Çantasında Getirdiği Orakla Doktora Saldırdı: Serbest Bırakıldı! (Güncelleme)

Rize Devlet Hastanesi’nde saat 11.00 sularında meydana gelen olayda Doktorla tartışan şahıs yanında çanta içerisine saklayarak getirdiği ot kesmeye yarayan orak ile Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Doktor Meltem Puşuroğlu’na saldırarak odadan çıktıktan sonra hastane güvenliği tarafından etkisiz hale getirilmişti. Saldırgan çıkarıldığı mahkeme tarafından serbest bırakılarak ev hapsine mahkum bırakıldı.

Gündem 08.02.2021, 19:20 08.02.2021, 19:55 Güler Sağlam
Çantasında Getirdiği Orakla Doktora Saldırdı: Serbest Bırakıldı! (Güncelleme)

Doktora oraklı saldırıyı gerçekleştiren şahıs, çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken; ilk duruşmasına kadar ev hapsinde tutulmasına karar verildi

HABERİN GEÇMİŞİ

Rize Devlet Hastanesi’nde bugün saat 11.00 sularında meydana geldi. Kimliği henüz belirlenemeyen bir şahıs hastanenin psikiyatri bölümünde görev yapan Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Doktor Meltem Puşuroğlu’nun odasına girdi.Doktorla tartışan şahıs yanında çanta içerisine saklayarak getirdiği ot kesmeye yarayan orak ile Puşuroğlu’na saldırarak odadan çıktı. Olay sonrası hastaneden kaçmaya çalışan şahıs, güvenlik görevlileri tarafından yakalanarak polise teslim edildi.

TIKLAYIN

Saldırıya uğrayan Uzman Doktor ise aynı hastanenin acil servisinde tedavi altına alındı. Saldırgan şahsın Rize İl Emniyet Müdürlüğü’ndeki sorgusunun sürdüğü öğrenilirken, doktor Meltem Puşuroğlu’nun sağlık durumunun ciddi olmadığı, kolundan yaralandığı öğrenildi.

Hastane güvenliğince yakalanan saldırgan ifadesinde "Canım çok sıkkındı. Birine saldırmayı kafaya koydum. Doktor odasına girince hiçbir tartışma olmadan direk sakladığım orağı çıkarıp saldırdım" dedi.

Ali Sırrı K, yanında taşıdığı çanta içerisinden çıkardığı bölgede ot biçmede kullanılan kesici alet orakla kadın doktora saldırdı. Saldırı sonucu doktor Meltem Puşuroğlu, kolundan ve bacağından yaralandı. Kadın doktor, hastanede tedaviye alınırken, hastane özel güvenliğince yakalanan saldırgan da gelen polis ekiplerine teslim edildi.

İfadesi ortaya çıktı

Ali Sırrı K'nın ifadesi ortaya çıktı. Psikolojik sorunları olduğunu anlatan saldırgan doktoru daha önce hiç görmediğini belirterek, "Canım çok sıkkındı, bazı olayları çok takıyordum. Birine saldırmayı kafaya koydum, doktorla hastanın baş başa kalabildiği tek ortam psikiyatri olduğu için randevuyu oradan aldım. Doktor odasına girince hiçbir tartışma olmadan direk sakladığım orağı çıkarıp saldırdım" dedi.

ORAKLI SALDIRIYA UĞRAYAN KADIN DOKTOR, DEHŞET VEREN O DAKİKALARI ANLATTI

Oraklı saldıryan uğrayan doktor Meltem Puşuroğlu, DHA muhabriri telefon üzerinden olay anını anlattı. Puşuroğlu, şu ifadelere yer verdi:

“Randevusu gelen hastaydı. İçeri çağırdım. Bir anda içeri girdi ‘buyurun şikâyetiniz nedir’ dedim. Belinden kesici aleti çıkartarak bana savurdu. Sonrada çıktı gitti. Aramızda hiç konuşma bile geçmedi. Yaralandım. Durumum iyi evimdeyim, dinleniyorum. Şahıs yakalanmış ona da üzüldüm; eşi 4 çocuğu varmış. Yaptığı normal değil. Rize’de 10 yıldır görev yapıyorum.”

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (3)
Adil 1 ay önce
Hayatın doğal akışı içinde, yanında orak taşıma olmadığına göre; bu kişi yaralama-belki öldürmeyi-tasarlayarak hastaneye gelmiş. Önceden planlanmış bir saldırı var yani. Bakalım arabasının sileceğini kaldıran vatandaşı cezalandırmak için kanun bulan savcılarımız, bu planlı suç için kanun bulacak mı? Eğer savcılar bulamazsa, Sağlık Bakanlığı ve sendikalar müdahale edecek mi? Bunlar olmazsa, sağlık çalışanları sendikalarına ve-eğer oy veriyorlarsa-iktidar partisine hesap soracak mı? İzleyelim.
Avm ler gibi 1 ay önce
Tüm hastanelerin bütün giriş kapılarında x-ray olması lazım. Nasılki avm lere girerken herkes o cihazdan geçiyor ve üst araması yapılıyor aynı şekilde hastanelere de olması lazım yoksa her isteyen her şeyi yanında getirir. Çalışanın can güvenliğinin olması gerekir artık.
Esra 1 ay önce
Doktora değil kime yaparsa yapsın tutuklanması gerekeceği bir şeyden üstüne üstlük bu ifade ile serbest bırakmış bize hizmet etmeleri, adaleti sağlamaları için görevlendirilen, bizim beslediğimiz hakim, savcı müsveddeleri. Herif, eğer doğruysa, kafaya koydum birine saldıracaktım, rastgele saldırdım demiş, ve yapmış da ama buna rağmen daha başkalarına da saldırabilmesi için serbest. Eğer söz konusu kişi, siyasetçi denilen haramiler, onların yakınları, zengin ve güçlü kişiler veya hâkim ve savcı ya da onların yakınları olsaydı, değil aynı şekilde orakla saldırmayı, sadece itip,kalksa bile anında cezaevine atarlardı, kaç tane suçtan kaç yıl ceza verirlerdi. Siz de bu ülkede adalet, hukuk var diye kendinizi kandırmaya devam edin.
-1
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?