muteber olmuştur .

İdareciler işi çözmüş, Bilecik’te esnaf atama yapıyor; bağlar bölgesi zengin abimizin ofisi idareci kuyruğunda! Artık devlet siyaset nereye gidiyor yorum sizlerin!

Bir diğer sorun başlığı İLE görüşmek üzere !

Yorumlar (28)
akp 2 ay önce
artık nerde adaletsiz ve kokuşmuşluk varsa akp akla geliyor. ne yazıktır ki yalanla peynir gemisi yürümüyor . 20 yıllık iktidarlarında sağlık çalışanını en kötü memur sınıfına sokan akpdir. yazıklar olsun çürümüş zihniyetinize
O kadarda saf degiliz. 2 ay önce
Pandemi dönemini maddi anlamda suistimal eden hekimler olmadımı? Bu işin kaymagınj birlikte yiyecegiz diyen idareciler olmadımı? Ya arkadaş kimse kusura bakmasın ama bizim içimizdeki herkeste sütten çıkmış ak kaşık değil. Biz 40 kişiyiz birbirimizi biliriz.
elçi 2 ay önce
sayın bakan napsın. her yer tıklım tıklım sözleşmeli idareci dolu. odalarından çıkmayan uyduruk kalite denetimi...denetimden geçtik başarı pozları sosyal medyada al gülüm ver gülüm.biraz fırçalandımı arkasındaki abilerine mazlumu oynama hep suçlu çalışanlar...hastanelerin çoğu zararda bu kişilere hesap soran yok.sistemin en büyük sorunu bu kişilerdir.
Ankara 2 ay önce
Sayın bakan sözleşmeli yöneticiliği kaldıracak o zaman memur olmayıp dışarıdan atanan sayısız müdür ve müdür yardımcısı var onların müdürlükleri son bulacak
osman 2 ay önce
polislerin mesaisine yuzde 50 zqm geldi sessiz sedasiz kimsenin ruhu duymadan bize 100 tl zam yapsaniz tv lerde bangir bangir bagiriyosunuz sanki cift maas almis gibi algi yaratarak
Hemsire 2 ay önce
hep hekimlere yapıyorlar ama hekim dışına bir şey yok

emekli maaşlarını artırdılar hekim dışına yok

sabitlerine zam geldi hekim dışına yok

sabitleri maaşa aktardılar hekim dışına yok

kpss siz atama var hekim dışına yok

tıp son sınıfa zam yaptılar hekim dışına yok

aralıkta 5bin tl zam aldılar hekim dışına yok

14 martta büyük ek ödeme vaatleri aldılar hekim dışına yok

malpraktis cezası düzenlemesi geldi

hekim dışı da bir şey istiyor artık
Hekime 2 ay önce
Sabitlere zam gelmedi, sabit herkeste olduğu gibi tek bordo geliyor ama maaşa eklenmedi, malpraktis sadece hekimlere gelmedi, KPSS'siz atama verilen bir hak değil mecburiyet, diğer bölümlerin son sınıf öğrencileri 7/24 hastanede personel gibi çalışıp nöbet tutmuyor.
Hekim 2 ay önce
Siz neyi provoke ediyorsunuz.aralikta hekimlere zam gelmedi.malpraktis hekim disinada geldi.sabitler sizdede maasa eklendi.sizde intorn yokki hekimlik 7 yil ya.asil sabitlerde size yuzde yirmi geldi.emeklilik sizde 3600 olarak 2bin tl artti.ya siz ilk 300 bine hekimler ilk 15 bine giriyor.siz kendinizi uzman cavusla,polisle,astsubayla,ogretmenle karsiladtirin.hekimlerin karsilastiracagi bir meslek grubu yok.cunku kazanmasi en zor,okumasi en zor,calismasi en zor.ama tum dunyafa hemsirwnin 5 kati alirken malesef bizde 1,5 kati civarlari.artik ayip bi susun sizin yuzunuzden ulkede okumus insan, hekim kalmadi.
Habanda 2 ay önce
Aynen algı dışında birşey yok sağlıkçılara
Bari iyi bir algı olsa oda yok
TAKİPÇİ 2 ay önce
BU İŞ BİTMİŞTİR . YENİSİNE BAKALIM.
Harun 2 ay önce
Böylesi bir yazı ve iafadeler... Gerçekten çok isabetli. Teşhis çok güzel. Kimse ak partiden üstün değildir. Bakan beyin eline notunu verip göndermek lazım.
Dede 2 ay önce
Akpartiden başkasına Allah şahittir hiç oy vermedim Sağlık Bakanlığının bu kadar kötü olabileceğini çökeceği aklımın ucundan geçmezdi baştakiler şimdi bu yorumu okusalar öyle bir şey yok derler işte bu yüzden akpartinin son zamanlardaki yanlışı bu eleştiriyi kabul edip çeki düzen vermek işine gelmiyor 20 yıllık emeği heba eden kim varsa değiştirilmeli
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
14
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?