PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

CHP'li Özel: Sağlık çalışanları 4 aydır verilen sözün tutulmasını bekliyor

"İki partinin kendi lehlerine hükümler getirerek mutfaklarında hazırladıkları Seçim Kanunu’nun memlekete fayda getirmeyeceği açıktır"

Gündem 28.03.2022, 12:09 Cansu Polat
CHP'li Özel: Sağlık çalışanları 4 aydır verilen sözün tutulmasını bekliyor

CHP’li Özgür Özel, sağlık çalışanlarının aralıktan bu yana kendilerine verilen sözün tutulmasını beklediğini belirterek, "İktidar partisi, sağlık çalışanları için adım atmamayı tercih etmektedir. Sağlık çalışanlarının özlük haklarına ilişkin düzenlemenin bir an önce Meclis’e getirilmesini bekliyoruz” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Özgür Özel, önümüzdeki hafta TBMM'yi yoğun bir gündemin beklediğine dikkat çekti. Yazılı açıklama yapan Özel, TBMM Genel Kurulu’nda seçim kanunlarında değişiklik öngören kanunu teklifinin, Adalet Komisyonu’nda kadına ve sağlık çalışanlarına şiddete ilişkin düzenlemeler içeren Türk Ceza Kanunu’nda değişiklik öngören kanun teklifinin, Milli Eğitim Komisyonu’nda Spor Kulüpleri ve Spor Federasyonları Kanunu Teklifi’nin, Plan ve Bütçe Komisyonu’nda ise vergi paketinin ele alınacağını anımsattı.

AKP'nin Seçim Kanunu teklifiyle ilgili de konuşan Özel, "Seçim mevzuatları, TBMM’de temsil edilen, edilmeyen ama seçime katılma yeterliliğine tüm siyasi partilerin katkıları alınarak düzenlenmelidir, iki partinin kendi lehlerine hükümler getirerek mutfaklarında hazırladıkları Seçim Kanunu’nun memlekete fayda getirmeyeceği açıktır." açıklamasını yaptı.

"İktidar sağlık çalışanları için adım atmamayı tercih etmektedir"

Sağlık çalışanları ve hekimlerin, aralık ayından bu yana 4 aydır kendilerine verilen sözlerin tutulmasını beklediğini belirten Özel, “Son olarak cuma günü sunulan 39 maddelik kanun teklifinin içinde sağlık çalışanlarına yönelik beklentileri karşılayacak bir madde bulunmamaktadır. Vergi cezalarına indirime, hazine arazilerinin satışına, ormanlık arazilerdeki yerleşimlerin affedilmesine vakit bulan iktidar partisi, sağlık çalışanları için maalesef adım atmamayı tercih etmektedir. Bu konuda iktidar partisine çağrımızı yineliyoruz. Sağlık çalışanlarının özlük haklarına ilişkin düzenlemenin bir an önce Meclis’e getirilmesini bekliyoruz” dedi.

Yorumlar (14)
doktor 2 ay önce
hekimsenden grev kararı bekliyoruz, ne oldu hiç ses seda yok..
seyyanen bekliyor 2 ay önce
seyyanen hakkını bekliyor aylardır hatta yıllardır
SEYYANEN BİZİM 2 ay önce
SIRA SIRA SEYYANEN VERİLİRKEN SAĞLIKÇIYA GELİNCE SEYYANEN KURUDU SEYYANEN BİZİM BİZİM
mahsun uzm dr 2 ay önce
Fazla söze gerek var mı ?.On sene önce aldığım maaş ve döner sermaye ile 6 bin dolar alıyordum . Şimdi ise 1200 dolar ancak alabiliyorum.
saglikci 2 ay önce
para yok ne vercekler. boşa beklemeyin.
Vatandaş 2 ay önce
Muhtarların asgari ücret kadar maaş ücreti oldumu para var cunki secim yatırımı...sizde secimde oy vermeyin etrafınızı da ikna edin...bir muhtar kadar olamadık...aylarca sağlıkçı beklesin muhtar öne geçsin...ne iş yapar bu muhtarlar pandemide çok çalışırlar heralde...
sağlıkçılar 2 ay önce
verilen sözler hayata geçirilimelidir
Aslan 2 ay önce
Yurt dışından asgari ücrete çalışacak doktor ve sağlık personeli getireceklerinden dolayı boşa zam beklemeyin
Sağlıkçı rotkod 2 ay önce
Aha bunlar konuştu yakında by Kemal konuşur demekki hükümette bir çalışma var yakında açıklayacaklar ama bunlar bizdedik biz yaptırdık Sendikalar da aynı tiyoyu alıyorlar duyuyorlar biz yaptırdık biz söyleyince oldu hadi EŞİT İŞE EŞİT ÜCRET deyin yapsınlar
Yilmaz 2 ay önce
kesinlikle haklısın
saglıkçı 2 ay önce
Bize yapılanları unutan sağlık çalışanı, sağlık çalışanı olamaz. ancak nemalalanlar unutur
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
8
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?