Çeşme’de 25 Muhtar, Sağlık Bakanına Çağrıda Bulundu!

İzmir Çeşme'de bulunan Alper Çizgenakat Devlet Hastanesi'ndeki yaşanan doktor sıkıntısı nedeniyle Çeşme'deki 25 Mahalle Muhtarı bir araya gelerek Alper Çizgenakat Devlet Hastanesi'nin eksik olan bölüm doktorlarının atanması için dilekçe imzalayarak mühürlediler.

Çeşme’de 25 Muhtar, Sağlık Bakanına Çağrıda Bulundu!

Mahalle Muhtarları'nın imzalayıp, mühürledikleri dilekçelerde şöyle denildi;

TIKLAYIN

"İzmir Çeşme'de bulunan Alper Çizgenakat Devlet Hastanesi'nde doktorların eksikliği, ilçemiz için büyük bir mağduriyet ve sorun haline gelmiştir. Bu nedenden dolayı farklı hastanelere gitmek zorunda kalıyor Çeşme halkı. Yazın bir buçuk milyonu aşkın nüfusa çıkıyor Çeşme'miz. Hastanemiz alt yapı olarak büyük ve lüks bir yapıya sahip. Çeşme'mizin bu mağduriyetinin giderilmesini arz ederiz. Eksik olan bölüm doktorları; Göz, Nöroloji, Dahiliye, Kardiyoloji, Göğüs Hastalıkları, Fizik Tedavi, Anestezi Uzmanı ve Kadın Doğum." 

"OĞLUMU TEDAVİ ETTİREMEYİNCE, DOKTOR EKSİKLİĞİNİN GİDERİLMESİ İÇİN İMZA TOPLAMA FİKRİ AKLIMA GELDİ"

Eksik doktorların tamamlanması için Mahalle Muhtarları'ndan imza toplama düşüncesinin kendisinden çıktığını açıklayan Ardıç Mahallesi Muhtarı Güven Köstekçi, "Oğlumu hastaneye, randevu alarak, göz doktoruna götürdüm. Sıra alacağım sırada göz doktorunun olmadığını söylediler. Randevu verdiklerini söyledim. Doktorun bir aydır olmadığını ve birçok hastanın gelip, geri dönmek zorunda kaldıklarını anlattılar. Oğlum hem tedavi olamadı, hem de okuluna gidemedi. Bu doktor sıkıntısı üzerine benim aklıma bir fikir geldi. Başhekim'in yanına gittim. Kendimi tanıtarak, hastanede hangi bölüm doktorlarının eksik olduğunu sordum. Başhekim de  Göz, Nöroloji, Dahiliye, Kardiyoloji, Göğüs Hastalıkları, Fizik Tedavi, Anestezi Uzmanı ve Kadın Doğum bölümlerinde eksiklik olduğunu söyledi. Bu kadar eksikliğin olması beni çok şaşırttı" diyerek, imza toplama fikrinin ortaya çıkışını anlattı. 

"SADECE BENİM DEĞİL, TÜM ÇEŞME'NİN SORUNU"

Başhekim ile görüştükten sonra, Çeşme'nin 25 Mahalle Muhtarı'nın imzalayıp, mühürleyeceği dilekçelerle doktor sıkıntısının çözülmesini talep etmek üzere dilekçe yazdığını söyleyen Muhtar Köstekçi, "Çeşme Kaymakamlığı'na, İl Sağlık Müdürlüğü'ne, İzmir Valiliği'ne ve Sağlık Bakanlığı'na göndermek üzere dilekçeleri hazırladım. Bütün Mahalle Muhtarı arkadaşlarımı tek tek dolaşarak, neden dilekçe hazırladığımı anlattım. Muhtar arkadaşlarım düşünceme katıldılar ve dilekçeleri imzalayarak, mühürlediler. Amacım, kendimi ön planda tutmak değil. Çeşme'mizin güzel bir hastanesi var. Ama doktor eksiği çok fazla. Bu sorun sadece benim değil, tüm Çeşme'nin sorunu. Biz, seçilmiş Mahalle Muhtarları olarak, sorunu gündeme getirip, çözülmesini sağlayabilirsek, ne mutlu bize" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2019, 12:16

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER