Çocuk hastaların serum askıları bisiklet oldu

Manisa Şehir Hastanesinde tedavi gören çocukların hem hastane korkularını yenebilmeleri hem de tedavi süreçlerinin keyifli hale getirilmesi amacıyla başlatılan proje kapsamında, çocuk hastalar hastane koridorlarında serum askısı takılı bisikletler ile dolaşabiliyor.

Çocuk hastaların serum askıları bisiklet oldu

Manisa Şehir Hastanesi Çocuk Kliniği’nde yatarak tedavi gören çocukların tedavi süreçlerinin zevkli hale getirilmesi, moral ile motivasyonlarının arttırılması ve hastane korkularını yenebilmeleri amacıyla yeni bir uygulama hayata geçirildi. Serum tedavisi uygulanan çocuklar, hastane yönetimince temin edilen serum askısı takılı bisikletlerle tedavi süresi boyunca hastane koridorlarında zaman geçirebiliyor.

TIKLAYIN

Proje hakkında bilgi veren Hastane Başhekimi Uzm. Dr. Serkan Saka, ”Çocukların tedavileri stresli geçmektedir. Aileler ve hekimler de bu süreçte zorluklar yaşıyor. Biz bu süreçte çocuklarımızın hem tedavi olmalarını hem de bu tedavi süreçlerini daha eğlenceli bir şekilde atlatmalarını, hastane ortamını biraz daha dışarı taşıyıp tedavinin içerisine oyun ve eğlence katmayı amaçladık. Çocuklar hastanede kalsalar da çocuklar işte. Çocukça şeyler yapmaktan hoşlanıyorlar. Onlarla oyun oynarsanız gülüyorlar.

Çocuk olduklarını hatırlatacak bir proje.

Tüm tedavi sürecinde hastanede kaldıklarında koşamıyorlar, oynayamıyorlar normalde olması gerektiği gibi. Onların fiziksel aktivitelerini devam ettiriyor olması tedavinin başarısını arttırıyor. Bu projeyle hem farkındalık oluşturduk hem de çocuklara ‘Siz çocuksunuz, bisiklete binebilirsiniz’ dedik. Bu proje ile çocuk servisimize bisiklet tedarik ettik. Bu bisikletlerimize serum askıları monte ederek çocuklarımızın, hastalarımızın bisikletlerinin üzerinde tedavilerini alabilme olanağını sağladık. Böylece çocuklarımız son derece mutlu ve memnun bir şekilde hem tedavilerini alıyorlar hem eğlenebiliyorlar. Aileler de bu konuda biraz daha rahat ediyor” dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2019, 00:29

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER