Çarşamba Gününe Kadar Yeni Kabine Açıklanabilir: 3 Bakanlık Bölünüyor!

Milliyette yer alan habere göre İhtimaller arasında kabine revizyonunun çarşamba gününe kadar açıklanması öne çıkıyor. görüşü yer alırken Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler, Hazine ve Maliye, Kültür ve Turizm, Çevre ve Şehircilik Bakanlıklarının bölünme ihtimali de kulislerde konuşulanlar arasında denildi.

Gündem 22.03.2021, 09:21 22.03.2021, 10:24 Güler Sağlam
Çarşamba Gününe Kadar Yeni Kabine Açıklanabilir: 3 Bakanlık Bölünüyor!

AK Parti'nin 7'nci Olağan Büyük Kongresi'nde, Merkez Karar ve Yönetim Kurulu'nda (MKYK) yüzde 70'e varan değişikliğin yaşanması bekleniyor. Eş zamanlı olarak Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde de bir revizyon planlanıyor.

Mililyet'ten Aslıhan Altay Karataş'ın haberine göre: 24 Mart Çarşamba günü Ankara Spor Salonu'nda yapılacak 7'nci Olağan Büyük Kongre için geri sayım başladı. Kongreye özel bir şarkı ve üç tanıtım filmi hazırlanırken, slogan "Türkiye için güven ve istikrar" olarak belirlendi.

Kongrede partinin üst düzey karar organı MKYK'da yüzde 70'e varan değişim bekleniyor. Listeye mevcut milletvekillerinden en fazla 15 ismin girebileceği ifade ediliyor. Yeni MKYK'da özellikle eski milletvekillerine ağırlıkla yer verilmesi bekleniyor. Kulislerde, bu hafta MKYK değişimi ile eş zamanlı olarak kabinede bir revizyonun planlandığı konuşuluyor. İhtimaller arasında kabine revizyonunun çarşamba gününe kadar açıklanması öne çıkıyor. Böylece kabine dışı kalan bakanların MKYK'ya alınmasının gündeme gelebileceği tahmin ediliyor. Yeni kabineye siyaset kökenli isimlerin alınacağı dile getirilirken Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler, Hazine ve Maliye, Kültür ve Turizm, Çevre ve Şehircilik Bakanlıklarının bölünme ihtimali de kulislerde konuşulanlar arasında.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (2)
hemşire 5 ay önce
asıl sağlık bakanlığı bölünmeli bir hekimlerle ilgilenen bakan olmalı bir de hekim dışı sağlık çalışanı ile ilgilenen bakan olmalı

almanyada bile hemşire 3-4bin euro alırken doktor da 4-4.5 maaş alırken burada acayip derece fark var
Nicksevmez 5 ay önce
Bakanlığın bölünmesi fikrini destekliyorum :))
27
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?