Çığ Altındakileri Arayan UMKE ve AFAD Ekiplerinin Üzerine Çığ Düştü!

Van’daki çığda 5 kişi ölmüş, 2 kişi de çığın altında kaldığı düşünülüyordu. Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, şehirde çığ altındakileri arayan AFAD, UMKE ve diğer ekiplerin üzerine çığ düştüğünü, kurtarma çalışmalarının başladığını bildirdi.

Çığ Altındakileri Arayan UMKE ve AFAD Ekiplerinin Üzerine Çığ Düştü!

Bilmez, Bahçesaray kara yolunun 33. kilometresinde dün düşen çığın altında kalan iş makinesi ve minibüsteki 7 kişinin kurtarıldığını, 5 kişinin ise yaşamını yitirdiğini anımsattı.

"ŞEHİDİN VAR TÜRKİYE"

Van'da bir minibüsün üzerine düşen çığın altında kalan vatandaşları arayan arama kurtarma ekibinin üzerine çığ düştü. 8 Jandarmamız ve 3 Korucumuz Şehit oldu. Türk milletinin başı sağ olsun

TIKLAYIN

Söz konusu bölgede 2 kişinin daha çığ altında kaldığının değerlendirildiğini ve ekiplerin bu yönde çalışma yürüttüğünü belirten Bilmez, "Bu sabah yeniden başlatılan arama çalışmaları esnasında çığ altındakileri arayan AFAD, UMKE ve diğer ekiplerin üzerine de çığ düştü. Kurtarma çalışması başlatıldı" dedi.

Bilmez, bölgeye çok sayıda takviye ekip sevk edildiğini kaydetti.

Van’da çığ altından 7 kişi yaralı olarak kurtarılırken 5 kişi hayatını kaybetmişti. Vali Bilmez, “2 kişinin daha çığ altında olabileceğini değerlendiriyoruz” demişti.

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2020, 16:33

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER