CHP'li Altay, Geri Çekilen Sağlıkçı Maaş İyileştirmesinin Mecliste Yaşanan Arka Planını Tek Tek Anlattı!

CHP Grup Başkanvekillerinden Engin Altay'ın mecliste yaptığı basın toplantısında sağlıkçıların genelini kapsayan ve şuan komisyonda bekleyen yasa tasarısının arka planını tane tane anlattı

Gündem 13.01.2022, 12:19 Zeynep Elmalı
CHP'li Altay, Geri Çekilen Sağlıkçı Maaş İyileştirmesinin Mecliste Yaşanan Arka Planını Tek Tek Anlattı!

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, düzenlediği basın toplantısında "1 Aralık 2021'de doktorlar ve diş hekimlerine biriyileştirme yaptık. İki gün sonra geldiler dediler ki "ya tabip dışı sağlık çalışanlarına da bunu yapmamız lazım" "E yapalım, buyrun getirin" dedik. Kayıtsız, şartsız, konuşmasız görüşmesiz getirin kaldıralım parmaklarımızı. " dedi.

MECLİS KULİS ODASINDA VAZGEÇTİLER

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Konuşmasını sürdüren Altay, Meclis arka odasında geçen iktidar ve muhalefet grup başkanvekillerinin görüşmesini şu sözlerle aktardı: Getirdiler, dediler ki "3 aralık cuma günü Meclis normalde çalışmıyor, Cuma günü sabah toplanalım bu işi bitirelim" Tamam hay hay dedik. Cuma günü sabah toplandık, saat 11'de toplandık, Meclis Başkanlığının arka odasında, kulis odası diyelim oraya. Dediler ki, "Biz şimdi bundan vazgeçtik. Niye? E olmadı işte, uzmanlar ayarlayamadı, toparlayamadı. " Ya ayıptır günahtır, biz milleti (vekilleri kastediyor) Ankara dışına göndermedik Cuma günü Meclis toplansın, sağlık çalışanlarına borcumuzu ödeyelim diye. " ifadelerini kullandı. 

SORUYORUZ NE OLDU SAĞLIKÇILAR DİYE: CEVAP GAK, GUK

"12 Aralık'ta da doktorlara ve diş hekimlerine 1 Aralık'ta verilen iyileştirme maddelerini komisyona geri çektiler. ve kanun metninden çıakrdılar." diyen Altay, İktidar kanadına sağlık çalışanlarının maaş iyileştirmesinin akibetini sorduklarında ise "Gak, Guk" cevabını alıyoruz dedi.

ALTAY'IN AÇIKLAMALARI:

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (52)
Dr 1 hafta önce
Iptal edilmesinde büyük payi olan sözde ekip arkadaslarima armagan ediyorum bu olayi.
Uzm dr.
Ekip miyiz gerçekten 1 hafta önce
Sağ cebinizden alınıp sol cebinize konulan para için mi bu tepki? Görmüyor musunuz yapılanı? Allah aşkına neden birlik olamıyoruz? Bu iptal edilen maddedeki durum değil sizin hakkınız. Daha fazlası yapılmalı. Siz de hepimize kendi kıdeminde kendi meslek grubunda gerektiği oranda zam yapılmalı fikrini savunmalısınız. Doğrusu bu. Doğrusu birlik olmamız. Ancak böyle hakkımızı alabiliriz. Neden tüm meslek gruplarında bir tek sağlıkçılar hakettiğini görmüyor düşünün. Bizim kadar bölünen parçalanan bir meslek grubu yok çünkü. Bir polis sen trafikcisin ben komiserim demiyor. Bir öğretmen ben matematik öğretmeniyim sen takı tasarım öğretmenisin ben zam alırken sen almamalısın diye aşağılamıyor .
Kadir 1 hafta önce
Gerçekten de iptal edilmesinde emeği olan meslektaşlarına (bütün bakanlık bürokratları Dr unvanlı) armağan olsun
sağlıkçı 1 hafta önce
Tabiki iptal olacak.Bakanlık sadece diktir bakanlığı değil.Yapılacak iyileştirmeler herkesi kapsayacak.Siz gökten zenbille inmediniz
sincan 1 hafta önce
Arkadaş o yasa eksik olduğu için iptal edildi. çıkacak yasada üniversite kadrolarında yer alan hocalarınız (Doç.Dr. ve Prof.Dr.) ile aile hekimleri dahil edilmemiş, yani Bakanlık bürokrasisi unutmuş galiba bu yüzdende yanlışın farkına varınca tasarıyı apar topar geri çektiler. yoksa doktor harici sağlık personelinin buna gücü yetmez. siz Uzm.Dr. olarak gidin Bakanlık bürokrasisine hesap sorun.
hekim 1 hafta önce
boş yorumlar vat altta dalga geçer gibi sabit ek ödeme %120 artıyor ama bazıları bunaz zam değil diyor
doğuda 6-7bin alan pratisyen ve uzmanlar var onları düşünen yok
DR. DEĞİL 1 hafta önce
UZM DR. Verilen zam ne idi düzgün baktın mı zam yapılmış gibi konuşuyorsunuz. mahsuplaşma adı altında yapılan zam bir cebinden alıp diğerine koyuyor sadece hiç performans almayan doktora yarayan bir düzenleme kısaca yatan az çalışan diyelim diğerlerinin suçu ne ? sabite değil maaşa yapılmalı sabit dönere maaşa katılıp emekliliğe yansımalı. En az sizin kadar saçmalayan diğer sağlık personeli arkadaşlarıda kınıyorum. birlik oluna bilindiği gün kazanacağız.
Ulan Batur 1 hafta önce
Adalet bir gün size de lazım olur büyük konuşmayın
Doc 1 hafta önce
Ekip arkadaşını düşünmeyen bencil biriysen sana bencillik yapılması müstehak
Ody 1 hafta önce
Aynı Zam bize yapilsaydi ilk başta, görürdüm sizi.
Dr. 1 hafta önce
Ysp sağolsun sendikalar sağolsun verilmiş olan da geri alındı.
Hemşire 1 hafta önce
Ben anlamıyorum. Sağlık çalışanları neyi iptal ettirdi ? Ben it gibi covid aervisinde çalıştım ne miting gördüm ne katıldım. 3-5 sendika yanlısı adam gidip konuşma yaptı. Hastanede bütün işler bütün herşey eksiksiz yapıldı. Ama neden hala sağlık çalışanları iptal etti deniliyor. Halen sağlık çalışanlarına yapılan bu hareketlerin hırsını birbirimizden çıkarırsak daha çok bekleriz.
Karabekir 1 hafta önce
Bu hak, hekim, sağlık memuru, hemşire vs. ayrılmadan verilmesi gereken bir haktır. Doktor amcalar teyzeler gönül koymayın ama durum böyle. Biz de bu ülkenin evladıyız, biz de sağlık camiasının çalışanlarıyız.
Vtnds 1 hafta önce
Sız hala oynadiklari tiyatroya inanmaya devam edin. Biz yaptik ama mani olanlar oldu diyerekten sizinle oynadilar sizin haberiniz yok dr diye gecinenler
YSP ZATEN YÜZDE 20 ALDI 1 hafta önce
YSP YÜZDE 20 ALIP TABİPLER ALMAZKEN EŞİTLİK YOK. TABİP ALINCA EŞİTLİK EKİP İŞİ. HADİ ORADAN İKİYÜZLÜLER
%20 1 hafta önce
o yüzde 20 350 lira yapıyor iban at göndereyim sana refah payı olarak yeterki sus sağda solda zam aldılar deme.
doktorun gereksiz egosu 1 hafta önce
ysp ne ya doktorsan doktorluğunu bil terbiyesiz
tıbbi sekreter 1 hafta önce
doktorlara yapılan zammın geri çekilmesi bizim değil geri çekenlerin sorumluluğudur. Zamlar önce yardımcı sağlık personeline verilmiş olsaydı doktor amcalar teyzeler siz böyle mi konuşacaktınız? Size verilen hak bize verilen sadaka mı sayılacak? Bize de hak size de hak. Hakkımızı istedik, bize vermiyosanız hekimlere de vermeyin mi dedik?
dr 1 hafta önce
aynen öyle dediniz. size yüzde yirmi zam yapılmıştı zaten yazın. doktorlar bir şey demedi. hayatınız yalan, algı.
Sağlık çalışanları 1 hafta önce
Sağlık sen Türk sağlık sen hesap verin bakalım işte gerçekler bir bir ortaya çıkıyor ne olsa da eylemlerden iş bırakmaktan vazgectiniz ne oldu kapalı kapılar ardında neyin pazarlığinda bizleri sattınız yarı yolda bıraktınız soyleyin
attci 1 hafta önce
Farkında mısınız? Hiç bir sağlık çalışanı Tweeter Facebook ve boyle sitelere sorunlarını yazmazdı ama şimdi içimizde ne varsa döküyoruz. Ama bir yetkili kalkıp sorununuz ne demiyor. Sandık bizim çıkışımız olacak bu bariz belli...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-7
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?