CİMER Bir Haftadır Başvuru Kabul Etmiyor!

Çalışmaları ve bütçesi ile sık sık gündeme gelen Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’na bağlı Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER), bir haftayı aşkın süredir internet üzerinden başvuru almıyor.

Gündem 06.03.2021, 16:18 Güler Sağlam
CİMER Bir Haftadır Başvuru Kabul Etmiyor!

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, basına ilişkin görevleri dışında CİMER aracılığı ile yurttaşlardan “istek”, “görüş/öneri”, “ihbar”, “şikâyet”, “bilgi edinme hakkı” ve “teşekkür” başlıkları altında başvurular alıyor.

Bu başvuruların bazıları, CİMER’in iletişim numarasından da yapılabiliyor. Ancak bilgi edinme hakkı başvurusu, yalnızca CİMER’in internet sitesi üzerinden gerçekleştirilebiliyor. 
 
Sisteme e-Devlet üzerinden giren yurttaşlar, kimlik bilgileri, başvuru tipi ve başvuru konusu gibi konuları yazdıktan sonra, başvurunun muhatabı kurumu seçerek başvurusunu tamamlıyor.

TIKLAYIN

“Başvuruyu tamamla” diyen yurttaşlara, başvurularının kabul edildiğine dair bir bildirim çıkıyor ve başvuru numarası veriliyor. Ayrıca başvuruya ilişkin tüm süreç, başvuru tamamlandıktan sonra e-Devlet ve CİMER üzerinden “başvurularım” sekmesinden kontrol edilebiliyor. Ancak CİMER, bir haftayı aşkın süredir internet sitesi üzerinden hizmet vermiyor.

‘ARIZA OLABİLİR’
Sisteme giren ve bilgi edinme hakkı kapsamında başvuru yapmak isteyen yurttaşlar, sistemde gerekli tüm bilgileri doldurduktan sonra “başvuruyu tamamla” demesine karşın site, başlangıç sayfasına geri yönlendiriyor.

Yurttaşlara, başvurunun tamamlandığına dair bildirim yapılmıyor ve başvuru numarası verilmiyor. e-Devlet üzerinden başvurularını kontrol eden yurttaşlar, başvurunun alınmadığını görüyor.


CİMER’in iletişim numarasını arayan yurttaşlara ise “sistemde arıza olabileceği” söyleniyor ancak arızanın ne kadar süreceği belirtilmiyor. Yurttaşlar, bilgi edinme başvurusu yalnızca internet üzerinden yapılabildiği için de başvuru gerçekleştirememiş oluyor.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (7)
Saglikci 1 ay önce
Cimer bit daha açılmamak üzere kapatılmalıdır. Asıl amacının dışına çıkıp artık vatandaşın eğlence ve intikam aracı oldu.Kurumlarin gereksiz zamanını ve enerjisini aliyor.memurkata mobingin daha ileri versiyonu haline gelen bu bu başvuru hattı artık amacının dışına cikmistir
...... 1 ay önce
yakında,cimer; cimeri şikayet eder:)))))))
METEHAN 1 ay önce
CİMER İ ELON MUSK'A ŞİKAYET EDELİM UZAYDAN DERTLERİMİZE BİR ÇÖZÜM BULUR .NASIL OLSA ARTIK DEĞERLİ BİR KARDEŞİMİZ.
CİHAT 1 ay önce
BİZDE MANSUR BAŞKANA SOYLEYELİM BELKİ BİR ÇÖZÜM BULUR.
METEHAN 1 ay önce
CİMER ÇÖZEMEZSE MANSUR BAŞKAN ÇÖZER.
Ülker 1 ay önce
KONGRELER LEBELEP DOLU ŞİKAYETİ COK OLUNCA KENDİNİ LAV ETTİ CİMER.
AYDIN 1 ay önce
O NE YA ADALETMİ SAGLIYOR
11
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?