Çığ Altındakileri Arayan UMKE ve AFAD Ekiplerinin Üzerine Çığ Düştü!

Van’daki çığda 5 kişi ölmüş, 2 kişi de çığın altında kaldığı düşünülüyordu. Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, şehirde çığ altındakileri arayan AFAD, UMKE ve diğer ekiplerin üzerine çığ düştüğünü, kurtarma çalışmalarının başladığını bildirdi.

Gündem 05.02.2020, 16:08 05.02.2020, 16:33 Güler Sağlam
Çığ Altındakileri Arayan UMKE ve AFAD Ekiplerinin Üzerine Çığ Düştü!

Bilmez, Bahçesaray kara yolunun 33. kilometresinde dün düşen çığın altında kalan iş makinesi ve minibüsteki 7 kişinin kurtarıldığını, 5 kişinin ise yaşamını yitirdiğini anımsattı.

"ŞEHİDİN VAR TÜRKİYE"

Van'da bir minibüsün üzerine düşen çığın altında kalan vatandaşları arayan arama kurtarma ekibinin üzerine çığ düştü. 8 Jandarmamız ve 3 Korucumuz Şehit oldu. Türk milletinin başı sağ olsun

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Söz konusu bölgede 2 kişinin daha çığ altında kaldığının değerlendirildiğini ve ekiplerin bu yönde çalışma yürüttüğünü belirten Bilmez, "Bu sabah yeniden başlatılan arama çalışmaları esnasında çığ altındakileri arayan AFAD, UMKE ve diğer ekiplerin üzerine de çığ düştü. Kurtarma çalışması başlatıldı" dedi.

Bilmez, bölgeye çok sayıda takviye ekip sevk edildiğini kaydetti.

Van’da çığ altından 7 kişi yaralı olarak kurtarılırken 5 kişi hayatını kaybetmişti. Vali Bilmez, “2 kişinin daha çığ altında olabileceğini değerlendiriyoruz” demişti.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
15
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?